Autor Téma: Technic  (Prečítané 218741 krát)

Odhlásený runother

  • Príspevkov: 25
Re: Technic
« Odpoveď #495 : 15. Máj 2018, 10:48:18 »
Tak to sa uz tesim,krasny model a najviac dielov zatial v Technicu

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #496 : 18. Máj 2018, 02:41:02 »

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Technic
« Odpoveď #497 : 18. Máj 2018, 07:45:19 »
Ten Volvo concept vyzera pohovsky!!!
Podoba sa na skorpiona

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Technic
« Odpoveď #498 : 18. Máj 2018, 08:04:09 »
ten Forest Machine (42080) by bol dobry napad keby to spravili v takej velkosti ako Rough Terrain Crane (42082), ani farebne sa mi to velmi nepaci.
ale za napad  (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #499 : 18. Máj 2018, 10:48:00 »
Tak pome na to teda, ked to uz mame aj oficialne vonku:

Vysokozdvizny vozik - klasicky Technic set, asi mu niet moc co vytknut.

Lesny stroj - ako uz Jammo spomenul - farebne skarede. Toto mohol byt pekny licencovany stroj od John Deere. Nebude to tazke prerobit - Lime Green sa vymeni za zelenu, biela sa vymeni za zltu, rameno sa da zelene, alebo cierne a bude. Ak uz chceli nelicencovane farby mohli zvolit inu kombinaciu, ale nie zelenu s Lime Green a bielou. Krizenec CLAASu a John Deera. ;) Ale ako napad dobre! Toto ako primarny set este nebolo. Len si neviem predstavit tu hratelnost. Pila na ramene ma totiz odpilit cast dreva a valce by mali kmen posunut dalej. Tu mi pride, ze aj tie ostnane valce su zle umiestnene - mali by byt podla mna o 90 stupnov otocene. Ale nie som lesnik. Hratelnost nebude asi idealna.

VOLVO - a tu sa dostavame k najvacsej tragedii letnych setov. CO TO JE?! Viem ze VOLVO vyvija autonomne stroje, ale tento som nikde nenasiel. Viem, ze B-model ma byt VOLVO HX 01, ale jediny autonomny nakladac ktory som nasiel je VOLVO LX 01. Mozno sa nieco podobne este len chysta - ktovie. Kazdopadne ja som velky fanusik licencovanych Technic modelov a toto je pre mna velkym sklamanim! :( Ako by mesje povedal - premrhana prilezitost na nejaky pekny realny stroj! (n)

Zeriav - ako som uz spominal - spracovane je to pekne, je to verne predlohe, ale je to nuda.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #500 : 18. Máj 2018, 10:53:32 »
Inac mne tato nadielka pride trochu monotematicka. Vsetko je to o dvihani. No a tak trochu aj futuristicka s tym Volvom na cele.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #501 : 18. Máj 2018, 11:41:04 »
Vyzerá to na nový pneumatický switch a najskôr ovládaný oskou, to bude fajn pre automatizíciu pneumatických vecí.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #502 : 18. Máj 2018, 12:08:24 »
Vysokozdvižný vozik - Spravený je dobre, nemám námietky. Len z pohľadu originality mám tieto vozíky už po uši  :D , z týchto nových setov asi úplne tá totálne nazáživná a najvačšia nuda.

Lesný stroj - čakal som ho inak spravený...toto je také UNC s prívesom - nepáči sa mi to absolútne. A na uchopenie kmeňa by tam mal mať takú chňapku - prsty, a nie hentak tie valce, jak spomenul KLF. Len tú hlavu to je ťažké spraviť ako v reále, moc malý model na takú komplikovanú vec.

VOLVO koncept nakladač - náhodou mne príde dobrý, aj drona má na palube. Ja súhlasím z takýmito konceptami, treba sa občas vymaniť zo škatuliek. Spraviť štandardný nakladač, tak to je úplne tá istá nuda. Je to koncept, čiže zatial asi neexistuje reálne, za takých 50 rokov možno bude - ho pošleš na tamtú kopu piesku nech ti naloží do fúriku a ty budeš sledovať pri káve zábery z drona  :oldman: ...ako sa vykotil do potoka...

