Autor Téma: MicroCITY  (Prečítané 49961 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #135 : 25. Jún 2019, 22:25:05 »
Koki treti kostol za mesiac - uz sa menime na klerikalne forum. ;D Tak co sa mojich prispevkov do MC tyka, rozostavane nemam nic. V prvom polroku som robil niekolko MOCov a tie mi zabrali vsetok cas. Aktualne sa stavbam nevenujem, ale na jesen planujem pokracovat prave na MC projektoch, aby sme buduci rok na vystave mohli uz nejaku cast MC prezentovat.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #136 : 26. Jún 2019, 09:25:29 »
Hej, teraz sa nejako roztrhlo vrece s kostolmi, no minimalne u mna je to paradox, kedze som neveriaci pes :D
Tie tvoje prispevky do MC som nejako omylom vyhodnotil ako postavene, asi ked si avizoval mnozstvo novych MOCov, co dokoncujes a zaroven si v CADe prerabal tie MC veci na spolocnu zakladnu.
Zvedavy som hlavne na Praetorovu Levocu, lebo to znelo dost ambiciozne a ma to potencial tvorit hutnu cast MC, akurat to asi nebude celkom jednoducha stavba, aby to aj sedelo do modulov. A este ked je to v reale cele v kopci.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #137 : 24. September 2019, 19:04:35 »
Tak tu mame aktualizaciu  -kaplnke uz chyba iba zopar sikmych zelenych platov do travnika a jedneho siveho mikrofiga by som este potreboval vymenit za bieleho :) No a vdaka LB sa mi podarilo postavit osemposchodak, ten je prakticky hotovy.

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: MicroCITY
« Odpoveď #138 : 24. September 2019, 21:22:53 »
Tá prvá verzia mi pripomína zubačku, druhá verzia sa viac hodí do mesta  ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #139 : 09. Október 2019, 21:48:54 »
Trochu som improvizoval z dielikov, co zvysili po kaplnke a osemposchodaku a vznikla tato budova kniznice. Tentokrat je to bez realnej predlohy, komplet vymyslena budova.

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: MicroCITY
« Odpoveď #140 : 09. Október 2019, 22:00:19 »
muffin, vsetky stavby mas pekne.

Do tej kniznice by sa mozno viac hodili priesvitne panely na tie presklene steny. Ale ked to je zo zvyskov. A mozno si ani nechcel aby bolo az tak velmi vidiet dovnutra.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: MicroCITY
« Odpoveď #141 : 09. Október 2019, 22:26:41 »
Muffin , paráda ďalší prírastok do MC  :) Ku knižnici pridaj trošku zelene ,kriky ,stromček . Trošku rozbiť tu trávnatú plochu   ;)
Trochu mi nepasuje ten trávnik v strede , skus namiesto neho fontánku alebo len sochu abstraktnú  ;)

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: MicroCITY
« Odpoveď #142 : 10. Október 2019, 07:49:22 »
Držíš vysoký štandard. Dobrý nápad s tým vchodom do suterénu.  (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #143 : 10. Október 2019, 08:29:52 »
muffin, vsetky stavby mas pekne.

Do tej kniznice by sa mozno viac hodili priesvitne panely na tie presklene steny. Ale ked to je zo zvyskov. A mozno si ani nechcel aby bolo az tak velmi vidiet dovnutra.

Dik :) Ak by som mal panely 2x3, tak by som ich urcite vyskusal. Na druhej strane, pouzitie brickov ma svoje vyhody, nevidno tak do vnutra, takze som nemusel riesit interier, robi to urcitu strukturu(aj ked s panelmi by budova posobila asi modernejsie) a ten jeden preskleny roh by som musel vyspekulovat nejako inak, kedze brick 1x1x3 sa nerobi priesvitny a vyskladane z troch by popri paneloch asi bilo do oci.

