Autor Téma: Technic  (Prečítané 218802 krát)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic
« Odpoveď #420 : 20. November 2017, 11:27:10 »

Tieto menšie sú proste široké valce, týmpádom ani dvojmontáže vzdadu nemohli dať. A naviac sú trochu malé, kúsok vačší priemer by to chcelo.


tiez tieto kolesa uz zacinaju u mna skupinu SALÁMY ale este niekde znesitelne. Tu sa mohli hecnut a urobit novu uzku pneu, ako urobili na London bus akurat vysoku, hned by to pri zatocenych kolech lepsie vyzeralo, ale vidim ze kazdy by si zelal novy odliatok  ;D. Ideal by bola vacsia mierka na Arocs kolesach, kludne bez navesu ale to sme uz v teme Creator  ;) ako hovori KLF potrebovali funkcie kedze sme v technicu.

Ale celkovo sa mi to paci, urcite si to zaobstaram  8)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #421 : 20. November 2017, 12:19:34 »
Muffin: to teoretické posunutie 2 study takisto berem len ako malú nepodstatnú vec. Len som to spomenul, že keby to robím ja - tak to je o 2 study dalej  ;D

Ten náves sa mi nepáči z estetického hladiska - tie ramená privelké, široké - moc to zaberá z celkovej úžitkovej dĺžky návesu. Vačia mierka by to vyriešila. Po funkčnej a technickej stránke tomu nemám čo vytknúť! - to súhlasím že dať tam len krabicu to je nuda.
Také návesy s bočným nakladaním v reále majú aj nastavitelné ramená pre malý alebo velký kontajner - to mohli tiež tak spraviť ten lego model a bola by to paráda.  8)

TOME: Na chuja disky sú skoro všetky čo vyrábajú. Naštastie robím vačšie mierky, a túto nedomyslenú geometriu pri diskoch nemusím až tak riešiť - pri tých vačších to nieje až tak vidieť. Hlavne pri takých cabover-kabínach to nieje až také hrozné - tam to miesto pre koleso sa dá nájsť a pracovať s blatníkmi...ale najviac sú postihnuté napr. nosaté USA trucky klasického strihu tzn. kolesá úplne vpredu s polkruhovími blatníkmi - vačšina lego-mocov vyzerá strašne zle s tými predĺženími oblúkmi až ku kabine...hnus!!

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #422 : 20. November 2017, 12:26:47 »
Muffin: to teoretické posunutie 2 study takisto berem len ako malú nepodstatnú vec. Len som to spomenul, že keby to robím ja - tak to je o 2 study dalej  ;D

Ten náves sa mi nepáči z estetického hladiska - tie ramená privelké, široké - moc to zaberá z celkovej úžitkovej dĺžky návesu. Vačia mierka by to vyriešila. Po funkčnej a technickej stránke tomu nemám čo vytknúť! - to súhlasím že dať tam len krabicu to je nuda.
Také návesy s bočným nakladaním v reále majú aj nastavitelné ramená pre malý alebo velký kontajner - to mohli tiež tak spraviť ten lego model a bola by to paráda.  8)

TOME: Na chuja disky sú skoro všetky čo vyrábajú. Naštastie robím vačšie mierky, a túto nedomyslenú geometriu pri diskoch nemusím až tak riešiť - pri tých vačších to nieje až tak vidieť. Hlavne pri takých cabover-kabínach to nieje až také hrozné - tam to miesto pre koleso sa dá nájsť a pracovať s blatníkmi...ale najviac sú postihnuté napr. nosaté USA trucky klasického strihu tzn. kolesá úplne vpredu s polkruhovími blatníkmi - vačšina lego-mocov vyzerá strašne zle s tými predĺženími oblúkmi až ku kabine...hnus!!

zrejme vsetky tieto nedostatky pochadzaju z toho, ze je to "jarny model" preto aj mensia mierka a podobne..ale na druhej strane na jarny model je super.... keby vychadzal az v auguste tak by bol zrejme vacsi.. ved uvidime, co vymyslia na leto  :)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #423 : 20. November 2017, 12:32:56 »
Nemci tvrdia, že u nich bude stáť 149,99 Eur
Keďže to nieje pri Technicu nič nezvyčajné, že ten trh dostáva lepšie ceny, tak je to uveriteľné.
Síce to nieje taký rozdiel ako u 42069, SK 170Eur a DE 130Eur, ale dostáva to pomer cena-diely na lepšiu úroveň.

