Autor Téma: LEGO Masters  (Prečítané 7845 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
LEGO Masters
« : 09. Máj 2022, 22:11:18 »
Už sa tu riešil casting, ale samotná súťaž už je natočená a čaká na vysielanie.
Za českú stranu to TV Nova už promuje https://tv.nova.cz/novinky/clanek/461645-novinka-tv-nova-velkolepa-rodinna-show-lego-masters
Za slovenskú stranu som z TV Markíza ešte nenašiel nič.

Podľa českých info sa to spustí 29.5. pre predplatiteľov na VOYO a 5.6. vo voľnej TV. Tipujem že u nás to bude rovnako.

Čo je v článku na TV Nova
- 6 dvojíc
- 4 dielov / kôl / večerov
- 8 výziev, 2 výzvy na večer (tipujem že ako v iných sériach frančízy jedna veľká a jedna malá na kolo)

Jedným z porotcov je Milan Reindl (český dizajnér v LEGO Technic).

So 6 pármi je to jedna z menších produkcií. Navyše sa natáčalo v Poľsku v štúdiu ktoré tam je pre poľskú verziu. Uvidíme či to bude mať úspech aby bola druhá séria.

Ku súťaži budú nejaké promo aktivity, o tom za pár dní  ;)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #1 : 11. Máj 2022, 19:50:08 »
V rámci projektu TLG oslovilo miestnych AFOLov na spoluprácu a umožnilo vytvoriť MOCi do niekoľkých výkladov predajní Alltoys. Za mňa Egyptská mikrodioráma v Banskej Bystrici viď foto...
Rozmer zastavanej plochy je 76,5x204cm...  ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #2 : 11. Máj 2022, 20:07:23 »
Ja som oprasil (a tesne pred buranim zachranil) Popradsku galeriu a mierne ju vylepsil okolim. Najdete ju v Bratislave v OC Nivy.

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #3 : 11. Máj 2022, 21:49:18 »
V rámci projektu TLG oslovilo miestnych AFOLov na spoluprácu a umožnilo vytvoriť MOCi do niekoľkých výkladov predajní Alltoys. Za mňa Egyptská mikrodioráma v Banskej Bystrici viď foto...
Rozmer zastavanej plochy je 76,5x204cm...  ;)

wow... krásne, impozantné !

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #4 : 11. Máj 2022, 21:52:15 »
Praetor-materiál na tento projekt viem ,že si zhromažďoval niekoľko rokov ,vytrval si a podarilo sa ti to zrealizovať . Gratulujem !!!
Ako celok to vyzerá super , mne sa najviac zapáčil detail a to lodičky  (y)

Mikel-Tatranská galéria je tvoje top dielo. Keď si dorobil i nejaké to okolie ,celé si to skrášlil o 100%
Stromčeky sa ti vydarili ,páčia sa mi hlavne ich koruny  (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #5 : 11. Máj 2022, 23:09:46 »
Aby som to upresnil, aktivita prišla od lokálneho zastúpenia LEGO s ktorým už máme predošlú úspešnú spoluprácu na výkladoch pre Alltoys. Keď sa hodnotilo poskytnutie licencie na LEGO Masters tak som tu otvoril tému na zdokladovanie "scény AFOLov stavajúcich MOCy", zopár ľudí poslalo foto svojich existujúcich diel. Keď sa licencia na súťaž zabezpečila pre Českú a Slovenskú TV tak sa začala riešiť aj propagačná časť a vrátili sa k zozbieraným fotkám. Dali sa ponuky na nejaké nápady a niektoré si z nich vybrali.
Snahou bolo zabezpečiť nové MOCy tak aby z toho bol viacnásobný úžitok - bude to niečo nové, nezobere to diela z plánovanej výstavy v Brezne, stavitelia dostanú možnosť postaviť niečo čo by inak potrebovalo dlho zbierať materiál a do budúcnosti pribudnú MOCy na výstavy.

Týmto ďakujem staviteľom čo sa na to dali v relatívne krátkom termíne a dokončili to, ešte tu pribudnú nejaké diela ;) 
A tiež ďakujem MikeLovi že pozdržal (a vylepšil) Popradskú galériu ako zálohu (ako vidieť tak sa zišla).

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #6 : 12. Máj 2022, 09:09:56 »
Chalani, nádherné výtvory  :o (y) (y) (y)

MiKeL - chválim dotvorenie okolia - vyzerá to omnoho realistickejšie takto s okolím
Praetor - nad niečím podobným som uvažoval už veľmi dlho a vyzerá to skutočne veľkolepo  O0 duny sú úplne dokonalé, lodičky nádherné a ten Anubis  8)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #7 : 12. Máj 2022, 09:38:11 »
MiKeL - chválim dotvorenie okolia - vyzerá to omnoho realistickejšie takto s okolím

Vdaka. A napriek tomu, ze som to robil podla seba a velmi si to uz nepamatal, tak som sa aj celkom trafil ;) Akurat tie stromy su u mna neproporcne mensie. Ale to by nebolo nic vidiet potom.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #8 : 12. Máj 2022, 10:44:06 »
Praetor: staroegyptská atmosféra mi z toho sála aj takto cez monitor. Super človeče! (y) :o

Vo velkej pyramíde je ešte niečo?


Mikel: prístavba ulice je za palec (y). Tých 14(?) stromov si robil hádam dlhšie než celú ulicu, či? Každý trochu inak, no celkom prplačka, uff.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #9 : 12. Máj 2022, 11:54:22 »
Vo velkej pyramíde je ešte niečo?

Je tam vnútro vyplnené z cca 20kg duplo kociek a v strede veľká pohrebná komora...  ;)

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #10 : 12. Máj 2022, 12:04:32 »
Pridávam aj ja teda. Žiaľ pri dennom svetle sa výklad kvôli odrazu na skle nedá dobre odfotiť.
ila_renderedila_renderedila_rendered
A vnútro môjho. Musel som to tak skaldať, aby som to dostal do krabíc z Bauhausu
ila_rendered
P.S.: to zmenšovanie obrázkov na fórum ma brzdí :-D

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #11 : 12. Máj 2022, 12:22:08 »
Krabí ostrov perfektný! Tie všetky koraly, húfy rýb, morských korytnačiek...presne takýto štýl sa mi páči a takto by som tiež chcel vedieť stavať  (y)

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #12 : 12. Máj 2022, 12:24:22 »
Krabí ostrov perfektný! Tie všetky koraly, húfy rýb, morských korytnačiek...presne takýto štýl sa mi páči a takto by som tiež chcel vedieť stavať  (y)
A to som na koraly nedal vlastné diely, ale len poskytnutý materiál. V Brezne to bude krajšie :)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #13 : 12. Máj 2022, 13:19:29 »
Mikel: prístavba ulice je za palec (y). Tých 14(?) stromov si robil hádam dlhšie než celú ulicu, či? Každý trochu inak, no celkom prplačka, uff.

Celkom ich je 21, zozadu je este jedna alej okolo komina. Par vecerov to trvalo, ale jo, bolo to asi dlhsie ako vylozit cesty 1x1 tileami ;)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #14 : 13. Máj 2022, 07:28:56 »
Inst- Super dielo  (y)  S nepravidelnosťou tvarov a detailami si sa vyhral  (y)
Tvoje najväčšie a najlepšie dielo  (y)