Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 204388 krát)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #300 : 26. December 2016, 11:34:38 »
Tak ja si zase myslím, že témy ako vojna a zbrane by sa moc nemali v legu objavovať a deti by mali mať iné hračky ako zmenšeniny niečoho čo je na zabíjanie ľudí a porážku ľudstva. Viem, že piráti a castle.... áno, ale to je trochu iné.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #301 : 26. December 2016, 11:48:11 »
A v com je ine, ked pirat zastrelil vojaka, ked rytier stal hlavu sedliakovi, ked NEXO rytier zabije protivnika neviem akou zbranou, ked NINJA odzadu zabije samuraja? V com je to ine od toho, ked vojak zastreli vo vojne vojaka? V com je WWII ina ako kriziacka vyprava, ako prepady piratov na mori? Len v pocte obeti. A to bych teda pri vybere hraciek nebral ako bernu mincu.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #302 : 26. December 2016, 12:43:32 »
Ja myslím že rozdiel tam asi bude - koľko máš rozprávkových knižiek, kde sú piráti a rytieri? Môj syn má asi desať a nemá dva roky...  ;)
A koľko máš s tématikou 1. alebo 2. svetovej vojny? Veľa ľudí ešte žije čo to zažilo a je to dosť citlivá téma...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #303 : 26. December 2016, 13:25:02 »
Mega Bloks a COBI sú asi jediné dve známe firmy, čo sú regulérnou, bezpečnou a (teraz už) legálnou konkurenciou k LEGO. Ale medzi sebou sú dosť odlišné.
Je vidieť že Mega Bloks, po novom Mega Brands, je len súčasťou nejakého veľkého korporátu a sám osebe akoby tvoril 2 nezávislé sekcie - Duploidnú detskú a potom licencované veci. Licencované veci sa dovážajú "náhodne", v podstate žiadna reklama, len tak sa niečo objaví na pulte a niečo nie je v celej Európe. A hlavne to vyzerá skôr ako predaj akčných figúrok ako stavebníc, na sériu sú možno 1-3 vozidlá kde je stavba účelom a naozaj vyzerajú dobre, inak len postriekané/ponálepkované kocky na postavenie kulís.
COBI na druhú stranu je evidentne menšia flexibilnejšia firma a úspešne využíva diery na trhu s tým, že nieje blokovaná nejakým korporátnym marketingom a PR ohľadom vojenskej techniky. Akurát keď si človek porovná tie modely vojenskej techniky a čohokoľvek iného z ich ponuky tak evidentne rozdiel niekoľko tried v prevedení dizajnu. Buď vedia kde je ich sila, alebo majú dobrých dizajnérov len na techniku.
Zatiaľčo Mega Bloks by som doporučil niekomu len ako akčnú hračku ak už musí mať niečo z ich jedinečných licencí (ok, ok, nová NCC-1701 je idne). Tak veci z vojenskej línie by zároveň spĺnali odporučenie na tému ale aj princíp stavebnice. A vďaka použitiu unikátnych dielov (na tých tankoch je ich dosť) by aj lepšie vyzerali modelovo ako z LEGO kociek.


Ad téma piráti/ritieri/scifi... vs moderné vojsko. Už ma tu zatiaľ niekto predbehol, ale ...
Toto nieje len téma u LEGO, stačí sa pozreť do telky a kín. K historickým a vymysleným konfliktom existuje kopec filmov, ktoré sú bežne dostupné deťom - Winnetou a iné indiánky, Sandokan a pod pirátiny, rôzne stredoveko-fantasy filmy, scifi ako Starwars (CW), rozprávky atď a atď, občajne tak aj tak niekto umre, ale boje sú skôr odľahené, skryté a pod. Je toho kopec. Samozrejme, to neznamá, že nie sú verzie pre dospelých (Vikingovia, Game of Thrones, Valhalla Rising,... ) Všeobecne je ten pomer relatívne v prospech prvých (aspoň v TV). Na druhú stranu z modernejších bojov je zas viac mládeži neprístupných, okrem nejakej romantiky, keď už sa tam strieľa a bombarduje tak to lieta a tečie. Moc ľudí si stále netrúfa spraviť "zjednodušené" moderné bojovanie, buď je to mimo detailov alebo brutál.
Či je to povrchné, to je o inom ...

