Autor Téma: Collectable Minifigures  (Prečítané 184923 krát)

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Collectable Minifigures
« : 13. Júl 2012, 16:38:08 »
« Posledná zmena: 16. Júl 2012, 09:48:46 od MiKeL »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #1 : 13. Júl 2012, 22:41:41 »
Je to fakt bieda, hoši - minimum dobrých figov (konkviskador a hamlet), a kopu sračiek, resp. opakovačiek - každá séria má nejaké tie recyklované veci, ale teraz zašli priďaleko - cheerleederka je čistá kópia, len v inej farbe, to isté ten robot, lyžiar už bol, DJ slabučký, tá blbosť s krídlami je úplne od veci, mimozemšťan je smiešny, atď... Asi najslabšia séria...
Ale aspoň si tu môžme zanadávať, lebo na kostkách to opäť vychvalujú a kritika sa nepripúšťa :-)

Odhlásený Morandi

  • Príspevkov: 146
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #2 : 13. Júl 2012, 23:31:10 »
Bieda. :( Mozno prezeniem, ale toto je podla mna zatial najslabsia seria. Obavam sa, ze im uz dochadzaju napady.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #3 : 14. Júl 2012, 01:03:34 »
Bieda. :( Mozno prezeniem, ale toto je podla mna zatial najslabsia seria. Obavam sa, ze im uz dochadzaju napady.

Nápadov je dosť, len to chcú natiahnuť na čo najdlhšie, tak nasilu vypĺňajú série "vatou"... napr. len v antike je dosť dalších vojakov, nehovoriac o ďalších obdobiach - napoleonovskí vojaci, atd atd. Tiež kopa ďalších rozprávkových bytostí (keď už dali karkulku), či príšer, alebo literálnych postáv...

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #4 : 14. Júl 2012, 09:34:28 »
Táto séria to mala už od samého začiatku veľmi ťažké. A to z dôvodu, že posledná séria nastavila laťku setsakra vysoko, pretože z vačšej časti bola "čistý luxus". Pravdou ale je, (ako píše Mesje) že tieto nové figy veľmi sklamali. Treba sa ale nato (tak ako na všetko) pozrieť z tej pozitívnej stránky, a síce:
1, ušetríme finance na iné LEGO, lebo tento rok je brutálne narvaný kvalitou  C:-)
2, ostane nám viac miesta na iné LEGO  8)
3, môžme sa určite tešiť na lepšiu ďalšiu minifig sériu (horšia bude asi už ťažko)  :blank:


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #5 : 14. Júl 2012, 12:40:50 »
Tak tak, ušetríme prašule... i keď z konkviskadorov asi budem robiť armádu...

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #6 : 14. Júl 2012, 14:39:13 »
..., tá blbosť s krídlami je úplne od veci,...

ked som sa spýtal priatelky, ktorú figúrku kúpime, okamžitá odpoveď bola Víla. Deti majú iný pohľad na svet ako zberatelia.

...Ale aspoň si tu môžme zanadávať, lebo na kostkách to opäť vychvalujú a kritika sa nepripúšťa :-)...

jednoduché, ak sa nepáči nekupuj.  Lego určite postrehne, že predali o 10 figúrok menej. A predajú ich tak, či tak. Lego to robí pre svet nie pre 1000 ľudí. 
Zanadávať na čo? Že sa netrafili do chute niekoľko ľudí? AK sa nepáči, stačí ist tam pracovať a navrhnúť si svoje.
Že opakujú kocky? To majú robiť kocku len pre jeden set a koniec?

Ja som rad, že nemusim kupovat monster hrad pre jedneho figa. Mam ho tu.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #7 : 14. Júl 2012, 15:07:21 »

jednoduché, ak sa nepáči nekupuj.  Lego určite postrehne, že predali o 10 figúrok menej. A predajú ich tak, či tak. Lego to robí pre svet nie pre 1000 ľudí. 
Zanadávať na čo? Že sa netrafili do chute niekoľko ľudí? AK sa nepáči, stačí ist tam pracovať a navrhnúť si svoje.

No lenze to by sme nemohli kritizovat nic, ani politikov, s argumentom ze ked sa nam nepaci, mame ist robit politikov my... Kritizovat veci mozme aj ako spotrebitelia...
Ja sa vacsinou snazim pozerat na lego produkciu z pohladu vacsinoveho zakaznika - tj deciek - pretoze najma tie doplatia na tieto recyklacie - pojdu po novych typov figov, a najdu figa co uz maju z minulych serii, len v inej farbe, takze to ich nadsenie asi velke nebude... Afolovia s tym vybabru a nekupia to co nechcu...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #8 : 14. Júl 2012, 23:56:17 »
ked som sa spýtal priatelky, ktorú figúrku kúpime, okamžitá odpoveď bola Víla. Deti majú iný pohľad na svet ako zberatelia.

Priatelka je este dieta? :o >:D

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #9 : 15. Júl 2012, 09:20:03 »
Tak samozrejme všetci vieme ako to Juraj myslel.

Ale trošku nerozumiem vyjadreniam typu ....nepáči sa, tak to nekupuj..., čo je myslím každému úplne jasné, že stupiditu nekúpi, keď sa mu nepáči (teda až na malé výnimky  ;D). Ale kedže je toto FÓRUM, tak tu môže každý dávať svoje názory, postrehy, nové informácie, niekedy aj hlúposti  >:D, a samozrejme môže to byť nielen v pozitívnom ale aj v negatívnom zmysle. Od toho je predsa fórum a od toho nám predsa "zobák narástol". Pretože len "ovce držia hubu a krok". A zatiaľ čo si všímam tu na tomto fóre žiadna ovca nieje (teda aspoň z tých, čo sa tu aktívne zapájajú do debát). A to je len a len dobre.

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #10 : 15. Júl 2012, 09:21:21 »
Tak u mna je to tak 50/50... Kedze ich zbieram komplet, urcite ich budem brat zase vsetky a pre zbierku su niektore  (asi tak polovica) celkom slusny prirastok, ale niektore su naozaj nic-moc... No co uz, aspon sa sa to rozrasta kvantitou, ked uz nie kvalitou  :P :P :P
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2498
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #11 : 16. Júl 2012, 09:57:35 »
jj, suhlasim. kedze tiez uz som to akosi zacal zbierat komplet, tak to bude povinnost.

a tak zase pre tych, co to zbieraju po jednom (cela seria = jeden kus z kazdeho), tak sa im aspon postupne nazbieraju skupinky a dokonca v inej farbe :)

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #12 : 20. Júl 2012, 20:15:48 »
Vie niekto,kedy sa 8-ička objaví v Dráčiku? Aby človek neprišiel s krížikom po funuse.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #13 : 20. Júl 2012, 20:52:08 »
Vie niekto,kedy sa 8-ička objaví v Dráčiku? Aby človek neprišiel s krížikom po funuse.

nuž, v prvých eshopoch (leganie) to bude tuším v polke augusta, tak v dráčiku buď pár dni na to (ako bolo pri serii 7), alebo o 2 mesiace (ako pri serii 5 a 6).
A 7. seriu si mozes stale este kupit, horsie to bolo so 6 seriou, ta riadne vyfucala...
Pripadne si objednaj konkretne figy z leganie, a ked nas bude viac, tak postovne sa bude limitne blizit k nule...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #14 : 20. Júl 2012, 22:03:26 »
Vie niekto,kedy sa 8-ička objaví v Dráčiku? Aby človek neprišiel s krížikom po funuse.

Oficialne uvedenie na Slovensky trh je september.