Autor Téma: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?  (Prečítané 8365 krát)

Odhlásený andrej

  • Príspevkov: 3
    • Lego Blog
Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« : 24. Január 2017, 19:25:24 »
Ahojte,

Su medzi vami nejaki nadsenci Lego Technic? Ak nie, ja teda som. Tu je moja zbierka: http://brickset.com/sets/ownedby-and5rey

Pochvalte sa, ktora je vasa oblubena Lego Technic stavebnica. Moja je Lego 8145 Ferrari 599 GTB Fiorano (je to sice Lego Racers stavebnica, no ja ju povazujem ako Lego Technic, pretoze sa sklada z casti typickych skor pre Technic).
https://brickseasy.com/ - moj Lego blog

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #1 : 24. Január 2017, 19:27:08 »
Vitaj. Je nas tu viac Technic fanusikov, ale moj najoblubenejsi set je 8880.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #2 : 24. Január 2017, 19:27:12 »
Tento Technic mám na predaj ak by si mal záujem :

http://brickset.com/sets/8296-1/Dune-Buggy

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #3 : 24. Január 2017, 22:05:00 »
Ja som technic fanusik v podstate od detsva, ale v tom case(80.roky) som ziadne nemal. Prve som si kupil len pred 2 a pol rokmi a povodny zamer bol ostat pri jednom. Dnes ich mam 13 a dalsie je dufam na ceste :), aj ked to bude zrejme na nejaky cas asi posledne moje LEGO, nakolko to uz doma pred sviatkami zacinalo vdaka mojim nakupom hustnut a dalsim postupom by som si koledoval o rozchod :P

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #4 : 25. Január 2017, 08:39:29 »
ahoj, ja som tiez Technic Fan  :D, ja mam najoblubenejsi 8258 prezyvany Scania a 8275 Buldozer
« Posledná zmena: 25. Január 2017, 08:41:30 od Jammo »

Odhlásený andrej

  • Príspevkov: 3
    • Lego Blog
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #5 : 25. Január 2017, 14:56:22 »
Vitaj. Je nas tu viac Technic fanusikov, ale moj najoblubenejsi set je 8880.

Dakujem. 8880 bol mojim setom snov z detstva. :)

Tento Technic mám na predaj ak by si mal záujem :

http://brickset.com/sets/8296-1/Dune-Buggy

Dakujem, momentalne nemam zaujem kupovat starsie sety.

Ja som technic fanusik v podstate od detsva, ale v tom case(80.roky) som ziadne nemal. Prve som si kupil len pred 2 a pol rokmi a povodny zamer bol ostat pri jednom. Dnes ich mam 13 a dalsie je dufam na ceste :), aj ked to bude zrejme na nejaky cas asi posledne moje LEGO, nakolko to uz doma pred sviatkami zacinalo vdaka mojim nakupom hustnut a dalsim postupom by som si koledoval o rozchod :P

Ja som fanusikom Technic tiez od detstva, no vtedy som si toho vela dovolit nemohol. Svoju zbierku som si rozsiril pred par rokmi uz ako dospely.

ahoj, ja som tiez Technic Fan  :D, ja mam najoblubenejsi 8258 prezyvany Scania a 8275 Buldozer

8258 je pekny set. :)
https://brickseasy.com/ - moj Lego blog

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #6 : 25. Január 2017, 20:15:07 »
Vitaj na tatralugu.. 
Ja som so synom najprv staval city ale akonahle sa dalo a jeho vek to umoznoval tak sme presli na technic. Od malych az po tie najvacsie.. zbierali sme cele rocniky ako Dano  a mame takmer vsetko od roku 2003 ale posledne dva roky pre nedostatok miesta berieme uz iba sety ktore stoja za to... inak som hlavne motorkar z ktorych mam vacsinou oba modely.
A co sa tyka naj modelutak scania nema konkurenciu...tak vymakany set sa im uz neskor nepodarilo postavit...uz to ide skorej do kvantity ako do kvality..vid minulorocne rypadlo...obrovsky set ale chyba mu "dusa".
« Posledná zmena: 25. Január 2017, 20:18:45 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #7 : 25. Január 2017, 20:21:04 »
Tak Scania podla mna nepatri medzi tie TOP modely. Dizajn kabiny a ramena este OK, ale to je tak vsetko. No len zial v Technicu je ten dizajn  az druhorady. Naopak bola tam dost zavazna chyba, na ktoru trebalo vydat fixovany navod.

