Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 206622 krát)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #450 : 27. Júl 2017, 16:15:53 »
Jakto ze sa takto distribuuju len tie najshit znacky ? Lepin ste uz videli normalne v takych obchodikoch ? Alebo nejaka ina ale kvalitna napodobenina ?

Btw mam objednane blastery z Ali a skusim objednat odtial aj Dino a Smauga na porovnanie kvality :)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #451 : 28. Júl 2017, 08:24:11 »
Tak toto sme objavili dnes vo Velkom Krtisi! ;) Tuto "znacku" som doteraz nepoznal.

 :vomitsmall:

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #452 : 14. August 2017, 13:27:19 »
Caute, chcel som vyskusat kvalitu cinanov nakolko som si pozrel viac videi a (neviem ako vy) mal som pocit ako keby som pozeral video niekoho kto je plateny od TLG...tak som sa rozhodol kupit maly set a rozhodnutie padlo na set F40 (10248 ktory uz mam od TLG za 90€ a je velmi vydareny) od Lepinu z aliexpresu JL Toy za 30€ s postovnym a balnym. Balik prisiel za dva tyzdne v bublinkovej folii. Navod je komplet okopirovany. Zacal som skladat so zvedavostou. Prve prekvapenie bolo v podobe 1x3 red plate, kde boli vybrane z formy a neodlomene dane priamo do sacika. Po odlomeni nezostal ziadny zvysok, takze sa dali v pohode pouzit. Viac uz nahnevali nalepky. Arsik nebol riadne vystrihnuty takze nalepky sa potrhali a musel som ich vystrihnut dodatocne s noznickami. A celkovy dojem z modelu? V prvom rade neviem pochopit ako vedia cinania vyrobit set tri krat lacnejsie ako TLG ( aj ked chapem, ze musia zaplatit ferrari licenciu, vyvoj, distribuciu...). Kvalitou, si myslim, sa vyrovna Legu (neviem ako to je s kvalitou u velkych setov nad 2000dielov) napriek tomu, ze videa na youtube kritizuju kvalitu. Celkovy dojem z kvality som mal velmi dobry. Myslim si, ze ked naozaj zacnu robit vlastne modely prip.si ich kupia od tvorcov a nebudu kradnut tak sa ma coho TLG bat nakolko sa cenou nepriblizia cinanom ani len na dvojnasobnu cenu co je dost velka skoda lebo trend je presne opacny: tlg potichu este viac zvysuje ceny
« Posledná zmena: 14. August 2017, 13:32:14 od Peto »

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #453 : 21. August 2017, 19:55:23 »
bye

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #454 : 21. August 2017, 20:37:36 »
To v tej celej krabičke je jedna minidoll a možno 10 ďalšch dielov ?  >:D

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #455 : 25. August 2017, 12:16:24 »
Uz sa asi poucili cinania a poctivo zdoraznuju, ze su to autorizovane sety aj s popisom autora setu:

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #456 : 09. September 2017, 23:01:02 »
Katalóg Enlighten  >:D
http://www.enlighten-brick.com/new%20enlighten%20catalogue.pdf

Sú tam jasne použité diely od TLG aj také čo sú chránené (napr samotný minfig a minidoll), dokonca niektoré sety sú veľmi povedomé.
Ale nie ako LEPIN čo kradne LEGO sem, AFOL* tam, títo sa snažia aspoň o nejakú úpravu setov k svojmu obrazu.
Niektoré sú stále na smiech, alebo divný bizár kopírujúci sety z okolo rokov 1990-2000, ale :
- tie variácie na Chima/Nexo/Ninjago majú taký ten ázijský nádych no a drak na korčuliach, to je top  8)
- roboti poskladané z mini setov a tie sú ktomu 3 v 1
- CMF či už "Džingischán a kamoši"  ;D alebo také tie klasické, alebo tie s vignetami (ach ten dračí oblek)

Otázna je kvalita, ale od dôb smiešnych setov šli tiež hore.

*XinBao stále nerátam, s pár AFOLmi sa dohodli, ale ako jeden znich poznamenal niečo na štýl "čo som mal robiť, evidentne sa im moje MOCi páčili, buď z toho niečo mám, alebo by si ich zobrali aj tak". Plus licencie 3. strán im nič nevravia...

