Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 203183 krát)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #315 : 14. Február 2017, 18:07:03 »
...a špeciálne pre KLF,  nie Star Trek nemajú

Jak to? A čo ja?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #316 : 14. Február 2017, 18:09:26 »
a špeciálne pre KLF,  nie Star Trek nemajú

 ;D Dik! (y)

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #317 : 20. Marec 2017, 17:48:56 »
Aaaa, tak toto je uz silna kava....Lepin sa odhodlal na to, coho sa boji Lego. 4400 dielov, 9 motorov, 3 led svetla, 2 D/O....akurat ta cena: 300€....

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #318 : 20. Marec 2017, 17:51:11 »
Aaaa, tak toto je uz silna kava....Lepin sa odhodlal na to, coho sa boji Lego. 4400 dielov, 9 motorov, 3 led svetla, 2 D/O....akurat ta cena: 300€....

toto je pozitivum - vytvara to tlak na TLG, nech nespi na vavrinoch, a vytvara velke veci...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #319 : 20. Marec 2017, 18:30:49 »
TLG sa zjavne nedari bojovat (ak sa take nieco vobec deje) proti Lepinu a spol. Naopak - Lepinu sa dari coraz viac. Dovolim si povedat, ze tento rok komplet prevalcovali LEGO. Ked si porovname tie Technic sracky co LEGO vyda tento rok a co vyda Lepin, tak nie je o com! Kvalita-nekvalita.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #320 : 20. Marec 2017, 18:32:58 »
Lepin vracia uder ;) od kopirovania presli do tvoriveho utoku? ;)

Btw. V tom prvom kamione je na krabici spomenuty pneu system v2, ale nikde ho tam nevidim ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #321 : 20. Marec 2017, 18:44:22 »
Tvorivého ? Tvorivého ?? :vomitsmall: Však je to ešte väčší humus ako keď kradnú od TLG ...

Všetky 3 sú ukradnuté od Madoca
Tatra: https://rebrickable.com/mocs/MOC-1963/Madoca1977/tatra-813-trial-truck/
Kamion: https://rebrickable.com/mocs/MOC-1389/Madoca1977/wing-body-truck/
Shaman 8x8: https://rebrickable.com/mocs/MOC-5360/Madoca1977/avtoros-shaman-8x8/

Jeho vyjadrenie na Eurobricks (nedávno z 20.2.) - nielenže nedostal zaplatené, ale ani si nepýtali povolenie
Citovať
"have you given lepin permission for making your mocs into sets?"

Of course not. But they didn't care.
I really dislike their so-called products. Annoyingly they've demotivated me again and again.
What makes me sad is seeing dirty pictures on our beloved Lego community. So please, please don't post images.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #322 : 20. Marec 2017, 18:50:02 »
Tak zatiaľ stale plati ze číňania v každej oblasti vedia len kradnúť nápady a kopírovať cudzie systémy a patenty...
Stale pretrváva problem s kvalitnou samozrejme... No zaujalo ma ci ich power functions sú na takej urovni ze sú použiteľné pre lego...  ???

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #323 : 20. Marec 2017, 20:44:26 »

Všetky 3 sú ukradnuté od Madoca


Ciste zufalstvo, na hulvata okradat obycajneho cloveka, co sa nemoze branit ako korporacia. Nic by sa im nestalo, keby to od neho kupili, staci euro z kazdeho predaja mu dat.
Hento je nielen na beznu zalobu na nahradu skody, ale aj na kriminal. Keby si najal pravnikov, tak im moze slubit aj polku z vysudeneho, nemal by to byt az taky problem ziadat blokaciu a zhabanie tovaru na colniciach, ked uz v Cine na prava kaslu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #324 : 20. Marec 2017, 20:58:31 »
Cize ja ked zacnem predavat Paliasonov Landrover (mozno zmenim 1 dielik), tak ma moze zazalovat? Na zaklade coho? Kde najdem autorske prava na jeho model? Ako mi bude na sude argumentovat? Nema ZIADNE prava na ten model, pokial si ich nedal registrovat.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #325 : 20. Marec 2017, 21:28:53 »
Cize ja ked zacnem predavat Paliasonov Landrover (mozno zmenim 1 dielik), tak ma moze zazalovat? Na zaklade coho? Kde najdem autorske prava na jeho model? Ako mi bude na sude argumentovat? Nema ZIADNE prava na ten model, pokial si ich nedal registrovat.

Autorske prava vzniknu Paliasonovi uz samotnym vytvorenim diela, nemusi to registrovat. Samozrejme, ovela silnejsiu ochranu ziska registrovanim dizajnu + lahsie sa to dokazuje, ako keby musel dokazovat, ze to dielo vytvoril on a ze to zverejnil. Ked niekto skopci niekoho dielo a potom na tom este aj zaraba a rozsiruje to, je to zalovatelne. Je to na urovni kradeze.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #326 : 20. Marec 2017, 21:52:08 »
Tvorivého ? Tvorivého ?? :vomitsmall: Však je to ešte väčší humus ako keď kradnú od TLG ...