No a na model z prvého polroku je to slušne veľké už teraz.
 To som zvedavý čo chystajú na druhý polrok...


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #424 : 20. November 2017, 12:38:44 »
Tak cenu dal Jim na EB, cize nerucim ze je pravdiva. TLG tento set este oficialne nepredstavilo, ale dali nam povolenie ho prezentovat, kedze je to januarovy model. No a tiez som VELMI zvedavy na 2. polrok! ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #425 : 20. November 2017, 12:42:00 »
Tych 2500+ dielov bolo este nedavno strop pri celorocnych vlajkovych lodiach, na prvy polrok je to riadny naklad. Ak ma byt toto naozaj jarny model, potom si nechcem predstavit, co bude v auguste. Ale suska sa o dalsom aute do serie k Porsche. A mozno sa rozhodli tieto velke sety rozlozit na oba polroky a zvysok augustovych setov bude mensi.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #426 : 20. November 2017, 12:59:07 »
Nemci tvrdia, že u nich bude stáť 149,99 Eur


tak nas afolov sa tykaju najma nemecke ceny, kedze rakusaci by ich mali kopirovat... plus standardnych 30% dole, co sa skor ci neskor da pocitat pri technikoch, tak sme na 100e (napr nedavno ten traktor claas zo 150 na 100), co je teda uz velmi slusna cena.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Technic
« Odpoveď #427 : 20. November 2017, 15:13:10 »
nuz i ja ako nie nadsenec do Technicu davam tomuto setu velke  (y)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Technic
« Odpoveď #428 : 20. November 2017, 23:34:18 »
No prosím, brečel jsem že LEGO nedělá US trucky a hnedka jeden vydávají a nevypadá zle. Sice bych radši LEGO system, ale lepší než drátem do oka. (Tuhle jsem viděl nějakou AFOL Scanii ale dvacet litrů za ni nedám.)

Jééé a jako alternativní model je americkej "popelmajster" ! SUPER :)

Měřítko  tipuju na 1/24 - jako u plastikových modelů kamionů.
« Posledná zmena: 20. November 2017, 23:50:08 od PC CZ »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #429 : 07. December 2017, 13:14:22 »
Krátke videá pre Mack (aj s funkciami smetiarov) a Rally auto (aj B -model)
 

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #430 : 19. December 2017, 13:19:24 »
Stavba a mini recenzia Mack-u. Zaujímavé že sa tam do kabíny zmestí technic fig...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #431 : 19. December 2017, 14:06:30 »
Paráda, že aj ten vyskladaný motor je pohyblivý! to som nečakal.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic
« Odpoveď #432 : 19. December 2017, 17:31:56 »
Paráda, že aj ten vyskladaný motor je pohyblivý! to som nečakal.

to ma tiez prekvapilo. Celkovo sa mi paci, je akoby mimo standardov budovania technic setu, mam z toho taky MOC feel. Aj ked je mensi, aspon je nahusteny a nie je deravy ako technic zvykne byvat. Takisto viac kombinacii technic dielov s klasickymi tomu pomohlo. za mna  (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #433 : 22. December 2017, 22:11:11 »
Rakuska cena MACK-u je 149 Eur
« Posledná zmena: 22. December 2017, 22:16:09 od papluh »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #434 : 22. December 2017, 22:30:22 »
A tych 229 hned vedla je k comu?