Autor Téma: Staré hračkárske obchody na Slovensku  (Prečítané 25709 krát)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #15 : 31. Máj 2013, 23:23:40 »
Posielam fotku bratislavskej predajne na Michalskej, keď tam ešte boli suveníry - je tam vidieť tú mrežu, čo tam je dodnes.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #16 : 31. Máj 2013, 23:27:11 »
Tu je legendárna predajňa Lega na Michalskej.

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #17 : 01. Jún 2013, 00:14:16 »
Clovece, ta druha fotografia je velmi vzacna ! Si autorom ?

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #18 : 01. Jún 2013, 09:56:34 »
No autorom fotgrafie som, ale nie som autorom toho čo je odfotené - ja som odfotil fotografiu z jednej knihy. Ešte som našiel ďalšiu fotografiu keď tam bola predajňa suvenírov. Ak nájdem nejakú s Legopredajňou dám ju sem.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #19 : 01. Apríl 2015, 10:13:21 »
Ako vyzeralo zabalene LEGO v 80. rokoch. ;)

ila_rendered

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #20 : 01. Apríl 2015, 10:15:00 »
to si nasiel u seba niekde zabudnute?  ;D

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #21 : 02. Apríl 2015, 20:07:51 »
kamarat ver tomu, ze v papier hracky predajni v Ovsisti v Petrzalke v nadchode (DK Ovsiste)sa naozaj dalo kupit lego...sam mam odtial set 6375 (y) mohlo to byt v 90 rokoch tak zaciatkom, ale kedy zanikol ten obchod, ako aj takmer vsetky ostatne v tom Ovsistskom nadchode to neviem


este za komunizmu na byvalej ulici Belu Kuna...dnes Gessayova ulica bolo taktiez papiernictvo a hracky a tam sa tiez dalo kupit lego....mam odtial minimalne set c. 6039 to viem na beton

a od 90 tych rokov je nepretrzite az do dnesnych dni obchod lego v Petrzalke za postou na Vlasteneckom namesti
« Posledná zmena: 02. Apríl 2015, 20:12:12 od legoholik »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #22 : 02. Apríl 2015, 20:11:24 »
Super - dik za potvrdenie toho hrackarstva v Ovsisti! Ja som vtedy o nom nevedel. Bolo to niekde na poschodi?

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #23 : 02. Apríl 2015, 20:18:12 »
Super - dik za potvrdenie toho hrackarstva v Ovsisti! Ja som vtedy o nom nevedel. Bolo to niekde na poschodi?

ano na poschodi bolo neurekom obchodov vtedy to bolo centrum diania v tej lokalite....a jednym z tych obchodov boli aj hracky a papier...dnes je to neutesene miesto prazdych ploch na prenajom ...sem tam nieco este zivori....ale bieda

este si zabudol na obchod co bol na Postovej ulici v BA , ked sa islo smerom dolu na Namestie SNP , tak po pravej strane hned druhy obchod to bol. bolo to velke hrackarstvo a lega tam mali vela. Mam odtial minimalne set 6862 to si tiez pamatam akoby to bolo vcera a ten set bola novinka niekedy v 93 - tom ci 94 - tom roku.  Cize urcite v tej dobe ta predajna uz existovala, dnes je tam tusim nejaky teleshoping obchod ci nieco take.

Inak su to krasne spomienky najma na ten obchod z Michalskej...odtial mam prve lego, skoro vsetok classic space....a este dodam ze tuzex bol na dnesnej Gorkeho ulici odtial mam jediny set za bony . O0...dnes je tam tusim VUBcka

Pri prilezitosti vzniku tohto vlakna by sa zislo skor zmapovat, ake male obchodiky funguju v sucasnosti v jednotlivych mestach slovenska... Mozno v nejakom sa najde nejaky starsi set, ktory sa uz neda zohnat... V Bratislave viem len o dvoch obchodikoch - uz spominana kocka lega v petrzalke a obchod na grosslingovej. V dnesnej dobe masoveho predaja lega v draciku, tescu atd, vsak asi nemozu dobre fungovat, najma ked su tu este eshopy tlaciace cenu na minimum + sme rozmaznani zlavami... Neviem si predstavit tie obraty v tychto obchodikoch - ludia kupuju hracky a lego tym sposobom, ako vsetko ostatne - v obchodnych centrach, kde maju vsetko pokope... tieto obchodiky mozu prilakat len okoloiducich, co nepoznaju ake su ceny lega.
Jedina sanca pre nich by bola, ze by casto sledovali zlavy a nakupili by napr. zaujimave sety v 50 % zlave v carefouri alebo v Metre SK alebo AT, a potom ich strelili mamickam, co tam nahodne zavitaju a nemaju prehlad o zlavach. Za beznu cenu mozu predat max 1 vacsi set denne + par malych setov, tj zisk max 20 eur denne, a to neviem ako preziju.

