Autor Téma: Technic  (Prečítané 219968 krát)

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Technic
« Odpoveď #360 : 16. Marec 2017, 12:06:28 »
presne ako hovoris... za tych par drobnosti navyse je to prehnane.. malo to ist urcite pod 200€
co uz.. asi tento rok vynecham tieto sety uplne...cena je sice podstatna.. ale ak by set stal za to tak preco nie.. toto podla mojho nazoru za to nestoji.proste nie je to wau to by som chcel.....jarne sety maju urite vacsi ptencial.. teda tie spominane dva lod a RC ..ta sa im podarilo a ukazali, ze aj s malom sa da spravit vela... je to svizne jednoduche a na DO co zaujme.. ja uz ho mam a je fakt super.. a ak natrafim niekde na zlavu tak na power suciastky je to idealne...kazdy maly chlapec si s nimi poradi a ozivi si svoje auticko, takze by Lego bolo konecne o tom ako malo byt povodne.. o radosti z hrania deti. Taketo predrazene sety ako su v tomto druhom polroku si mozu dovolit dospelaci ale detom na hranie ich kupi malokto..

Ohladom cien Lego stavebnic si precitajte tento clanok a bude vam jasne, preco su take predrazene:
https://ekonomika.sme.sk/c/20479147/lego-dosiahlo-vlani-rekordne-trzby.html?utm_source=link&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: Technic
« Odpoveď #361 : 16. Marec 2017, 12:39:16 »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #362 : 30. Marec 2017, 18:35:29 »
Link na návod ku výročnému kombinovanému modelu
https://mi-od-live-s.legocdn.com/r/www/r/service/-/media/franchises/customer%20service/technic/42063_40years.pdf?l.r2=1720600653
Dajú sa nájsť aj na stránke s návodmi pod každým zo setov použitých k stavbe:  42057, 42061 a 42063

« Posledná zmena: 30. Marec 2017, 18:58:15 od papluh »

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic
« Odpoveď #363 : 30. Marec 2017, 19:17:13 »
jedine co ma na tomto laka, je urobit tomu karoseriu  :)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #364 : 04. Apríl 2017, 13:34:30 »
Link na návod ku výročnému kombinovanému modelu.....



Hrozná trapošina táto kárička!!!
...zmysel alebo nejakú hodnotu by malo, keby spravia fakt pravý remake toho starého:





Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #366 : 06. Jún 2017, 14:59:01 »
Primárne A-modely sa mi zdajú krajšie.
Najslabši ten "veľkokapacitný kontajner" s kolesami či čo to je. Také vozidlo obojživelné, čo prejde všetkým:  made in russia - čo garáž a kuchynský kredenc dal.

Ten fialový pásak má relatívne dobrú prednú masku s kabinou - celkovo by nebol zlý, keby nebol uvarený z vody, tzn. limitovaný dielmy z À-čka. Najviac to kazia tie moc krátke pásy na "ťahači" aj "prívese". To tých pár článkov naviac tam už mohli pridať tí ziskuchtivci v TLG. Ten primárny offroad mi príde proste lepší. Čakám, že tomu ludia vymenia pásy za kolesá na porovnanie...na polárnych expedíciach jazdia s suv-čkami na takých nizkotlakových gumách ...(napr. gumy z Tumblera sa podobajú na ten typ)

U hasičáka je to také vyrovnané, síce ma ani jedno z nich absolútne neoslovuje , ale aj B-čko je v rámci možností ok.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #367 : 25. Jún 2017, 16:48:10 »
Video k LEGO 42070 6x6 All Terrain odťahovke, asi nič čo by sme už nevedeli


