Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 259921 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: IDEAS
« Odpoveď #1200 : 16. November 2021, 09:30:20 »
Človeče TOME, tebe vzdali poctu už aj vo vedomostnej relácii Duel, formou súťažnej otázky, ohladom tvojej gitary. Ty si riadny ŠÉF! (y)

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: IDEAS
« Odpoveď #1201 : 20. December 2021, 19:36:15 »
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #1202 : 29. December 2021, 09:06:17 »
Tak Sonic je oficiálne predstavený.
21331 Sonic the Hedgehog Green Hill Zone
1,125 dielov, 1 minifig
€69.99 / $69.99 / £59.99
https://brickset.com/article/68441/sonic-the-hedgehog-revealed!

Recenzia https://www.newelementary.com/2021/12/lego-ideas-review-21331-sonic-hedgehog.html

Osobne mi to nič nehovorí, SEGA systémy som nikdy nemal a dlho to tam bolo exkluzívne takže vzťah žiaden. Niekde mám ešte minifiga z Dimensions a to mi stačí.
Cena na počet dielov vyzerá celkom ok, ale veľa z toho sú platy na stavbu terénu.


Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: IDEAS
« Odpoveď #1203 : 03. Január 2022, 14:00:35 »
mna len udivuje, ze ked v IDEAS vedia prejst uzasne veci ako napr. rybarsky domcek a potom bum uplny opak a prejde takyto fail....ja nechapem tieto vykyvy vo vybere ....

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: IDEAS
« Odpoveď #1204 : 03. Január 2022, 23:07:59 »
Proč fail ? Sonic je legendární videohra, level se povedl a je to protiváha k nintendo setům, stejně jako Sega byla protiváha Nintenda. Na rozdíl od Mário hraček tohle vypadá jak lego a zapadá to do videoherní setů: už byl přece Prince of Persia, Overwatch, pořád expandující Minecraft, tak teď je Sonic. Prostě další set pro nostalgiky… a za mne velmi povedený. Krom toho bude další film…

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #1205 : 04. Január 2022, 14:19:09 »
Tiez si nemyslim, ze je to fail. Naopak, celkom fajn replika jednej hernej ikony. Netusil som, ze sa chysta dalsi film a z pohladu toho prveho mi prislo vydanie tohto setu trochu nestatne nacasovane. Ale ked ma tento rok byt dalsi film, tak ok.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: IDEAS
« Odpoveď #1206 : 04. Január 2022, 23:26:55 »
A to čo je ten Sonic???

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #1207 : 05. Január 2022, 13:03:57 »
Tak to už je dávno známe že Ideas, teda ich licenčné sety, sú taká udička dosť podstatne aj na zákazníkov mimo štandardného záberu LEGO.

Ono to zas neni výmysel TLG, stačí sa pozrieť na čo sa zmenilo hlasovanie o Ideas, okrem nejakého staviteľského zmyslu treba zapracovať aj na prezentácii a propagácii. Povedal by som že rovným dielom ale niekedy mám pocit že je to skôr o tých dvoch zvyšných oblastiach ako o nejakom stavaní.
Dá sa povedať že to ide až úplne do minulosti ku CUUSOO konkrétne Minecraft-u. Ale prepuklo to až neskôr, asi najvypuklejším bola kauza okolo GB základne, ten človek (Sergio) čo to spravil nezačínal na nejakom LEGO fóre, ale na fóre pre fanúšikov GB a verboval hlasovanie z tahe. A tým prevalcoval napr skoršie a lepšie GB HQ od dlhoročného MOCer (OrionPax).
Tak sa potom netreba čudovať keď TLG tvorcovia takéto externé fanúšikovské základne namarketujú rovno pod nos že po nich siahnu (samozrejme že sú tam ešte obmedzenia od držiteľov licencií a pod)

A k Sonic-ovi. Je to dosť silná fanúšikovská značka. U nás menej ale je. Natoľko že keď sa robil film čo bol z 2020 a predstavili prvé trailery s antropomorfizovaným dizajnom Sonic-a tak univerzálny odpor fanúšikov nad rozdielom od hernej verzie ich donútil to preanimovať s novým dizajnom.

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: IDEAS
« Odpoveď #1208 : 05. Január 2022, 16:37:49 »
mna len udivuje, ze ked v IDEAS vedia prejst uzasne veci ako napr. rybarsky domcek a potom bum uplny opak a prejde takyto fail....ja nechapem tieto vykyvy vo vybere ....

je to nepodareny pokus previest 2D do 3D ...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #1209 : 18. Január 2022, 12:11:15 »
Najprv že v ďalšom kole je toho zas kopec (36), evidentne niektoré len s výhľadom bonusu za 10K  :P (niektorí aj 2x s tým istým - Baba Yaga  >:D )
https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/294d596d-bbb4-4fff-b0e0-da7c7b21e0da


No a dnešný prírastok je
21332 The Globe
2,585 pieces dielov
od 1. februára https://www.lego.com/sk-sk/product/the-globe-21332
€199.99 / £174.99 / $199.99 / AU$319.99 / CA$269.99
výška 40cm, širka/hĺbka 26cm

https://brickset.com/article/69984/the-globe-revealed!