Žeriav - podla mňa je vymakaný, nádstavba aj podvozok detailný, s blatníkmi, rebríkom, späťákmi...nieje to odfláknuté proste ako to oni väčšinou robia. Tématicky ťažko niečo nové vymyslia...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #503 : 18. Máj 2018, 12:26:48 »
Lesný stroj - čakal som ho inak spravený...toto je také UNC s prívesom - nepáči sa mi to absolútne.

No inak to mas pravdu! Nenasiel som ziadny lesny nakladac takto koncipovany. Normalne si mi ho znechutil! :D

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Technic
« Odpoveď #504 : 18. Máj 2018, 13:15:07 »
ano nie je to podla skutocnosti (ani to nema logiku), ale prioritne by to malo byt urcene pre deti na hranie a nie ako zmensenina realneho modelu

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #505 : 18. Máj 2018, 14:07:23 »
Ono to vyzerá ako "varilo LEGO mašinky, z tejto zobrali, z tamtej zobrali"
Kompaktné UNC harvestery s takým ramenom sú, len jaksi nepotrebujú ten príves ani kĺbové zatáčanie.
Potom sú tie veľké kĺbové, ale ti majú inú mierku, aj pre rameno.
S tým otočením čistiaceho mechanizmu je to pravda, keby tam aspoň dali šneky tak to vie spraviť pozdĺžny pohyb pri čistení, ale takto by to malo byť kolmo na kmeň. Je možné že s nejakou pomocou pneumatiky (kvôli treniu) by sa dalo spraviť aj HoG posúvanie kmeňa potom.



Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic
« Odpoveď #506 : 18. Máj 2018, 15:09:23 »
no za mna 0 bodov, nic sa mi nepaci  ;D V.vozik ok nuda, lesny traktor mi pride ako nepodareny moc so divnymi proporciami a od stavitela co nema diely v potrebnej farbe. Volvo koncept ma zaujal nametom, ale ked neni RC tak akoze ten koncept sa mi tam trocha straca  ;D a fakt plytvanie licenciou, toto mohla byt hocijaka no name vec a licencia mala byt na nejaky konkretny model radsej. Zeriav je pekne urobeny, ale tiez ma neocaril, ta nadstavba je taka strapata, k tomu peknemu uhladenemu podvozku to chcelo nieco cistejsie, aj kabina je taka nic moc, zeriav kabriolet. Ok Mack tras sa v obchode, si na prvom mieste tento rok :)

Odhlásený runother

  • Príspevkov: 25
Re: Technic
« Odpoveď #507 : 18. Máj 2018, 17:14:55 »
Tak mna najviac zaujal ten zeriav a potom sa neviem uz dockat Chirona,keby boli uz dake fotky

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #508 : 22. Máj 2018, 11:43:32 »
Volvo koncept ma zaujal nametom, ale ked neni RC tak akoze ten koncept sa mi tam trocha straca  ;D

To RC ovládanie som bral pri tomto Volve ako samozrejmú a hotovú vec....a oni to teda spravili manuálne!?  ::) hmm, tak to je mínusový bod.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #509 : 27. Máj 2018, 01:44:43 »
Už je von aj pár obrázkov zo stavby Chirona
Len čo je vidieť
- má to minimálne dve knihy (je tam Book One) asi kvôli tomu aby sa tá väzba nerozpadla pri tej dĺžke. Vyzerá to na štvorkolku a rýchlostí bude asi viac ako 4  ;)
- nový aktuátor pre spojky, vyzerá to ako výsek z veľkého worm gear kde na 1L je len asi 1/2 závitu. Je o jednu dieru pousunutý od spojky a na rovnako smerujúcej oske ako spojkový diel do ktorého zapadá. V podstate to eliminuje nie úplne plynulý pákový systém z Porsche a spojky budú môcť byť zas o niečo menšie.
- nové koleso 20 Tooth Beveled v modrej farbe - má priestor na zachytenie spojky a týmpádom miesto diery na osku tak je na pin (aby mohlo voľne rotovať bez zaistenia spojkou)
- nový panel podobný https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=11946#T=C na kratšej strane sú dve diery a tým pádom zahnutý povrch nieje celistvý ale má skok,
- diel reprezentujúci diskovú brzdu ktorý sa nacvakne do náboja a má 3 pin diery (piny sú napevno na disku)
« Posledná zmena: 27. Máj 2018, 01:53:40 od papluh »