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Technic
« Odpoveď #368 : 25. Jún 2017, 17:24:13 »
ten modrák sa mi paci, asi donho pojdem. S tymi velkymi kolesami vyzera zaujimavo, a dolezite ze dali aj motorizovany pohyb.
Ta cena je ale fakt mimo - ak to ma byt 250 eur. Takyto typ setov z hladiska velkosti, ako napr unimog, zeriav, volvo - maju katalogovu 200-220. Vyhodou technic ale je (na rozdiel od exkluzivov), ze tie sety sa daju postupne zohnat aj za vyrazne nizsie ceny - napr porsche s cenou 300 sa dalo za 200, volvo 42030 katalog 220/najnizsia co som videl 155, atd, da sa pocitat so zlavou cca 30%... tu by to znamenalo nejakych 175e, ale verim, ze to moze este viac padnut, najma ked by sa to horsie predavalo. za 150 berem.

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Technic
« Odpoveď #369 : 26. Jún 2017, 14:42:03 »
To sa preco cudujes cenam? Ved to je filozofia Lego: potichu zvysovat ceny pokial to budu ludia kupovat...a zatial ich kupuju ako teple rohliky nech stoja hocikolko...tak preco nezdrazovat?

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Technic
« Odpoveď #370 : 26. Jún 2017, 15:10:09 »
to je pravda... porsche bolo este drahsie a predavalo sa jak teple rozky... najma ked tento rok neni ziadna konkurencia v inych velkych modeloch...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Technic
« Odpoveď #371 : 02. Júl 2017, 23:43:21 »
Nevie niekto pomoct? Postavil volvo 42030, ale vsetko ide extremne pomaly - pohyb aj dvihanie lyzice - napr lyzica ide na zem cca minutu. Prevody a ozubene kolesa idu vsetky, ale strasne pomaly. Problem je pri vsetkych prevodoch, tj musel by som spravit konstrukcnu chybu vsade. Posobi to ako ked dochadza bateriam stava, ale baterie tam isli uplne nove.
Nejsom technikar, tak mozno mi nieco podstatne unika :)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #372 : 03. Júl 2017, 09:03:35 »
tým "pohyb aj dvihanie lyzice" myslíš aj pohyb stroja ? Lebo to sú veci čo sú prepojené len elektricky nie mechanicky. Napadá ma v prvom rade vymeniť pripojeni k bateriam v Battery Boxe, aj napr za BB z vláčika a pod, to je relatívne ľahké. Potom s miernym rozobraním boku sa dostať k IR receiverom, odpojiť motory a dať to napriamom cez nejaký overený BB. Ak to nebude stíhať ani napriamo pripojený motor tak by som sa pozrel ďalej.
Potom už len skúsiť rozobrať ten mechanizmus, ale ak by tam bol dosť veľký odpor, ono to začne preskakovať na tých interných spojkách Linear actuatorov.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Technic
« Odpoveď #373 : 03. Júl 2017, 14:57:38 »
tým "pohyb aj dvihanie lyzice" myslíš aj pohyb stroja ? Lebo to sú veci čo sú prepojené len elektricky nie mechanicky. Napadá ma v prvom rade vymeniť pripojeni k bateriam v Battery Boxe, aj napr za BB z vláčika a pod, to je relatívne ľahké. Potom s miernym rozobraním boku sa dostať k IR receiverom, odpojiť motory a dať to napriamom cez nejaký overený BB. Ak to nebude stíhať ani napriamo pripojený motor tak by som sa pozrel ďalej.
Potom už len skúsiť rozobrať ten mechanizmus, ale ak by tam bol dosť veľký odpor, ono to začne preskakovať na tých interných spojkách Linear actuatorov.

ano, jeden je pohyb stroja a potom lyzica ma 2 pohyby - hore dolu a potom otacanie samotnou lyzicou - a vsekto ide rovnako pomaly.
Co sa tyka toho preskakovania, taky divny zvuk dava ten akoze motor s piestami...
Diky za radu, skusim sa s tym pohrat.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #374 : 03. Júl 2017, 14:59:02 »
Mozno by bolo dobre definovat, co je to "pomaly". Lebo pohyb aktuatorov je vseobecne dost pomaly a zneprijemnuje detom hranie.