Autor Téma: sWalko-va zbierka  (Prečítané 6989 krát)

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #30 : 28. December 2021, 19:42:36 »
Myslim ze si 6989 zasluzi este par fotiek  :) .
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:43:08 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #31 : 28. December 2021, 19:54:32 »
6923 - M-Tron - Particle Ionizer
Ked som uz mal Magnetizer, prezrel som si celu M-Tron seriu a nasiel som tento uzasny set. Na to ze je to mensi set, tak je vyborne nadizajnovany. Tiez sa mi velmi paci jedinecny vzhlad a napad ze raketa ma rotor :) .
Set som kupil v perfektnom stave za dobru cenu od jedneho pana spolu s 6811 a 6833. Ako bonus mi pribalil par M-Tron dielov a figurok z 6704 setu kde bola aj M-Tron figurka s jetpackom ktora v ziadnom inom sete nebola.
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:43:43 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #32 : 29. December 2021, 18:24:28 »
6991 - Unitron - Monorail Transport Base
M-Tron Magnetizer a Ionizer ma tak oslovili ze som zacal rozmyslat nad dalsim vesmirnym setom. Ani neviem ako, ale dostal som sa k myslienke ze si kupim monorail. Rozhodoval som sa teda medzi 6990 a 6991. 6990 je set z obdobia kedy som frcal na legu maximalne, 6991 bol prvykrat v katalogu ked som uz s legom pomaly koncil (pamatam si este Spyrius sety, dalsie uz nie a aj tak som o nic neprisiel, kedze uz potom lego nevedelo co od radosti a vydavalo same debilne vesmirne sety), takze som o nom vedel, ale v tej dobe ma dako neoslovil. Zacal som teda studovat a porovnavat a dospel som k tomu ze 6991 je omnoho dospelejsi, zaujimavejsi a hratelnejsi set.
Set som kupil vo vybornom stave vratane krabice, manualu a vzhladom k stavu aj za dobru cenu. Najvacsie prekvapenie prislo ked som set poskladal, lebo podla fotiek z katalogov to nevyzeralo az tak zaujimavo, ale v skutocnosti je set krasny. Farebna kombinacie modrej so sivou, ciernou a kriklavo zltou je uzasna. Ked ku monorailu postavim este M-Tron sety tak je to uplna pecka. Zaroven je velmi hratelny vdaka vyhybkam a kabinam ktore na koncoch trate zostavaju bud na plosine alebo na vozidle.
Fotky mam len z doby ked mi prisiel, neskor ked si ho znova poskladam nahram lepsie.
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:44:13 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #33 : 29. December 2021, 18:27:57 »
Tu si necham priestor na dalsie fotky Unitron monorailu.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #34 : 29. December 2021, 18:58:56 »
4558 - Vlaky - Metro Liner
Tento set som ako dieta obdivoval v kazdom katalogu, ale tak ako modelove vlaciky aj lego vlaciky maju dost vysoke ceny, takze pre mna bol absolutne nedostupny. Nakoniec som sa k nemu dostal za velmi dobru cenu, vratane dalsieho prislusenstva (trafo, kolaje, vyhybky) a komplet krabic pre vsetky sety.
Set je v perfektnom stave, mam aj krabicu a manual a tiez original este povodne nenalepene nalepky. Viem preco to lego spravilo, ale nepaci sa mi ze predavali takyto set bez trafa a len s jednym malym kruhom. Takze kto si kupil len 4558, musel si kupit hned aj trafo 4548 a ked mu to uz jazdilo, tak zistil ze takyto vlak si urcite zasluzi viacej nez sa len tocit v jednom kruhu. Z dizajnoveho hladiska je set uplne perfektny a pre mna je toto najviac hratelny set z tych ktore mam a aj ho najcastejsie vytahujem  :) .

« Posledná zmena: 02. Január 2022, 09:33:49 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #35 : 29. December 2021, 19:00:58 »
4547 - Vlaky - Panorama vagon
Nebolo to jednoduche, ale nakoniec sa mi podarilo zohnat povodnu Panoramu v perfektnom nehranom stave s krabicou a manualom za super cenu.
Co sa tyka dizajnu, tak Panorama je pecka a som rad ze ju mam, lebo bez nej Metroliner nie je kompletny.

« Posledná zmena: 09. Január 2022, 19:29:45 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #36 : 29. December 2021, 19:07:38 »
Prislusenstvo k 4558.

« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:45:35 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #37 : 29. December 2021, 19:53:44 »
8830 - Technic - Rally 6-Wheeler
Tento set som dostal ako dieta na vianoce. Pamatam si ze sme ho kupili par tyzdnov pred vianocami a ja som nevedel vydrzat, tak mi ho rodicia dovolili poskladat, musel som ho vsak potom pekne spat zabalit a zalepit krabicu aby som ho mohol mat pod stromcekom  :)) . Toto bol jediny set z mojho detstva ktory mal otvaracie veko a strasne som si to uzival.
Moj este povodny set som poskladal chlapcovi z mojich starych kociek, ten mi vsak potom niekde stratil panaka lebo sa mu velmi pacil a vsade ho bral. Takze ked som kupoval ionizer, pan predaval aj 8830 v nehranom stave s manualom, tak som si ho kupil.
Pre mna je 8830 unikatny a velmi napadity set aj ked je to skor mensi set zo strednych setov.
« Posledná zmena: 29. December 2021, 21:37:16 od swalko »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #38 : 04. Január 2022, 23:31:49 »
Ten Metro liner by som aj ja bral, kde sa dal zohnať?? Aj panorama vagón k nemu.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #39 : 04. Január 2022, 23:55:06 »
Ked som to sledoval poslednu dobu, tak ich bolo celkom dost na nemeckom ebay za slusnu cenu. Treba to sledovat kazdy den, lebo su obdobia ked tam nic nie je a potom sa zrazu objavia tri. Panorama vagon zohnat je tazsie a bude ta urcite stat 2/3 metrolineru. A zohnat panoramu s krabicou bol celkom porod. Uz som bol zmiereny ze bude bez krabice, nakoniec sa zadarilo.
Ja lega kupujem bud z nemeckeho ebay alebo nemeckych bazarov.
Z bricklinku kupujem len diely, lebo tam je to dost loteria a to co je pre niekoho new je pre mna used a co pre niekoho used pre mna vhodne do kosa. Samozrejme je tam aj vela slusnych predajcov, ale casto sa stava ze nie som uplne spokojny. A taketo nervy nemienim absolvovat s celymi setmi.
Okrem toho na bazaroch ked mas stastie tak sa stale daju zohnat sety za dobre ceny vo vybornom stave. Na bricklinku je bud jedno alebo druhe, pripadne ani jedno :-) .
« Posledná zmena: 05. Január 2022, 00:06:54 od swalko »

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #40 : 05. Január 2022, 08:52:13 »
Nádherné prírastky  :o :o :o
Radosť zaspomínať na tie krásne časy, keď som si utieral bradu nad katalógom z Nemecka  O0

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #41 : 05. Január 2022, 10:06:34 »
Nádherné prírastky  :o :o :o
Radosť zaspomínať na tie krásne časy, keď som si utieral bradu nad katalógom z Nemecka  O0
Vdaka, ja sa z nich strasne tesim ;) . Pre mna je to splneny sen, lebo o tychto setoch som velmi vela snival ako dieta a o niektorych som si ani snivat nedovolil. Este mam tak 10+ peknych setov co som si kupil, nie su vsak zatial doma. A jednu pecku co mi jezisko doniesol hned po vianociach, ktoru som aj skoro pridal, ale chcem to mat zoradene +- chronologicky, tak ta pride neskor.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #42 : 07. Január 2022, 05:54:30 »
Cez e-bay neviem nakupovat :-(

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #43 : 07. Január 2022, 11:33:35 »
Okrem toho na bazaroch ked mas stastie tak sa stale daju zohnat sety za dobre ceny vo vybornom stave. Na bricklinku je bud jedno alebo druhe, pripadne ani jedno :-) .

Neviem aká je tvoja skúsenosť, ale mám pocit že za posledné roky sa to dosť zmenilo.
A veľké šance kúpiť niečo zaujímavé na ebay.de či ich Kleineinziegen je len ak máš nejakú Nemeckú adresu na lokálnu poštu. Pretože ak už si niekto dá námahu riešiť zahraničné poštovné tak potom často si dá námahu zistiť čo predáva a zodpovedajúco naceniť.
Teda ak nerátame nejaké náhody ak sa niekomu nepodarí aukcia (náhodou, zlým nastavením, zlým popisom,...) a nestretnú sa ľiudia čo to vyženú vysoko.
« Posledná zmena: 07. Január 2022, 11:53:01 od papluh »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #44 : 07. Január 2022, 22:01:19 »
Neviem aká je tvoja skúsenosť, ale mám pocit že za posledné roky sa to dosť zmenilo.
A veľké šance kúpiť niečo zaujímavé na ebay.de či ich Kleineinziegen je len ak máš nejakú Nemeckú adresu na lokálnu poštu. Pretože ak už si niekto dá námahu riešiť zahraničné poštovné tak potom často si dá námahu zistiť čo predáva a zodpovedajúco naceniť.
Teda ak nerátame nejaké náhody ak sa niekomu nepodarí aukcia (náhodou, zlým nastavením, zlým popisom,...) a nestretnú sa ľiudia čo to vyženú vysoko.
Ja mam stastie ze mam rodinu v Nemecku, takze si nechavam vacsinou posielat sety tam. 100% mojich setov v zbierke je z Nemecka. Poslednu dobu sa mi podarilo ukecat bez problemov predavajucich nech mi poslu sety (ktorych som sa nevedel dockat) na Slovensko, ale to len vdaka tomu ze to boli velke sety kde posta na Slovensko nebola az taka velka polozka v porovnani k cene setu a pomaha urcite aj dobre hodnotenie na bazaroch. Ale je to specificky trh a kazdy nakup je uplne iny ako predchadzajuci. Keby som nemal moznost objednavat k rodine, tak 90% setov nemam. Uplne najlepsie cenove pecky su s lokalnym vyzdvihnutim, ale to by uz bolo moc, lebo som rad ze mi to takto toleruju.
S takouto moznostou sa teda pre mna hlavne zmenili za posledne roky ceny. Su to nasobky toho co bolo niekedy. Chcel by som sa vratit 10 rokov spat, skupit vsetko co chcem za 1/4 ceny este aj s krabicami a manualmi v perfektnom stave :) .
« Posledná zmena: 07. Január 2022, 22:05:12 od swalko »