Autor Téma: Kvalita LEGA  (Prečítané 33272 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Kvalita LEGA
« : 01. Január 2014, 12:49:46 »
Vcera sme s manzelkou stavali set 10220 Camper Van. Uz na zaciatku som si vsimol, ze jeden typ dieliku je obsiahnuty v dvoch variantach (vid foto). V zozname dielov je uvedena len jedna varianta (6 kusov), realne tam boli z kazdej varianty 3 kusy, takze mi to nedava zmysel, ako sa taketo nieco mohlo stat. Kto ste tento set uz stavali, tiez ste narazaili na tento "problem"?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #1 : 01. Január 2014, 12:59:38 »
Tak som otvoril moj Camper Van a mam vsetky rovnake - typ d. Ale BL pri tom sete uvadza, ze sa moze stat, ze tam bude aj typ b.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #2 : 01. Január 2014, 14:11:30 »
Vsak ok, keby boli vsetky rovnake, nech je to aky chce typ. Co mi je zahadou je, ze preco su rozne typy v jednom sete ;) Ono to nastastie na finalnom modeli neni vidno, ale ak toto robia aj inde, tak je to dost fail.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #3 : 25. Január 2014, 15:14:44 »
Ahojte, zakladám túto novú tému, lebo neviem či len mne sa to stáva, ale keď si otváram sety, ktoré som kupoval v poslednej dobe, nemôžem si pomôcť, ale kvalita ide dole.

Dnes som si otvoril set http://brickset.com/detail/?Set=9498-1 a toto http://www.bricklink.com/search.asp?pg=1&colorID=1&itemID=399&sz=10&searchSort=P bolo zožltnuté, ale len jedno, čo je zaujímavé. Na fotke to nie je veľmi zreteľné, ale volným okom to je vidieť. Chcem tak veľa? Aby biela bola biela? Taktiež som postrehol pár "kusancov".

Set http://brickset.com/detail/?Set=7915-1, nový, nálepky tak zdeformované, že prakticky na polovicu už boli odlepené z papierika a teda už nelepili :( .

Prikladám fotku setu AT-RT 2013 http://brickset.com/detail/?Set=75002-1, tiež kupované nové. Na jednom bricku bolo ako keby obhorené či čo to je.

Aké máte skúsenosti?

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #4 : 25. Január 2014, 17:27:22 »
No napr. par brickov v hre Magikus ;)


Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #5 : 25. Január 2014, 17:59:31 »
No veru, to je smutné, Lego bolo vždy naj aj vďaka svojej kvalite a presnosti. mne sa kedysi stávalo, že sa lámali Plate, Modified 1 x 1 with Clip Vertical, inak nebývali s ničím problémy. A myslím, že aj materiál je už iný, minule som kupoval cez BL väčšie množstvo žltých sedadiel a tam bolo vidno rozdiely v materiáloch. Doba sa mení, Lego tiež :-(

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #6 : 25. Január 2014, 18:25:02 »
To s tím brickem je úplně normální.....
Stačí když trošku více zatlačíš nehtem při oddělování kostek od sebe.. ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #7 : 25. Január 2014, 21:01:22 »
Doba sa mení, Lego tiež :-(

Tak potom nech láskavo znížia cenu. Lebo šidit na kvalite, ale pýtať si cenu ako za prvú triedu, je nonsens. Od čínskych smejdov nikto nečaká perfektnost, ale tam je zas cena úplne inde.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #8 : 25. Január 2014, 21:11:14 »
 (y) (y)

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #9 : 25. Január 2014, 22:25:00 »
Takéto veci treba reklamovať priamo u TLG.  ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #10 : 08. Marec 2014, 23:47:52 »
Som teraz rozobral maersk train a vsimol som si na kontajneroch, kde su na sebe tri bricky 1x12, ze kazdy ma inu velkost ;) Je to fotene mobilom v nie najvhodnejsich svetelnych podmienkach, ale pointu vidno.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #11 : 20. Jún 2014, 18:49:09 »
Teda tie samolepky to je humus! Popraskanu bielu zoskrabete a cierna drzi jak fras! :D Otras...

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #12 : 20. Jún 2014, 21:25:20 »
Teda tie samolepky to je humus! Popraskanu bielu zoskrabete a cierna drzi jak fras! :D Otras...

Pred par dnami som mal tento isty problem, len s nalepkou POLICE na bricku. Strhol som dole a cierne pismena ostali a ani za svet dole. Osvedcil sa mi na to technicky benzin alebo lieh. Jemne navlhcit a pomaly zoskrabat nechtom.
Ale lacnejsie a menej narocne je kupit novy diel...akurat tvoj diel je troska  "drahsi"  ;)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #13 : 25. Júl 2014, 08:49:55 »
ku kvalite lego kociek mam niekolko poznamok....

- nie je naozaj nic vynimocne, ze kocky toho isteho druhu su v roznom vyhotoveni...tyka sa to najma tych ktore ja volam "uchytky" ...a je jedno, ci su ploche alebo klasicke v tvare "tehlicky" ..napr v hrade zo serie kingdoms su tieto uchytky naozaj vsakovake (uchytky na fakle a vlajky)...cize nie je to naozaj nic zvlastne....ja to pripisujem tomu, ze lego kocky sa vyrabaju v roznych zavodoch ale standardizacia by naozaj mala byt pri takej znacke ako je lego prioritou

este doplnim, ze kedysi bolo zopar veci naozaj v lepsom prevedeni napr:

- kedysi neboli tak rozsirene nalepky a vsetko bolo priamo "namalovane" na jednotlivych dieloch ...teraz tie nalepky nevydrzia dlho a uz po par mesiacoch sa mozu odlepovat....

- vsimnite si napr. pri stavebniciach zo serie ako su kingdom a podobne, ze zbrane su v porovnani s davnejsou minulostou z akoby uplne ineho materialu a po prvom uchope figurkou uz na nej vidno stopy "odreniny" to naozaj v minulosti nebolo...su maksie a matnejsie

- mrzi ma najma to ze biela farba casom zozltne (uz po par mesiacoch je to badatelne) a navyse nie rovnako na vsetkych kockach (rozne odtiene)....potom stavebnica naozaj straca na atraktivite

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #14 : 07. August 2014, 13:24:11 »
Co sa "kvality" samolepiek tyka, tak uz sa to rozobera aj na medzinarodnej urovni. Uz som tam prispel aj ja.