Autor Téma: 42100 - LIEBHERR R 9800 Excavator  (Prečítané 6750 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
42100 - LIEBHERR R 9800 Excavator
« : 06. Máj 2020, 15:20:07 »
ila_rendered

ila_rendered

Trocha rozptýlenia v práci neuškodí  :)

S kolegom testujeme Liebherra.

Funguje skvelo všetko ako má. Jazda je proporcionálna, dá sa jemne dávkovať plyn a tým docieliť úplne pomalé a precízne pohyby.
Plnú radlicu ryže (ani nie pol-kila) to dvihne bez problémov, čiže hlavný účel nakladať sypké hmoty to spĺňa. Tých 100ks dodaných kruhových brickov 2x2 je k ničomu, s nimi sa hrať nedá.

Aplikacia Control+ bez problémov, žiadne výpadky spojenia pri hrani sme nemali. Po prvom nakalibrovaní sa uchovajú všetky nastavenia a pri ďalšom hraní stači len spustiť appku, zapnúť 2 kontrolne jednotky v bagri, ktoré sa behom pár sekúnd automaticky pripoja, a bager je pripravený. Po skončeni hrania stači ukončit aplikáciu v mobile a všetko sa vypne samé - to je super, žiadne zbytočné vypinanie.

Parádna vec na tom celom je, že počiatočným nakalibrovaním si samé nadefinuje koncové polohy - dorazy, a teda KONEČNE pri minimálnom/maximálnom vysunutí Linear Aktuatorov sa motory samé vypnú a NENASTANE tradičné práskanie prevodov ako to bolo pri Power Functions.

Skúšal som aj dosah spojenia, zatial len vnútri a spokojnosť. Bager som nechal na stole a išiel 20 metrov úplne do inej kancelárie za roh a stále fungoval...to len tak pre predstavu. Starý IR-PF sa nechytá.

V hnacom pohone sú prešmykové spojky, ktoré pri velkej prekážke/odpore zabránia poškodeniu prevodov/osiek. Spojky sú nový dielik, a hranicu prešmyknutia majú dalej oproti starému typu prešmykového ozub. kolesa. Takže zvládne to prejsť aj nejaké prekážky...hrubý lego-návod, ruku...a pod.

Samozrejme ja mám vždy smolu na nejakú novú vec.
Stiahol som si danú aplikáciu Technic CONTROL+ a prvýkrát ju spustil, aby som otestoval funkčnost podvozku po jeho dostavbe. Nabehla štartovná obrazovka Lego Technic, spodná načitacia lišta dobehla na koniec a dalej nič......čakám, že asi to chvilu potrvá.......za 5 minut stále nič....to sa seklo! - som už vedel. 20-krát vypínam a spúštam znovu, ale stále to isté zaseknutie. To už som bol nasratý, čo za chujovina toto. Hned googlim fóra, nikde nič takýto problém...všetkým to ide......no nasratý, ze to neni možné, čo za chujovina........PO HODINE ma napadlo, že to vymažem z mobilu a znova stiahnem a nainštalujem.......A HURÁ! Ono to ožilo!!! hneď sa spustilo menu, updaty začalo inštalovať atd. Takze to je zároveň aj moja primitívna rada pre dalšich, ktorí budú mať rovnaký problém ako ja: - VYMAZAŤ a ZNOVA NAINŠTALOVAŤ.
(moj kolega v práci zobral svoj mobil, stiahol aplikaciu, spustil...a všetko mu išlo hneď na prvý šup!)

Kludne mi sem môžte aj napísať otázky, čo by vás zaújimali ohladne tohoto modelu a jeho funkčnosti. Zodpoviem, otestujem, odfotím detail...
« Posledná zmena: 06. Máj 2020, 16:17:41 od Paliason »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42100 - LIEBHERR R 9800 Excavator
« Odpoveď #1 : 13. Máj 2020, 14:53:26 »
Dosah bluetooth ovládania otestovaný aj vonku.

Približne 18 až 20 metrov mi to dalo. Ked som odstúpil 1-2 metre viac, už mi vypadlo spojenie.

Je to slušný dosah, si myslím.
Pri tomto bagri je samozrejme takáto vzdialenost nevyužitelná,  ale pri tých dvoch dalších Control+ modeloch (Offroad-4x4 a Rally-auto) to má zmysel.

ila_rendered

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: 42100 - LIEBHERR R 9800 Excavator
« Odpoveď #2 : 13. Máj 2020, 16:16:13 »
Ty robis na vrakovisku?

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42100 - LIEBHERR R 9800 Excavator
« Odpoveď #3 : 14. Máj 2020, 09:15:36 »
Nie nerobim. To sú tu len všade okolo takéto bazáre. Majú tam aj jazdy schopné autá na predaj, nie len vraky.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: 42100 - LIEBHERR R 9800 Excavator
« Odpoveď #4 : 20. Júl 2022, 09:59:09 »
Kto nestihol kúpiť alternatívny návod na Johny-ho 5ku (z Číslo 5 žije) skôr ako to dal autor na Ideas a stiahol tak je to naspäť (po tom čo neuspel)
https://rebrickable.com/mocs/MOC-68629/RJBrickBuilds/rjs-lego-johnny-5/#details

Oficiálne to samozrrejme stále nemôže (prihlásením do Ideas sa vzdáva práv komercionalizovať na 2 či 3 roky, navyše dostal 500USD poukaz za 10k hlasov) a keďže sa môže nájsť nejaký iniciatívny blbec ktorý to nahlási a Rebrickable ako RLOC bude musieť poslúchnuť tak je možné že sa zas dlho neohreje... a teda by som dlho nerozmýšlal ak je záujem.


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42100 - LIEBHERR R 9800 Excavator
« Odpoveď #5 : 20. Júl 2022, 10:24:07 »
Číslo 5 má dobre spravené, model mi je známy už dlhšie, ale že spravil aj robota T1 z Terminatora 3 ,som netušil.  (y)

ila_rendered

a rodinka  ;D

ila_rendered