Muffin , paráda ďalší prírastok do MC  :) Ku knižnici pridaj trošku zelene ,kriky ,stromček . Trošku rozbiť tu trávnatú plochu   ;)
Trochu mi nepasuje ten trávnik v strede , skus namiesto neho fontánku alebo len sochu abstraktnú  ;)


Tento je odo mna asi na dlhsie posledny, na dalsi by som musel zase investovat a chcel som sa zas trochu povenovat technicu.
Zelen som chcel pridat nejake zive ploty, ale zabudol som  :) Stromceky mam iba tie v parku pri kaplnke, a ani zelenych dielikov na nejaky vyskladany nemam, ale tak doplnit sa bude dat kedykolvek.
Ten stredny pas zelene aj mne celkom nepasuje, fontana by tam bola asi moc, ale nejaku sochu by som skusil  (y)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: MicroCITY
« Odpoveď #144 : 13. Október 2019, 10:18:47 »
Mne sa velmi moc páči takýto MOC. Celý tvar a aj fasáda super a ten vjazd do podzemia!  (y)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: MicroCITY
« Odpoveď #145 : 14. Október 2019, 22:56:50 »
muffin, Tvoje Micro City výtvory sú pohladením pre oko, fakt inšpiratívne, ako sa vieš vyhrať s detailami a budovami. Knižnicu som identifikoval predtým, než som si prečítal, že je to knižnica. Skutočne verne zachycuješ základné vlastnosti špecifických budov a to sa len tak nevidí  (y) (y) (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: MicroCITY
« Odpoveď #146 : 08. Január 2020, 20:22:27 »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #147 : 22. Február 2020, 12:09:44 »
Tento spoločný projekt už je rozbehnutý nejaký čas, no zároveň zatiaľ napreduje len veľmi pomaly.
Keďže sa blíži výstava v Čadci, kde by sa okrem samojedinej polyfunkčnej budovy mali konečne objaviť ďalšie objekty, dostáva sa tento projekt na akúsi pomyselnú križovatku.

Aby doterajšia snaha nešla dostratena, rozhodli sme sa trochu podporiť a  povzbudiť staviteľov, aby sa pridali a bol z toho naozaj spoločný projekt viacerých členov TatraLUGu.

Prvým bodom je prebiehajúca súťaž, ktorá síce zatiaľ nemá veľkú odozvu, ale verím, že by sa pár ľudí mohlo zapojiť, stále je do konca dostatok času.

Ďalšia možnosť sa ukazuje vo forme možnej projektovej podpory. Aj keď zatiaľ nie sú jasné podmienky, týmto by daný projekt mohol dostať zaujímavú materiálovú injekciu.

No a bez ohľadu na to, či projektová podpora prejde, alebo nie, ponúkam tým, čo by sa radi zapojili, ale nemajú nápady, prípadne majú rešpekt pred danou mierkou, návody na objekty namodelované v LDD/stud.io.
Čokoľvek z toho, čo som prezentoval vo svojom digitálnom vlákne a nebolo zatiaľ zrealizované, prípadne po dohode aj iné.
Budovy majú zhruba 700-1500 dielov na modul podľa veľkosti a zložitosti, takže by 1-2 moduly mohol zvládnuť každý staviteľ. Takisto sa do MicroCITY budú hodiť aj parky, námestia, fontány, kde by náročnosť na materiál mala byť ešte výrazne nižšia.

Zároveň som uvažoval o celkovej koncepcii MicroCITY projektu, kde zatiaľ fungujeme na solitéroch, ale zišlo by sa mať vrámci centra aj nejaké bloky. Tu by sa to dalo riešiť systémom modulárov, kde potrebujú byť dva koncové moduly, pravý a ľavý a potom ľubovoľné množstvo stredových. Takto by bolo možné rozširovať centrum mesta viacerými spôsobmi a vedelo by to byť pestrejšie a zároveň autentickejšie. Na ukážku som namodeloval jeden koncový a jeden stredový modul, ktoré zároveň viem takisto poskytnúť súbory, ak by to niekto chcel zrealizovať. Koncový modul má cca 1000 dielov, stredový 1300, modifikácie sú samozrejme možné.



Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: MicroCITY
« Odpoveď #148 : 03. Marec 2020, 19:00:18 »
Ktorá lampa sa vám páči najviac? (naschvál vyzerajú trochu futuristickejšie)

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: MicroCITY
« Odpoveď #149 : 03. Marec 2020, 20:31:52 »
Mne sa najviac páči tá napravo od microfiga.