Autor Téma: KLFova zbierka  (Prečítané 110728 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #45 : 05. Júl 2012, 12:09:31 »
8-wide trucky - moja velmi oblubena novodoba seria od LEGA ! Spolu s Ferrari truckmi (predchadzajuci prispevok) ma inspirovali k vlastnej tvorbe 8-wide vozidiel. Dve Tatry su tu na fore uz zverejnene, dalsia je pred dokoncenim a kopec roznych vozidiel je hotovych v CADe ! ;) Bol by som velmi rad, keby LEGO v tomto pokracovalo. Povazujem to z kazdeho hladiska za velmi vydarenu mierku - z hladiska hratelnosti je to este stale v norme, z hladiska detailov je to uz taky mini-modelteam, z hladiska ceny je to este stale daleko pod cenou velkych modelov a z hladiska vlastnych modelov je to ideal, pretoze uz sa tam daju vcelku pekne vystihnut detialy a napriek tomu netreba vela investovat do dielikov. ;) Neskutocne by som sa potesil dalsiemu 8-wide modelu od LEGA ! ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #46 : 05. Júl 2012, 12:15:10 »
Sopwith Camel a Red Baron - krasne modely s este krajsimi samolepkami ! Chyba m do zbierky este Wright Flyer a novy Sopwith Camel.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #47 : 05. Júl 2012, 12:24:49 »
BLACKTRON - moja najoblubenejsia seria v LEGU. Ako dieta som tuto seriu zbieral pod nazvom BLACKSPACE, pod akym bola predavana v Rakusku (mozno aj inde - neviem). Mal som ju komplet, aka sa vtedy v Europe predavala. Az do doby internetu a niekedy do roku 2000 som si myslel, ze mam vsetko - ale zistil som, ze nemam ! Na moje pocudovanie existoval este jeden model - Renegade - ktory bol vsak dostupny iba v Amerike ! Okamzite som si ho zacal zhanat. ;) Dnes uz patri do mojej zbierky a som nan hrdy !

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #48 : 05. Júl 2012, 12:34:12 »
Indiana Jones a Shell Truck z roku 1970.


Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #49 : 05. Júl 2012, 19:56:33 »
Tak tá komplet zbierka BLACKTRON ..., to je čistý luxus. Si mi pripomenul, ako som nad ich obrázkami v katalógu slintal čo to dalo.  O0 Jednoznačný vrchol SPACE. Ale priznám sa, nemal som to šťastie vlastniť aspoň jeden set. No čo už, budem to musieť dohnať teraz.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #50 : 05. Júl 2012, 22:07:43 »
BLACKTRON jednoznacne. Slintam....  O0

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #51 : 05. Júl 2012, 23:15:27 »
Tí jo - tie lietadlá sú úžasné ;)
...a tá BLACKTRON zbierka  :o smékám  (y)

Stalker

Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #52 : 06. Júl 2012, 20:19:27 »
Zaujimave veci mas v zbierke, viacere z poslednych rokov, ako napr. Ferrari truck, FXX, ... mam aj ja. Pamatam si ako som pred nejakymi styrmi rokmi stal v Alltoys Avion pred hromadou setou 7998 Heavy hauler a rozmyslal nad kupou. Ked som sa vratil o tyzden bola moja dilema vyriesena, nemali ani jeden.
Inak tie nalepky nechapem, Ferrari truck mam poskladany a vystaveny a vyzera, ze drzia. Rovnako na dalsich setoch.

swiss villa

Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #53 : 06. Júl 2012, 20:55:50 »
S tými ferrari nálepkami to bolo ako? Kedy sa to prejavilo?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #54 : 06. Júl 2012, 23:35:19 »
Pobadal som, ze tie samolepky stracaju kvalitu na strane, ktora je otocena ku svetlu. Zamerne nepisem k slnku, lebo priame slnecne svetlo na ne nesvieti. Mam to vo vitrine a ta strana, ktora je otocena dozadu je relativne OK, ale ta strana, ktora je otocena dopredu vyzera ako vyzera. :/

swiss villa

Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #55 : 09. Júl 2012, 11:30:02 »
Pobadal som, ze tie samolepky stracaju kvalitu na strane, ktora je otocena ku svetlu. Zamerne nepisem k slnku, lebo priame slnecne svetlo na ne nesvieti. Mam to vo vitrine a ta strana, ktora je otocena dozadu je relativne OK, ale ta strana, ktora je otocena dopredu vyzera ako vyzera. :/

Môže byť, trochu ma to prv vystrašilo a prinútilo oprášiť box a pozrieť sa na tie veci ako vyzerajú. Stav mojich nálepiek je ale uspokojujúci, a bude to asi teda preto, lebo set skladujem rozobratý v krabici.

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #56 : 09. Júl 2012, 14:39:42 »
Mne na vsetkych ferrari setoch odisli nalepky. Najviac ponicene su naozaj tie, ktore boli otocene smerom k svetlu. Ale aj tie nalepky ktore boli v tieni sa zosuverili, popraskali a ak sa ich dotknem, tak sa rozpadnu.
Prve naznaky nicenia nalepiek boli po roku. Sety neboli vobec hrane (ak neratam ze som si mozno zo 10 krat natiahol a pustil zotrvacnikovu formulu), boli poskladane a vystavene. Ak na ne svietilo slnko, tak iba minimum casu niekolko dni do roka.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #57 : 12. Júl 2012, 23:02:06 »
Tak dnes nejake Star Wars sety. Star Wars som zacal zbierat hned v prvom roku, co zacali vychadzat. Bol som touto seriou doslova nadseny! Zacal som si kupovat vsetky sety, co vysli. Ale seria zacala tak narastat, ze som to proste nestihal kupovat. Tak som si povedal, ze budem zbierat len sety z povodnej trilogie. Ale aj tych zacalo rapidne pribudat a miesta bolo stale menej. Tak som tuto zbierku prerusil a vacsinu predal. Ostali mi len tieto sety a nevyfoteny UCS X-Wing, ktory sa nezmesti do ziadnej vitriny, a tak je ciastocne rozlozeny v krabici.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #58 : 15. Júl 2012, 15:59:19 »
Tí jo - tie UCS-ka - to je paráda  O0

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #59 : 20. Júl 2012, 20:19:55 »
Toto je vsetko co mi zostalo z radu Model Team. Kamiony Black Cat (ten mam aj ako MISB) a pretekarsky truck. No a k tomu Volkswagen Beetle, ktoreho som tiez dlho zhanal a vdaka Phoenicisovi aj zohnal. ;) A tiez by sa dal kludne zaradit k takym novodobym Model Teamom. ;) Snad len zaujimavost ku tahacu Black Cat - je to jeden z mala setov (ak nie jediny), v ktorom su pouzite dieliky zo vsetkych LEGO rad tej doby (okrem Dupla), vratane Fabulandu! ;)