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #457 : 11. September 2017, 00:17:32 »
Na toto nájdete aj recenziu na youtube, pridávam linky, odporúčam si ju pozrieť :), zaujímavé su hlavne tie ceny, že 10USD za "Santa Fe" lokomotívu

http://www.youtube.com/watch?v=Hr3WFqwvVoI
http://www.youtube.com/watch?v=OO1CAqXdHgI
http://www.youtube.com/watch?v=xVRT4R63Ejg

dobre ceny, aj tie samostatne vozne, TLG by sa mohlo vratit k setu s voznom ked si chce niekto spravit dlhsi vlacik

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #458 : 17. Október 2017, 13:06:11 »
Ja si myslim, ze toto je tiez napodobnenina! A priamo z Europskej Unie! :oldman:

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #459 : 17. Október 2017, 13:42:09 »
Tak tie talianske stavebnice maju kompletne vlastne diely, aj ked inspiracia technicom je tam zjavna. Treba im uznat, ze vyvoj tolkych roznorodych dielov nie je sranda, ked sa z toho ma nieco zmysluplne dat postavit. Maju tam aj veci, ktore by ocenil nejeden Technic AFOL, ako napriklad beamy s otvormi na vsetky styri strany, na druhej strane im chyba oproti LEGU jedna velka vec, a to je kompatibilita so systemovymi brickmi cez rozne hybridne diely (technic bricky, polpiny...). LEGO svoj system vyvija a doplna desiatky rokov, tito Taliani maju pred sebou dost narocnu ulohu, ak by chceli byt konkurencieschopni. V kazdom pripade takymto "klonom" nemam problem drzat palce.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #460 : 17. Október 2017, 14:05:34 »
Za toto  (y)

Je vidieť, že sa inšpirovali ale zároveň sa nenechali obmedzovať čistým kopírovaním. Ono LEGO sa v rámci zachovania kompatibility nemôže nejak skokovo meniť, títo si evidentne môhli navrhnúť ten systém od začiatku. A nie sú to len čisté kópie dielov s miernymi úpravami. Ten spomenutý liftarm s pootočenými dierami je celkom unikát. Ono LEGO to má na Technic rámoch, ale nie liftarmoch, ktovie prečo, títo do toho skočili.
Aj tie disky s rôznymi priemermi na každej strane sú zaujímavé.

Plus stavebnica má viac ako A a B model. Pripomína mi to staré multi Technic sety. A navyše tam sú základy mechaniky. Jednoduché konštrukcie. Niečo ako kniha LEGO Technic Tora no Maki od Isogawu v základe...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #461 : 17. Október 2017, 14:15:01 »
No tak si to mozete ist kupit do Dracika - dnes mi dosiel od nich katalog. ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #462 : 17. Október 2017, 14:42:33 »
Nemam to kde skladovat, inak by som jednu stavebnicu na skusku aj kupil.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #463 : 17. Október 2017, 15:24:51 »
Tak takymto firmam aj drzim palce. Konecne legalna konkurencia legu. Az teraz sa da spravit rozbor ceny.
Mozno ked sa taketo projekty rozbehnu tak to ukroji legu z kolaca a konecne sa budu musiet zacat viac zamyslat nad svojou strategiou.
Ten velky bager ma 1 elektromotor a 450 dielikov za 54e. Zavodne technic auto 42065 ma 370 dielov a cca 79Eur.

Dole v tom katalogu vidim aj trochu konkurenciu pre Boost / EV3

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2028
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #464 : 17. Október 2017, 18:16:37 »
Katalóg Enlighten  >:D
http://www.enlighten-brick.com/new%20enlighten%20catalogue.pdf

Sú tam jasne použité diely od TLG aj také čo sú chránené (napr samotný minfig a minidoll), dokonca niektoré sety sú veľmi povedomé.
Ale nie ako LEPIN čo kradne LEGO sem, AFOL* tam, títo sa snažia aspoň o nejakú úpravu setov k svojmu obrazu.
Niektoré sú stále na smiech, alebo divný bizár kopírujúci sety z okolo rokov 1990-2000, ale :
- tie variácie na Chima/Nexo/Ninjago majú taký ten ázijský nádych no a drak na korčuliach, to je top  8)
- roboti poskladané z mini setov a tie sú ktomu 3 v 1
- CMF či už "Džingischán a kamoši"  ;D alebo také tie klasické, alebo tie s vignetami (ach ten dračí oblek)

Otázna je kvalita, ale od dôb smiešnych setov šli tiež hore.

*XinBao stále nerátam, s pár AFOLmi sa dohodli, ale ako jeden znich poznamenal niečo na štýl "čo som mal robiť, evidentne sa im moje MOCi páčili, buď z toho niečo mám, alebo by si ich zobrali aj tak". Plus licencie 3. strán im nič nevravia...

Kvitujem, ze idu vlastnou cestou a maju vlastne modely. Samozrejme vacsina vyzera tak lacno, hlavne tie ksichty figov, ale su tam aj zaujimave veci ako vojenska zakladna, polo-modulary, vzducholod, niektore zaujimave figy. Normalne mam pocit, ze v globali ten katalog dava sirsiu ponuku deckam ako lego - maju tam na vyber castle, piratov (dokonca na vyber viac lodi), vojakov, a kto tuzi po psycho veciach, tak su tam aj take tie variacie na sposob nexo. Kedy naposledy malo lego takuto ponuku? Dnes maju decka na vyber v podstate len nexo, ninjago, polisov a hasicov, ziadne poctive klasicke sety.