Všetky 3 sú ukradnuté od Madoca
Tatra: https://rebrickable.com/mocs/MOC-1963/Madoca1977/tatra-813-trial-truck/
Kamion: https://rebrickable.com/mocs/MOC-1389/Madoca1977/wing-body-truck/
Shaman 8x8: https://rebrickable.com/mocs/MOC-5360/Madoca1977/avtoros-shaman-8x8/

Jeho vyjadrenie na Eurobricks (nedávno z 20.2.) - nielenže nedostal zaplatené, ale ani si nepýtali povolenie

Ano, tvoriveho ;) Ved niekto v tom lepine sa musel zamysliet a vytvorit tu genialnu myslienku zacat kradnut aj na inom fronte >:D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #327 : 20. Marec 2017, 22:32:03 »
Autorske prava vzniknu Paliasonovi uz samotnym vytvorenim diela, nemusi to registrovat. Samozrejme, ovela silnejsiu ochranu ziska registrovanim dizajnu + lahsie sa to dokazuje, ako keby musel dokazovat, ze to dielo vytvoril on a ze to zverejnil. Ked niekto skopci niekoho dielo a potom na tom este aj zaraba a rozsiruje to, je to zalovatelne. Je to na urovni kradeze.

Ak to nema registrovane, nema nic! Cize aj ten autor tych modelov, co Lepin skopcil ma smolu! A ako tak citam jeho afektovane reakcie na EB, tak silne pochybujem ze by im tie prava aj predal. Ja osobne by som sa este potesil, keby nejaky moj model niekto vyrobil aj bez mojho povolenia!
Ale podme teda dalej. Takze Lepin kradne LEGU, sukromnym osobam, atd., ano? TAK KDE SU SUDNE SPORY??? KDE SU VYHRY NA SUDOCH??? Mi snad nik nechce tvrdit, ze taka spolocnost ako TLG nema na svetovych pravnikov. Ziadny sud zjavne nevyhrali! Naopak - Lepinu sa dari cim dalej tym viac, rozsiruje portfolio.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #328 : 20. Marec 2017, 22:46:39 »
 >:D  (rozširuje portfólio do rôznych sfér, ale evidentne sa k názvu inšpirovali tvarom)
« Posledná zmena: 20. Marec 2017, 22:49:29 od papluh »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #329 : 20. Marec 2017, 22:47:26 »
Ak to nema registrovane, nema nic! Cize aj ten autor tych modelov, co Lepin skopcil ma smolu!

Ked zlozis novu pesnicku, tiez ju nikde neregistrujes, a keby ju niekto pouzil bez tvojho suhlasu, tak ho vies sudit. Iste, pri dizajnoch je to tazsie, kedze sa to da registrovat, ale je to postihnutelne. Proste akonahle vytvoris nejakou tvorivou cinnostou akekolvek dielo (doslova akekolvek, napr ked sa umelec vykadi do konzervy a predava to), je to chranene. Sud by podla mna zohladnil, ze bezny clovek nebezi s kazdym dizajnom na urad si to registrovat + zohladnil by, ze s tym niekto obchoduje a ma zisk vdaka niekomu, kto bol sikovny a tvorivy. Ine by to bolo, ak by napr niekto z nas skopcil ten set a dal ho na vystavu - to by sa asi velmi neriesilo.

TAK KDE SU SUDNE SPORY??? KDE SU VYHRY NA SUDOCH??? Mi snad nik nechce tvrdit, ze taka spolocnost ako TLG nema na svetovych pravnikov. Ziadny sud zjavne nevyhrali! Naopak - Lepinu sa dari cim dalej tym viac, rozsiruje portfolio.

Co som pocul, tak v Cine je to bieda s ochranou autorskych prav - ostatne s tym maju problem skoro vsetci  - kopiruju sa auta, nejakym cechom skopirovali motorky a zacali ich vyrabat, mobily sa kopiruju, dokonca cele mesta, pamiatky a pod. No ale minimalne vedia zastavit dodavku takychto fejkov do civilizovaneho sveta (Europa, USA) - da sa dat priamo predbezne opatrenie na colnom urade, nech sa zabavi ten tovar. Neviem co vsetko uz TLG podniklo a ci uz nieco bezi, z bezneho pohladu posobi dost pasivne (masovy vyskyt fejkov v europskych obchodoch, dokonca priamo na letiskach). Napr ked sa to porovna s vyrobcami kabeliek, tam furt clovek pocuje o zabaveni zasielok, dokonca aj beznym ludom brali kabelky na hraniciach... Mali by sa viac sustredit na toto, a nie sa vybijat na blbostiach ako napr ze niekto pouzil nazov Lego na vystave a pod, lebo ich fejky prevalcuju -najma v menej civilizovanych krajinach.