Autor Téma: Kvalita pošty  (Prečítané 49350 krát)

Odhlásený Mizu

  • Príspevkov: 22
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #15 : 23. Október 2012, 12:32:55 »
s kuriermi to mas rozne... ako s ludmi, sto ludi, sto chuti... ja ziadneho kuriera obhajovat nemienim len som chcel dat na vedomie, ze situacia moze byt aj opacna, kedze som pricuchol aj ku tejto praci...  ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #16 : 23. Október 2012, 13:20:25 »
Ono ako o samotnom robotnikovi, ktory danu pracu vykona je to skor o dorucovacich spolocnostiach vseobecne, ale aj tam sa najdu pripady.

Ale mam pocit, ze pri poslednej zasielke dorucenej kurierom mi uz nehali v schranke listok, ze sa pokusia znovu v tom a tom case alebo si mam zavolat tam a tam. A takto nejako si to predstavujem, nie sa na to proste vykaslat a cakat, ci sa niekto neozve. Vsak su plateni za dorucovanie.

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #17 : 23. Október 2012, 13:52:44 »
Platená za doručovanie je firma. Kuriér dostáva žobračenkový plat a je nesmierne tlačený časom a podľa toho to všetko aj vyzerá. Odporúčam si pozrieť a zamyslieť sa http://www.stern.de/wirtschaft/news/ermittlungen-beim-paketzusteller-gls-wallraff-prangert-sklaverei-mitten-in-deutschland-an-1834439.html
A keď toto je v Nemecku, tak nechcem vedieť ako to musí vyzerať na Slovensku.

Ale úplne opačný a nekompromisný mám názor na poštu ako takú - bývalý štátny komunistický podnik, ktorý je dodnes pre niekoho v Čechách a na Slovensku určený na obohacovanie, je tam plno zlodejov čo vykrádajú zásielky, tým by som klepla po prstoch, bála by som sa už cennejšiu zásielku poslať bez poistenia. Zahraničné pošty, či kuriérom aj bez poistenia, to strach nemám, ale akonáhle sa to dostane k nejakým zlatým ručičkám poštového zamestnanca, je amen.
« Posledná zmena: 23. Október 2012, 14:00:25 od leggina »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #18 : 13. Apríl 2015, 12:26:01 »
Uz tu dlho nic nebolo, tak nieco z dneska. Objednal som si 2 sety zo 60. a 70. rokov. Oba obsahovali anteny a granulovy, resp. "tenke" stromy. Mame noveho postara (typicky fetacik, co si nenasiel inde pracu, tak ho z pracaku supli na dorucovatela), zahadzuje ohorky z cigarety na dovre a podobne. Bola otazka casu, kedy ma nasere. Dnes mi obalku s tymyto dvoma setmi takto natlacil do schranky (vid priloha). Nechapem ako to tam dal, lebo vytiahnut to neslo ani dnu, ani von! Musel som obalku priamo v schranke prestrihnut v polovici. Cistym zasahom vyssej moci ostali obe anteny a stromy neporusene, co sa inak ako zazrakom pochopit neda. Nasilim natlacena obalka do schranky! Predosly postar mi pekne zazvonil, zbehol som dole a vzal si obalku. Ti, co ma blzisie poznate si viete predstavit co by sa stalo, keby som ho tam pristihol - asi by som vam uz pisal z Justicaku. Kazdopadne idem podat staznost na Postu a ziadost o pridelenie noveho dorucovatela, lebo v opacnom  pripade za seba nerucim, ked ho stretnem. A to sa obavam, ze sa stane tak ci tak. Ja sa v takychto pripadoch dementov nepoznam!
« Posledná zmena: 13. Apríl 2015, 12:27:47 od KLF »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #19 : 13. Apríl 2015, 12:31:57 »
A to este mohol samozrejme hocikto ukradnut...
Tak si radsej neobjednavaj nic velke, lebo ak tam bude ten dement tlacit napr. skatulu s modularom, tak neviem neviem :-) mozno roztvori krabicu a nahadze ti tam rovno sacky  :))

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #20 : 13. Apríl 2015, 12:39:10 »
mozno roztvori krabicu a nahadze ti tam rovno sacky  :))

Natlaci, alebo rozbali aj tie a nasype  >:D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #21 : 13. Apríl 2015, 12:40:45 »
Bailiky dorucuje nastastie ina spolocnost, ktoru Slovenska Posta outsourcuje.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #22 : 13. Apríl 2015, 12:57:45 »
Nehoráznosť.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #23 : 13. Apríl 2015, 19:16:43 »
Nemam slov...kktizmus toto

Odhlásený frantoka

  • Príspevkov: 124
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #24 : 13. Apríl 2015, 21:01:54 »
škoda reči, chˇoď sa hneď sťažovať i s tou fotkou, verím že Ti to budú akceptovať a už sa to nestane.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #25 : 13. Apríl 2015, 22:02:52 »
No tie balíky... tak akože to nie je našťastie, ale na nešťastie... lebo keby ich doručovala pošta, tak v prípade neprítomnosti na adrese to uložia na pošte, takto ak to má poštový kuriér, to ide naspäť odosielatelovi... už sa mi to stalo 2x a niekoľko krát som musel obvolávať a mailovať, aby som sa dopátral, kde to skončilo :-(

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #26 : 13. Apríl 2015, 22:12:55 »
Tak to mne vzdy nechaju zlty listok, zvacsa aj ked som doma. Ale este to ani raz neodoslali nazad. Nastastie. To co Ty popisujes - to robia kurierske firmy.
« Posledná zmena: 13. Apríl 2015, 22:37:05 od KLF »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #27 : 13. Apríl 2015, 22:35:11 »
To sa mi stalo par krat, ale ked to neslo cez postu, ale cez UPS a spol. Je to uz par rokov dozadu a akonahle odosielatel neuviedol tel.c. k adrese, tak sa ani neunuvali s tym nieco robit, automaticky to oznacili ako adresat neznamy. A ja som potom musel siahodlho komunikovat s odosielatelmi a nastojcivo ich presviedcat, ze nech zajdu na postu a podaju reklamaciu, lebo balik nedosiel. No a ked uz to spravili sa zrazu zistilo, ze to u nas drzia "kurieri" a ked som tam potom zavolal, tak zrazu nebol problem dorucit. Samozrejme som tam vzdy zavolal za 5 min 12, v oboch pripadoch to uz chceli na dalsi den posielat naspat. Po pouceni sa z prveho pripadu som pri druhom raze uz poobvolaval rozne kurierske spolocnosti, no ako naschval som na tu jednu, co to mala zabudol ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #28 : 13. Apríl 2015, 22:48:50 »
Presne toto!!!! :-(

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #29 : 13. Apríl 2015, 22:53:40 »
Hej, chýbajúce telefónne čislo znamená, že sa neunúvajú ísť ani na tú adresu. Raz som to musel reklamovať aj s predajcom, keďže balík šiel až naspäť. Naštastie on to čislo tam dal, takže mu vrátili peniaze a poslal znova.