Autor Téma: Reedície starých setov  (Prečítané 5206 krát)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Reedície starých setov
« : 17. Marec 2017, 09:42:56 »
Neviem, či sa tu na fóre niekedy táto téma rozoberala, no sem tam sa tuho zamyslím okrem toho,že kde som kto som a kam smerujem i nad tým, prečo LEGO vo väčšej miere občas nespraví reedíciu niektorých setov z dávnejšej minulosti.

Nejaký ten ústretový krok bol niekedy okolo roku 2001 a 2002, keď boli znovu oživené napríklad pirátska loď Black seas Barracuda (10040), black falcon s knights fortrees (10039) alebo Guarded INN (10000) a ďalšie najmä city sety. Je pravdou, že môže nastať problém už neexistujúcich dielov pri takejto re-oživovacej procedúre niektorých setov (asi najmä u castle a space, pirates), no bolo by to podľa mňa famózne, ak by niečo podobné ako v tom roku 2001 a 2002 robili vo väčšom merítku a častejšie a keby tie sety pustili do obehu i vo väčšom množstve, aby boli dostupnejšie.

Osobne som naživo videl len ten znovu oživený set Guarded INN vo vitrínke obchodu v Prahe v predajni a doteraz ľutujem, že i napriek vysokej cene som po ňom nechňapol ako po teplom rožku.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #1 : 17. Marec 2017, 10:25:22 »
Ta edicia na zaciatku noveho tisicrocia sa volala LEGENDS. Bolo tam viac setov. Ako pises - kedze mnohe diely sa uz nevyrabali, boli nahradene podobnymi dielmi, ktore sa v tom case vyrabali. Kazdopadne tato seria bola neuspesna, a tak v nej TLG nepokracovalo. Zda sa to nam AFOLom divne, ale tazisku zakaznikov (a to su deti) to nic nehovorilo a ignorovali tuto radu. TLG to skusilo, ale zial neosvedcilo sa to. Hlasy po retro sadach su dodnes a TLG z casu na cas nieco aspon naznaci (Benyho lod, Zamestnanecky vianocny vlakovy set), ale do reedicii starych veci sa asi uz boja ist. Ja sam sa obcas zamyslam nad tym, ci by to bolo fajn, alebo nie. Mozno by sa tym stratilo to caro pri drzani originalu v ruke, mozno by z reedicie nebola uz taka radost... Na druhej strane urcite by potesilo drzat nanovo (i ked v novych odtienoch farieb) v ruke nejaky LEGOLAND set, pripadne starsi BASIC set. ;) Uvidime co cas prinesie - su nejake hmliste naznaky, ze Classic Space by sa mohlo (ale v modernej podobe) vratit spolu s novym LEGO MOVIE, ale zatial to je velmi neiste... Kazdopadne retro edicie su snom mnohych AFOLov. ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #2 : 17. Marec 2017, 11:50:29 »
Ja si pamätám, že vtedy vydali reštauráciu a benzínku pod tými 5 miestnymi číslami. Inak neviem prečo je problém vyrobiť dieliky, pri dnešnej technike by to nemal byť problém, tak isto aj krabičky, nemuseli by byť identické, ale určite by to potešilo, každý rok po jednom sete z témy basic, pirates, town, space, technic.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #3 : 17. Marec 2017, 12:17:49 »
len tak zo špásu som trochu googlil a takmer na každom lego fóre sa všade slintá nad témou reedície setov z dávnej éry....snívajú o tom, tak naozaj neviem...dnes už nik ľudí nepočúva....nepočúvajú politici, nepočúva európska únia a ani lego group...kde je to staré dobré hlas ľudu, hlas boží :oldman:


Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #4 : 17. Marec 2017, 13:14:41 »
len tak zo špásu som trochu googlil a takmer na každom lego fóre sa všade slintá nad témou reedície setov z dávnej éry....snívajú o tom, tak naozaj neviem...dnes už nik ľudí nepočúva....nepočúvajú politici, nepočúva európska únia a ani lego group...kde je to staré dobré hlas ľudu, hlas boží :oldman:

