Autor Téma: CITY  (Prečítané 143541 krát)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: CITY
« Odpoveď #585 : 21. November 2020, 19:54:12 »
NO bieda, kto toto navrhuje... :-( tie cesy sú somarina

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: CITY
« Odpoveď #586 : 21. November 2020, 22:16:19 »
Vďaka jednému holandskému e-shopu máme nejaké prvé obrázky 2021 setov

https://zusammengebaut.com/lego-city-2021-sets-mit-neuem-strassensystem-ins-neue-jahr-108165/
https://brickset.com/article/54847/2021-city-sets-revealed!

Aj nový systém pre cesty. Inak tam majú byť glow in the dark 1x2 plate, žeby adept na LB ?


Adept na LB je podľa mňa zajac :D :D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #587 : 21. November 2020, 23:04:05 »
Neviem, co sa vzrusujete nad tymi cestami
 Je to proste tile so speci vyrezami. Existuje kopu mocov, nad ktorymi casto onanujete, ze ake je to super, pricom cesty su tam z tiles. Akurat je tam kopa medzier, lebo je to z x tiles, takto to bude jeden velky a do medzier si kazdy doplni co chce.

Nepasuje to tam, nepasuje onentam. Ja som si onehda dvihol modulary o brick+plate a spravil si vyskladane cesty kvoli kolajam zapustenym v ceste. Toto by sa mi tam celkom hodilo.

Kto sa chce santit na prizemnej urovni baseplate, zaplace za baseplate cestami. Kto to vidi na kreativnejsi plate/brick build, oceni aj tieto road tiles.
« Posledná zmena: 21. November 2020, 23:05:58 od MiKeL »

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: CITY
« Odpoveď #588 : 22. November 2020, 07:11:51 »
Mne len dojde veľmi vtipné, že v rámci ekológie prišli posledne s papierovými podlozkami a to bol šok a teraz to poňali opačne. Prečo dať možno len polovicu plastu na rovnako veľkú plochu ako to bolo predtým, keď to zabili takto...  ::)
Už len aby sa do toho zas niekto neobul, lebo sú potom schopný to aj stiahnuť...  ;)
Sranda je že mám pripravený projekt, kde som cesty tiež skladal, ale z tých matných z Tower Bridge 16x8...

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: CITY
« Odpoveď #589 : 22. November 2020, 16:40:18 »
To má byť náhrada za sivé baseplate cesty čo sú teraz?

Ak áno tak to nebude pasovať k moduláru, čo ma vskutku dosť sklamalo. A prekvapuje ma zložitosť prevedenia na počet dielikov. Takže predpokladám cenu omnoho vyššiu. ???
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: CITY
« Odpoveď #590 : 22. November 2020, 17:49:17 »
To má byť náhrada za sivé baseplate cesty čo sú teraz?

Ak áno tak to nebude pasovať k moduláru, čo ma vskutku dosť sklamalo. A prekvapuje ma zložitosť prevedenia na počet dielikov. Takže predpokladám cenu omnoho vyššiu. ???

20 evribády

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #591 : 23. November 2020, 10:26:56 »
ešte jedna vec v CITY

Policyjna łódź patrolowa  >:D
https://bonito.pl/k-191361528-lego-city-police-60277-policyjna-lodz-patrolowa

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: CITY
« Odpoveď #592 : 23. November 2020, 16:07:56 »
Porovnajme to napr. s 7287. Veď toto je hnoj.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #593 : 16. December 2020, 09:24:22 »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #594 : 16. December 2020, 09:38:33 »
Snad na NEkompatibilitu !

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #595 : 16. December 2020, 11:28:02 »
fakt super riesenie, dvihnu ulice, a potom musi clovek dvihat vsetky modularne budovy...
a este vacsia haluz je to pri city stavbach, kde samo TLG rezignovalo na nejake podlozky... bezne decko nebude riesit nejake podlozia pre stavby, ked bude chciet nejaku ulicu, tak moze jedine takuto zdvihnutu... co vyzera strasne, lebo chodniky a budovy maju byt praveze vyssie... a divne tiez vyzera kombinacia juniorizovanych city stavieb a premakanych ciest...
nechapem naco bolo treba riesit nejaku kreativitu pri cestach - tam bud mam prerusovanu ciaru, alebo odbocovacie, alebo krizovatka, vacsinu situacii tym mam vyriesenych... ked chceli riesit nejake dalsie varianty, stacilo spravit mensie base plate moduly, ktore by sa dali roznym sposobom kombinovat do vacsich celkov...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #596 : 16. December 2020, 12:00:21 »
Snad na NEkompatibilitu !

- kompatibilita je termín, aj keď máš nejaký "zoznam kompatibility" pre aplikácie či HW tak sa to volá tak aj keby tam bolo 3.5 zariadenia a zvyšok nepodporovaný  >:D
- to že to nebude 1:1 pripojiteľné bolo jasné každému kto vie ako je hrubá plate a baseplate, takže kto tam vidí problém tak sa môže spoliehať len na vlastné zásoby alebo potom nadávať na predražených priekupníkov  >:D S rozhodnutím TLG to už nič nezmení.  Na tej stránke zas navrhujú riešenia pre tých ktorí chcú vidieť. Napríklad tá foto ukazuje, že netreba prerábať podklady po modulary, stačí ich len dať na plates a je tam "obrubníkový schod". Okrem toho ukazuje ako sa baseplaty pekne krútia, ale to je známe aj z mozaiky  >:D (naštastie pri naväzujúcich modularoch sa to dá mierne eliminovať aspoň v jednej osi prepájaním chodníkovými tiles.


PS: Jeden z dôvodov na postupnú elimináciu baseplates je aj kto ich vyrába ... a nieje to LEGO továreň. Pozeral som nálepky v projektovej podpore, diely boli DK, CZ, HU - všetko ich fabriky. Baseplates boli AT - čo viem LEGO nepriznalo žiadnu fabriku v Rakúsku.
« Posledná zmena: 16. December 2020, 12:04:36 od papluh »

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: CITY
« Odpoveď #597 : 16. December 2020, 16:10:37 »
Mne sa tie CITY cesty pacia. Je to lepsie ako normalne baseplate, da sa to pekne kombinovat.
Ono raz takato velka zmena prist "musela". Tak je jedno ci teraz, alebo o desat rokov. Verim, ze nove sety sa uz budu vyrabat tak, aby sedeli s cestami.

O desat rokov budu vsetci spokojne kyvat hlavou aky to bol dobry napad vyrobit taketo modifikovatelne cesty. Teda, ak sa uchytia :D

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: CITY
« Odpoveď #598 : 16. December 2020, 18:05:22 »
Inak a napadlo niekoho, ako to bude s odolnosťou proti poškrabaniu? Tile poškrabeš ako nič a pri takejto ploche to zachvíľu bude vyzerať ako skutočná vozovka!! ....

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: CITY
« Odpoveď #599 : 16. December 2020, 18:13:19 »
Mozno to je cielom - realistickejsie lego.