ja myslim, ze ten obchodik na Gresslingovej uz davnejsie nie je. Vydrzal len chvilku. ci?
« Posledná zmena: 02. Apríl 2015, 22:13:58 od Administrator »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #24 : 02. Apríl 2015, 21:43:08 »
no a ja doplním, dosť dlho sa držal jeden obchodík s legom (inak papier - hračky) vo vlčom hrdle v oc javorina, nechával som si to v zálohe, že tam pôjdem snoriť a nájdem nejaké zabudnuté sety... ale žiaľ už je tam nejaký kebab  :(
a poštová.... no to bolo super hračkarstvo.. tam som sa nachodil, naobzeral a nasníval nie len koli legu

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #25 : 06. Apríl 2015, 18:53:43 »
Mam rad nostalgiu (myslim, ze Martinn tiez), a tak ma tato tema dost zaujima! ;) Doplnim teda este hrackarske obchody (vseobecne), ktore si pamatam v Bratislave a v Trencianskych Tepliciach. Vy z inych miest mozte tiez doplnit hrackarstva, ktore uz neexistuju z vasich miest. ;)
V Bratislave si teda pamatam (okrem uz spominanych) hlavne hrackarstvo Cervena ciapocka na Postovej, hrackarstvo na Laurinskej (vtedy Leningradskej), hrackarstvo na Kriznej (vtedy Steinerovej) a male, nenapadne hrackarstva na Sibirskej a v Raci na Baronke! V Trencianskych Tepliciach to bolo hrackarstvo na promenade.
Na Postovej bolo hrackarstvo Cervena ciapocka. Neskor po revolucii to prebral Dracik. Potom sa na chvilu prestahovali na opacny koniec Obchodnej (neskor tam boli Lacne knihy), nasledne sa nachvilu vratili na Postovu, aby sa nasledne definitivne prestahovali na zaciatok Obchodnej, kde su dodnes. Pamatam sa, ze este kym boli na Postovej, tak tam mali az do konca Modelteam kamion so stihackou a ja som ho nevzal... ::)
V tom Vlcom hrdle som tusil, ze daco bude, ale nedokopal som sa tam ist! Pritom som chodieval obcas okolo. Skoda.
LEGO obchod z Grosslingovej je prestahovany uz dlhsie do Kolosea a je spojeny s obchodom s bicyklami. Patri sefovi Slovenskeho zvazu cyklistiky - Petrovi Privarovi.


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #27 : 06. Apríl 2015, 21:41:21 »
Na Sibirskej - zaciatok 80. rokov. O tom na Kraskovej prezmenu vobec neviem ja!

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #28 : 07. Apríl 2015, 11:01:29 »
Ja (jakožto Prešovčan) si pamätám jedno hračkárstvo v Prešove na sídlisku 3 v malom nákupnom centre hneď oproti polícii. Pokiaľ si dobre pamätám, mohol to byť dokonca origo LEGO obchod (mám pocit, že tam predávali len LEGO, ba dokonca, že mal aj svetelný LEGO pútač). Bolo to niekedy v prvej polovici 90. rokov. Do dnešného dňa sa v tých priestoroch vystriedala ešte herňa, stávková kancelária a nejaký servis.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Staré hračkárske obchody na Slovensku
« Odpoveď #29 : 07. Apríl 2015, 20:56:49 »
Nepamatam si urcite vsetko, ale v Banskej Bystrici bolo tych hrackarstiev urcite niekolko. Najviac mi utkvelo v pamati to co sme mali na sidlisku, ktore postavili tesne po revolucii a bola to velka slava. Otvorili tusim nie dlho pred vianocami a zo zaciatku tam byvali velmi dlhe rady cakajucich ludi. Bolo to kombinovane hrackarstvo s papiernictvom a lego mali v uzamknutej vitrine ;) a este som mal odtial zopar matchboxov ;)

Dalsie hracky boli na ulici Horna Strieborna, ale nikdy som v nich nebol. Casto som chodil okolo a mali nad dverami kocku s lego logom.

No a potom tradicne Prior, hlavne novy (boli v BB dva) v Radvani.

A este si pamatam jedno hrackarstvo vo Zvolene. Bolo tam take "nakupne centrum", tusim sa to aj volalo Centrum, aktualne ulica Jozefa Kozaceka a tam mali vo vyklade postavenu Blacktron 2 zakladnu.

Vsetko to boli 90te roky.