Autor Téma: MicroCITY  (Prečítané 49973 krát)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #165 : 09. Marec 2020, 12:32:44 »
Tak sme pridali trochu casu, snad to padne k uzitku.  :oldman:
Mne to veľmi pomôže - ĎAKUJEM!  :)

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: MicroCITY
« Odpoveď #166 : 18. Marec 2020, 17:12:09 »
Ahojte. Máte nejaké tipy / nápady?

Meno diela: "Dúfam, že na výstave nesvieti denné svetlo"  ;D

Spokojný s tým nie som, ale cítim, že momentáne staviteľskými schopnosťami na viac nemám.

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: MicroCITY
« Odpoveď #167 : 18. Marec 2020, 19:47:49 »
Paráda!  :) :) Bude to skutočne kozmopolitné mesto!  (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #168 : 18. Marec 2020, 19:59:05 »
No vyzerá že mesto môže mať aj štvrť s výškovými budovami... Ja sa tiež ťahám dohora...  ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #169 : 18. Marec 2020, 20:50:20 »
Fuha, vyzera to riadne futuristicky - tipoval by som to na nejaky technologicky institut, alebo co :)
Paci sa mi, ze je to nieco celkom ine, som zvedavy, ako to na konci vyskladame ;)

Odhlásený Toxy

  • Príspevkov: 22
    • moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #170 : 18. Marec 2020, 21:04:10 »
Vyzerá to super  (y) Slnko tomu len dodá ten správny odtieň  >:D

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: MicroCITY
« Odpoveď #171 : 18. Marec 2020, 22:32:32 »
Nestraš s tým slnkom  :D

Tak keď tomu nemáte čo vytknúť, tak to zajtra pridám do vlákna súťaže :)
Diky

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #172 : 19. Marec 2020, 08:36:59 »
Ak by som chcel byt vrtak, tak mi tam chyba bezbarierovy vstup - nejaka rampa alebo nieco take. Ale myslim ze vzhladom na proporcie sa to da akceptovat, nie som predsa stavebny urad  ;D

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: MicroCITY
« Odpoveď #173 : 19. Marec 2020, 19:21:20 »
Ahojte,
do microcity prispievam jednym modulom. Staval som z toho co bolo doma, zial som nemal vobec 2x2 tiles na cestu okolo, dufam ze ma to nediskvalifikuje a mozem to do sutaze prihlasit. Do konania vystavy sa to budem snazit zaobstarat. Moj modul stvarnuje malu galeriu sucastneho umenia, ktora vyrastla nekontrolovane v susedstve rodinneho domu. Kedze zmena uzemneho planu bola iba na vyveske stavebneho uradu, majitel domu sa vynasiel a toto znehodnotenie jeho nehnutelnosti zuzitkoval a otvoril si na prizemi domu malu kaviaren smerom do maleho verejneho dvora galerie. Galeria je puristicky kubus postaveny na lese stlpov roznych radiusov. Niektoré su iba ako staticky prvokm niektore maju v sebe sachtu pre vytah, s ktorym sa dostanete vertikalne napriec celou stavbou az na strechu kde je mala terasa. Dufam ze sa bude pacit.

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: MicroCITY
« Odpoveď #174 : 19. Marec 2020, 19:45:18 »
Yes! Microcity bude čoraz modernejšie a modernejšie!
Super dielo a popis k nemu.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #175 : 19. Marec 2020, 21:07:56 »
Paradne to vyzera, hlavne ten levitujuci kubus s tymi trojuholnikovymi "zarezmi" je uplne podla mojho gusta  (y)
Trochu sa mi ale zda byt ten kubus posadeny privysoko, zrejme koli tej teraske nad kaviarnou. Skusil by som to dat o jeden - dva bricky nizsie, ci by to z tej ulicnej strany nebolo lepsie, aj za cenu toho, ze ta terasa nad kaviarnou nebude.
Do vystavy to asi stihnes dokoncit uplne s rezervou, lebo momentalne to na vystavu v aprili velmi nevyzera  :-\
« Posledná zmena: 19. Marec 2020, 21:18:58 od muffin »

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: MicroCITY
« Odpoveď #176 : 19. Marec 2020, 21:15:11 »
Kedze zmena uzemneho planu bola iba na vyveske stavebneho uradu, majitel domu sa vynasiel a toto znehodnotenie jeho nehnutelnosti zuzitkoval a otvoril si na prizemi domu malu kaviaren smerom do maleho verejneho dvora galerie.

Super !! Krásny objekt...

Teda ale asi to mesto fakt chcelo kúsok územného plánu, hlavne nejaký ten regulatív na zastavanosť a zeleň bude asi chýbať :P
« Posledná zmena: 20. Marec 2020, 08:32:50 od MiKeL »

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #177 : 20. Marec 2020, 13:22:04 »
Mne sa to tiež veľmi páči až teda na to dať tie stĺpy isto nizsie, tie stožiare by som asi dal v rovnakej farbe a tu zeleň v strede možno trosku upravil, kedže budova je ozaj dizajnovka a ta záhrada taka neupravená čo dosť kontrastuje...  ;)
Všeobecne ale musím povedať že sme tu zatiaľ ľudia, ktorý budujú modernú architektúru až futuristickú a zatiaľ nič historické...  :oldman:

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: MicroCITY
« Odpoveď #178 : 22. Marec 2020, 14:54:10 »
dakujem za pochvaly a konstruktivne pripomienky  ;), jo, je to neproporcne vysoko, posielam upravene.

Inst: vdaka, hej zatial sa ubera mesto moderne. Tvoje dielo je tiez super, scifi, s peknymi detailami.

muffin: znizil som to o 1 brick asi aj dva ako hovoris by to nieslo ale kompromis, cim je to nizsie tym je menej z hora vidiet ze tam nejake stlpy su a vacsinou sa na mesto bude pozerat z nadhladu, tak nech aspon nieco vidiet a zaroven aj terasa zostala.

sylmer: som zvedavy na to mesto bez pravidiel.

Praetor: no tu zelen lepsie nedam :-\ , aj bricky zelene uz nemam ani rastlinne diely

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #179 : 22. Marec 2020, 17:41:43 »
Je to určite lepšie  (y)
Asi by pomohlo dať tam jedného figuranta na chodník, nech to chytí mierku. V realite by by som to dal ešte nižšie, aj keď chápem aj tvoje dôvody, prečo to nechávaš takto. Uvidíme, ako to bude vyzerať pri ďalších objektoch.
V rámci územného plánu som sa včera pustil spraviť parčík, ale chýbajú mi zelené pláty, tak je možné, že z toho bude nakoniec nejaká menšia budova s trochou voľnej plochy na odľahčenie zastavanosti.