Myslíš ako za starého dobrého komunizmu či Rakúsko-Uhorska  ? ?  >:D >:D

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #5 : 17. Marec 2017, 13:56:16 »
Tak to bolo 15 rokov dozadu tie reedicie. Verim, ze teraz je AFOLov nasobne viac a mali by tie reedicie ovela vacsi uspech.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #6 : 17. Marec 2017, 14:29:10 »
Osobne sa mi nepáči predstava , že by krásne sety 80 - 90 rokov vyšli v týchto nový bluish farbách.Tiež nové verzie niektorých dielov sa mi vôbec, ale vôbec nepáčia. Možno pred 5 rokmi by som toto vôbec neriešil, ale odvtedy som sa preorientoval hlavne na zbieranie klasiky a v poslednej dobe dobe riešim aj také veci ako napr. rozdiel u dielov 4085:



Ale keby oživili klasickú light gray farbu, tak to by už bolo určite o niečom inom.

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #7 : 17. Marec 2017, 17:26:31 »
To by sa dalo povedať aj o predaji napr. samostatných vagónov. Po vydaní celého setu rok na to predaj samostatných vagónov, tak ako to bolo tiež okolo roku 2001. ::)
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #8 : 17. Marec 2017, 18:11:13 »
v poslednej dobe dobe riešim aj také veci ako napr. rozdiel u dielov 4085.

pokial chcem mat originalne dieliky v sete tak ano, riesim tieto rozdiely. No konkretne tento dielik presiel evoluciou, tie starsie typy casto praskaju...
bye

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #9 : 18. Marec 2017, 12:29:18 »
Reedicie klasickych setov mali vplyv aj na ceny. Napr. moj prvy LEGO sen po "dark ages" bola USS Constellation z roku 1978, ktoru som ako dieta vobec nepoznal. Tento set bol jednou zo znovuvydanych Legiend, takze som sa potesil. V tom case stal povodny set okolo 400 USD na BL aj eBay. Dnes tento set kupite pod 100 EUR. Ale aj tu boli rozdiely. Napr. na okienkach (vid priloha) - kym v povodnom sete boli pouzite Window 1x1x1, tak v reedicii uz Headlight 1x1x1. Ale myslim, ze keby v reedicii otocili ten headlight opacne, pripominal by povodne okienko viac. Podobne tomu bolo aj v ostatnych reediciach klasik a zrejme by sme sa tomu nevyhli ani dnes. Ale aj tak by to pre nas AFOLov stalo za to. ;)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #10 : 20. Marec 2017, 12:29:50 »
parafrazujuc jednu cesku klasiku ma napadla este jedna otazka.....co udelaji s tim co se neproda?...to to vyhodi nebo co?.....to by byla skoda ne?  O0




Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #11 : 20. Marec 2017, 13:16:58 »
parafrazujuc jednu cesku klasiku ma napadla este jedna otazka.....co udelaji s tim co se neproda?...to to vyhodi nebo co?.....to by byla skoda ne?  O0
tak nad tým som sa aj ja zamýšľal, napríklad také moduláry - chcel som kúpiť zverimex a zrazu zmizol zo všetkých obchodov, neverím že sa v jednom momente všetky predali. kde to putuje? Aj staré legá kedysi sa nemohli všetky predať

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #12 : 20. Marec 2017, 14:15:25 »
Niekde davnejsie tu bola fotka, ako tie veci jednoducho zrecykluju na nove dieliky.
Krabice a navody samozrejme vyhodia.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #13 : 20. Marec 2017, 14:35:22 »
Niekde davnejsie tu bola fotka, ako tie veci jednoducho zrecykluju na nove dieliky.
Krabice a navody samozrejme vyhodia.

 :o to musela byt foto od 18 rokov nepristupna .....sak to AFOLA i infarkt moze chytit pri takom pohlade :o

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Reedície starých setov
« Odpoveď #14 : 20. Marec 2017, 17:21:53 »
Niekde davnejsie tu bola fotka, ako tie veci jednoducho zrecykluju na nove dieliky.
Krabice a navody samozrejme vyhodia.
A neboli to nahodou poskodene ci rozbalene sety? Pochybujem ze ked skonci vyroba tak sa to vracia. Jednoducho sa to dopreda. Lego nie je denna tlac ci pecivo, ktore ked sa nepreda v ten den tak sa vracia k vyrobcovi.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.