PS. Bonus
Rezencia Lepin GT3, kto má pocit, že je to stále "ako z jednej fabriky" nech si to kúpi. Inak sú po internete správy, že do niektorých krajín už odmietajú posielať krabice aj za príplatok a tiež neprikladajú návody ale len link na digitálny, lebo to colníci habú...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #304 : 26. December 2016, 15:49:50 »
Chapem ze je rozdiel medzi rytiermi/ piratmi a modernymi vojakmi, to prve sa viac prelina s rozpravkami, je tam viac nerealnych fantasy postav, a je tym padom je to viac nevinne, ako uz drsna aktualna vojna s tankami, raketami atd. Uplne vypustit zbrane by nebolo mozne, lebo chalani prirodzene inklinuju k bojom, vojnam, atd., preto si TLG drzi aspon ten odstup od realnej vojny a kompromisne pusta aspon vesmirne a stredoveke boje. I ked nikto by TLG nevycital, ak by pustilo aj moderne vojsko, kedze aj ine hrackarske firmy vyrabaju napr tanky na dialkove ovladanie. Ale dali si urcitu hranicu, a za nu nechcu ist. Este takym kompromisom by bolo, ak by moderne zbrane vyrabali len pre kategoriu 16+ v ramci creator expert, a predavane ako exkluzivy pre AFOLov a zberatelov. To by bol taky kompromis, ze bezne decka by sa k tomu nedostali. Ale v zasade mi to az tak nechyba, staci mi poriadne castle. 

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #305 : 26. December 2016, 18:55:57 »
PS. Bonus
Rezencia Lepin GT3, kto má pocit, že je to stále "ako z jednej fabriky" nech si to kúpi. Inak sú po internete správy, že do niektorých krajín už odmietajú posielať krabice aj za príplatok a tiež neprikladajú návody ale len link na digitálny, lebo to colníci habú...

Pozeral som to video vcera. ;) Chalan ma celkom dobre videa a aj svoje MOCy. Ale nepomozem si, ale strasne mi pripomina jz77.  ;D >:D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #306 : 27. December 2016, 11:17:23 »
A v com je ine, ked pirat zastrelil vojaka, ked rytier stal hlavu sedliakovi, ked NEXO rytier zabije protivnika neviem akou zbranou, ked NINJA odzadu zabije samuraja? V com je to ine od toho, ked vojak zastreli vo vojne vojaka? V com je WWII ina ako kriziacka vyprava, ako prepady piratov na mori? Len v pocte obeti. A to bych teda pri vybere hraciek nebral ako bernu mincu.

Ale ruku na srdce, vacsina ludi by mala radsej sex na piratskej lodi ako v tanku ;)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #307 : 27. December 2016, 11:29:33 »
Ale ruku na srdce, vacsina ludi by mala radsej sex na piratskej lodi ako v tanku ;)

Posadka tanku neberie zajatkyne ,nemá ich kam uskladniť . Zato v podpalubí sa zajatkýň zmestí fúra  :D


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #309 : 08. Január 2017, 03:28:44 »

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #310 : 08. Január 2017, 09:27:24 »
Okrem toho pri tej cene by kľudne mohli robiť aj väčšie stavby >:D

Ved to uz je cena originalu, clovek si pocka na VIP den a tiez uz sa vie dostat a origo modularmi na taku cenu

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #311 : 08. Január 2017, 14:41:24 »
TLG by za Apple chcelo kludne aj 400€. A ten Starbucks by bol tiez niekde minimalne nad 220€.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #312 : 09. Január 2017, 14:51:04 »
Pekne veci. Som zvedavy, dokedy bude lepin fungovat.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #313 : 09. Január 2017, 18:01:02 »
Nebude Lepin, bude X inych znaciek.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #314 : 14. Február 2017, 18:04:38 »
keby niekto zatúžil po HALO MegaBlocks tak v Libro v Hainburgu ich majú za cca 45% (-10% cenovka a -50% akcia do 15.2.)
a špeciálne pre KLF,  nie Star Trek nemajú