Recenzia (vnútro je zaujímavé)
https://brickset.com/article/70029/review-21332-the-globe
https://www.brothers-brick.com/2022/01/18/lego-ideas-21332-the-globe-cartography-done-right-review/


« Posledná zmena: 18. Január 2022, 12:38:16 od papluh »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #1210 : 18. Január 2022, 12:42:31 »
neviem ci ma zmysel tipovat / priat si nieco, dokazu prekvapit a vacsinou sklamat, ale skusim:

prial by som si:
Steampunk explorers - ale je to modularovite (a teda male sance) a velke...
Union pacific - kedze bol teraz Crocodil, tak asi bez sance...

co ma sancu:
Coral reef - je to sice velke, ale ma to silny eko-naboj, co moze v dnesnej dobe zabrat, akurat to musia zmensit...a vyzera to celkom fajn
Terarium - ale o nicom

samozrejme, vsetky tie klony existujucich ideasov ci aktualnych tem nemaju sancu, vratane roznych castle veci...

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: IDEAS
« Odpoveď #1211 : 18. Január 2022, 14:05:26 »
Nuž ja mám najmenej čo kritizovať, lebo ja nedokážem z lega bez návodu vytvoriť nič a taktiež nie som kartograf, ale tento predmet je zo všetkých doteraz vytvorených predmetov (klavír, písací stroj..ten bol ako živý.) to najhoršie. Spraviť glóbus je určite veľmi náročné, ale môj švagor doma na podlahe z úlomkov kachličiek vytvoril oveľa reálnejší glóbus. Nevidno tu na obrázku síce celý svet, ale tá Európa to je čistá katastrofa. Anglicko a Írsko úplne zle? Španielsko, Francúzsko a Portugalsko, by som sa aj urazil ako ho znetvorili....kde je Taliansko, Grécko, Balkán, Jadranské more? Škandinávia sa určite dá spraviť aj realistickejšie. A ten zelený pás vedúci od Gibraltáru nad Afrikou je čo? Proporčne je Európa celá zmrzačená a akosi pomýlená. Je to síce geograficky komplikovaný kontinent, ale toto je podľa mňa celé zle a radšej do toho nemali ani ísť. Taktiež si nemyslím, že v Afrike naznačený zelenou rovníkový pás by mal siahať až do Južnej Afriky a zaberať skoro celú jej rozlohu. I ten rám a kostra, na ktorej je glóbus zavesený je nič moc. keď už mali to dať radšej ako retro čiže stredovekú mapu sveta....a na záver sa pýtam kde je Antarktída? Ja ju tam nevidím, hlavne že severný oceán je tam ako na hrnci pokrievka.
Taktiež podľa mňa nelogicky kombinujú bricky so „štuplíkmi“ a bez nich.

u mňa celé  (n)
« Posledná zmena: 18. Január 2022, 14:33:17 od legoholik »

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: IDEAS
« Odpoveď #1212 : 18. Január 2022, 16:30:47 »
Tohle je naprosto zbytečný a dle mého názoru ošklivý set. Z lega gulu prostě neuděláš.... ani zeměgulu. Jak říkáte na Slovensku, je to grc.

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: IDEAS
« Odpoveď #1213 : 18. Január 2022, 17:18:00 »
Podľa mňa má šancu Land Ahoy a Pirate Tavern


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #1214 : 18. Január 2022, 17:26:47 »
ohladne globusu - limity lega pri gule su jasne, to proste nemoze byt dokonale... resp muselo by to byt velmi velke, aspon ako death star, kde bola tiez cast ako gula... a to by islo do penazi...
velkostou su dane aj limity zobrazenia kontinentov - tam sa nedalo cakat nic viac, afrika ma stastie, ze ma typicky tvar a zvladli ho. Europa je maly kontinent takze sa tam carovat velmi nedalo -  i ked pocitovo si myslime, ze sme pupok sveta - este ako tak velkostne posobi pri "obdlznikovom" zobrazeni mapy sveta, kedze severne a juzne casti su roztahanejsie v porovnani s realitou...
celkovo je to dalsi set zobrazujuci nejaky predmet - nie som fanusik tejto novej "temy", mozu donekonecna vytvarat bezne predmety od stolicky az po radio, ale nejako mi to nic nehovori...