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #8 : 25. Január 2017, 21:57:02 »
Tak Scania podla mna nepatri medzi tie TOP modely. Dizajn kabiny a ramena este OK, ale to je tak vsetko. No len zial v Technicu je ten dizajn  az druhorady. Naopak bola tam dost zavazna chyba, na ktoru trebalo vydat fixovany navod.
Aká?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #9 : 25. Január 2017, 22:06:41 »
Tu najdes v skratke o co slo, ale HLAVNE tam najdes riesenie problemu.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #10 : 26. Január 2017, 05:43:11 »
Nepamatam si, ked sme ho stavali, ze by sme narazili na chybu..ale uz je to davno tak nemozem to potvrdit. Myslel som to tak ,ze v obdobi ked vznikol a to uz je peknych par rokov tak vtedy boli ostatne modely take (jednoduchsie)..neviem na to najst spravny vyraz ..proste inak stavane ako dnesne ...scania sa vsak podla mna vyrovna aj dnesnym..co sa o vacsine modelov povedat neda...nezhadzuje to ich kvalitu...boli krasne a stale su...len dnes su ine stavebne techniky....preto som ju zaradil medzi top.
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #11 : 26. Január 2017, 07:13:19 »
ja som ju staval podla origo tlaceneho navodu a vsetko funguje. pozrel som tie zmeny,ale ja sa v pohode zaobidem aj bez toho  :D
u mna bola prva zo serie velkych technikov. nezaoberam sa dizajnom-ze nieco tu a tam chyba, funkcnostou alebo zlepseniami-stale by tam niekto nieco nasiel alebo zmenil. mne sa paci ako celkom,tak ako je a aj funguje.

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #12 : 26. Január 2017, 08:05:24 »
Ani ja si nepamatam ze by tam nieco nefungovalo, akurat to malo asi nejake pomale pohyby. Aj tie upravy su len o zmene prevodov. Mne sa tiez paci tento truck a akurat ho staviam podla mojej predstavy. Odpruzene napravy,pohon,pneumaticke rameno...len vzhlad kabiny zostane podobny. Som zvedavy ci sa mi to podari ako chcem, a ci sa vam bude pacit ;)
« Posledná zmena: 26. Január 2017, 10:44:01 od jz77 »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #13 : 26. Január 2017, 10:43:42 »
Ta Scania ma priviedla k legu! .som ju zbadal v regály v Toys-R-Us ,pozerám v rukách krabicu asi pol hodinu a som sa nestačil čudovať aké to bolo vymakané (pre človeka, čo mal len nejaké System a Basic v detstve) ,tak som to kúpil a potom šialenec úplný do toho...  ^-^

Fatálnu chybu som žiadnu neobjavil, rameno chodilo akurát pomaly, ale to muselo, aby to niečo udvihlo...Tú úpravu poznám, ale to je custom od nejakého stavitela, čiže oficialne to nebolo nutné...Ja som sa s tým dosť hral v originál stave, a nič sa mi nepokazilo.

Myslím ale, že tú Scaniu prekonali tým Mercedesom Arocs, to je rovnaký typ trucku, ale tie technické riešenia boli zase už oveľa ďalej. (pre mňa slabina je ta pneumatika - to ma nikdy s ňou nebavilo sa hrať, lebo to nefunguje tak ako tie precízne pohyby cez linear-actuatory na Scanii)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Nejakí fanúšikovia Lego Technic?
« Odpoveď #14 : 26. Január 2017, 10:48:01 »
Bola to chyba, niekto od TLG to vtedy aj priznal. Preskakovalo to vela ludom. No ale nesuhlasim, ze s pneumatickym systemom by to malo cloveka menej bavit ako s aktuatormi - prave naopak - koho bavi cakat na to, kym sa aktuator vysunie? To je totalna nuda a trva to vecnost. Su presnejsie, ako pneumaticka, ale nudne. A Tebe Palo ako top-stavitelovi nemusim pripominat, ze na model sa z hladiska realnej podoby hodia viac pneumaticke piesty s hadicami ako tie aktuatory.