Autor Téma: BMW Futuristic Motorcycle  (Prečítané 2260 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
BMW Futuristic Motorcycle
« : 02. Máj 2017, 12:46:22 »
Čaute,

Toto je moja BMW motorka budúcnosti, postavená pre túto súťaž!

O súťaži som sa dozvedel 2 týždne pred koncom, tak na nejaké technické parádičky nebol čas...išiel som čisto na dizajn.
Ale funkcie to má predsalen: zadná kyvka odpružená....a obe kolesá sa točia  ;D
Nemal som doma ani žiadne motorkové disky s pneu, tak som improvizoval, a použil tie hrubé.

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BMW Futuristic Motorcycle
« Odpoveď #1 : 02. Máj 2017, 12:50:03 »
No neni to zle. ;D Evokuje mi to skor skuter buducnosti. ;)

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: BMW Futuristic Motorcycle
« Odpoveď #2 : 02. Máj 2017, 16:26:01 »
ta cesta na ktorej to fotis sa uz stane slavnou - by ju mali premenovat na Paliho cetu modelov  :oldman: ;D

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: BMW Futuristic Motorcycle
« Odpoveď #3 : 02. Máj 2017, 16:33:45 »
Sa mi páči že s i použil kolesá z Tumblera/LB . Čo to máš za futuristickú vychitávku nad riadidlami ? Nočné videnie žeby či priame neuráne prepojenie pre vodiča  ?
Akurát tie kapsičky nad zadným kolesom, mne všeobecne nesedia na motorkách . No pokiaľ sú tam bio batérie je to OK !
« Posledná zmena: 02. Máj 2017, 16:36:07 od Buďo »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: BMW Futuristic Motorcycle
« Odpoveď #4 : 02. Máj 2017, 17:28:51 »
No neni to zle. ;D Evokuje mi to skor skuter buducnosti. ;)

uff, ešteže som tan nezrobil šlapacie pedále...by si napísal, že to vyzerá jak moped  ^-^. Vieš, že skútre majú medzi riaditkami a sedankou volný priestor na nohy a sedíš tam s kolenami pri sebe... A škatulky sa každým rokom búraju aj v motorizme...ved každá nová moto má už pomaly štandard automat, tak aj to už sú vlastne skútre

ta cesta na ktorej to fotis sa uz stane slavnou - by ju mali premenovat na Paliho cetu modelov  :oldman: ;D

vyzerá skoro rovnako ako tá, na ktorej som fotil Future Truck 2045, ale neni to ona. je to úplne inde  :)


Čo to máš za futuristickú vychitávku nad riadidlami ? Nočné videnie žeby či priame neuráne prepojenie pre vodiča  ?
Akurát tie kapsičky nad zadným kolesom, mne všeobecne nesedia na motorkách . No pokiaľ sú tam bio batérie je to OK !

Áno, presne také niečo, prepojenie stroja a človeka. Aj rôzne optické filtre by mal jazdec k dispozícií, ako vravíš - napr. nočné videnie a podobne, by prisposoboval za rôzneho počasia, dňa a noci.

Tie kapsičky sú doplnková výbava, čiže dajú sa dať dole...ale bez nich to tam bolo také prázdne o ničom...
Ja som vychádzal so svojich pocitov pri cestovaní, že aj o 20, 50, 100 rokov, ked sa človek vybere na dlhšiu cestu niekam do sveta so svojim strojom, tak nejaké miesto na "ponožky a trenky" :D musí mať k dispozícií...

A hej, aj nejaké batérie v tretine priestoru tých boxov tam možu kludne byť schované, aby predlžovali napr. dojazd .... alebo potom: cingi-lingi-ling prišiel pán zmrzlinár  ;D ,na niektorých mašinách to fakt vyzerá jak zmrzlinové boxy.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BMW Futuristic Motorcycle
« Odpoveď #5 : 02. Máj 2017, 17:49:02 »
uff, ešteže som tan nezrobil šlapacie pedále...by si napísal, že to vyzerá jak moped  ^-^. Vieš, že skútre majú medzi riaditkami a sedankou volný priestor na nohy a sedíš tam s kolenami pri sebe... A škatulky sa každým rokom búraju aj v motorizme...ved každá nová moto má už pomaly štandard automat, tak aj to už sú vlastne skútre

Zlatko, moderne skutre uz dnes zdaleka nevyzeraju ako Vespa s plosinkou na nozicky. >:D Cim dalej viac sa dizajnovo podobaju na "velke" motorky a lisia sa hlavne mensimi kolesami. A to presne Tvoj model splna. >:D

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: BMW Futuristic Motorcycle
« Odpoveď #6 : 02. Máj 2017, 18:27:49 »
Veď hovorím, že škatulky sa búrajú... Ja nevidím žiadny problém v kombinácii oboch kategórií. Ked ti to pripomína skúter ok. Ja si pod pojmom skúter predstavím práve ten klasický mestský dizajn skútriku.
Tie tri čo si dal sú už moderné jasné, ale stále to má tú dieru velkú...o pár rokov aj to zanikne a neuvidíme už rozdiel.