Autor Téma: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)  (Prečítané 9811 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #30 : 21. Apríl 2022, 12:22:12 »
Zdravim vospolok,

dufam, ze ste si cez sviatky oddychli. Ja som si vramci navstevy rodiny a vdaka milej a ochotnej p. Ťažkej z muzea v sobotu odbehol na malu audienciu do muzea a dohodol niektore nezodpovedane otazky (polozene tu a tiez na zaklade informacii od Praetora, ktory tam bol minuly tyzden).

Instalacia bude posledny majovy vikend 27.-29.5. 2022 - bude na nas, ci budu potrebne vsetky tri dni, alebo bude stacit menej a ktore. Na samostatne modely by mal stacit jeden den, za mesto ste sa vyjadrili, ze bude potrebne viac, tak skuste pripadne odhadnut kolko. Vystava samotna by potom mohla zacat v utorok 31.5.2022.

Z toho sa bude odvijat aj ubytovanie, ktore by som chcel poriesit idealne do konca aprila, tak sa zacnite hlasit, kto budete chciet prespat.

Co sa tyka lokalnych exponatov, ja mam rozpracovanu mozaiku breznianskeho erbu, ktory potesil a vystavim ju spolu s tou banskobystrickou. Ak by sa niekomu podarilo nieco dalsie (aspon tu vezu na namesti), bude to velke plus.

Mesto
Prioritne by si mali zastupci mesta vybrat, v ktorej miestnosti ho rozlozia. Z mojho pohladu su dve hlavne moznosti - miestnost 104 popri stenach 437 a 678 (vychadza mi to na 3.5 osb dosiek) a zabranou v dostatocnej vzdielnosti s tym, ze tam budu aj herne boxy a velky pohyb, alebo je moznost zaplnit miestnost 103 (3-4.5 osb dosiek) s tym, ze zabrana by bola hned za vstupom. Sylmerina mozaika by sa mohla umiestnit na panel 230 a bolo by zabezpecene, ze bude na nu len pohlad z dialky ;) Miestnost 102 pre mesto nevyzera velmi vhodne.
Zastupci mesta by si tiez mali vybrat co od koho tam planuju zakomponovat. Ja davam k dispozicii modularnu garaz (10264).

Ostatne exponaty - aj v zavislosti od umiestnenia mesta
Do vitrin drobnosti ako obvykle - drevo (Praetor) a ine veterany (Mikel, niekto dalsi?), mensie MOCy
Budo - Modry Kamen, vlaky, remorker
astronomix - Machnac (ake to ma rozmery?)
Bolo by fajn asi aj Friends (Mikel, papluh?)
Instove originalne vytvory
Lokalne stavby?
MicroCity?

Vo vstupnej chodbe bude priestor za sklom, kde by mohli ist rozne setove sochy (Mikel, ?) a velke modely prevazne SW (Mikel, papluh, phoenicis, ?) a Titanic (drdano) (ak sa zmestia do rozmeru). Maju mnozstvo kubusov roznych vysok na ktore by sme to umiestnili.

Mozaiky v akomkolvek mnozstve (Mikel, sylmer, papluh?, ?), kedze je tam vela priestoru na vesanie.

Prioritne by som chcel vyriesit rozmiestnenie vyssie spomenuteho, ak by ostalo miesto, doplnime drobnejsimi modelmi (ModelTeam, Technic, atd).

Doprava - mate nejake napady? MimoBA asi individualne, BA+okolie idealne spolocna dodavka (boxy, dosky, exponaty).

Otazky, navrhy, napady, riesenia? Ak som na nieco zabudol, ozvite sa.

Snad ste to docitali az do konca ;)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #31 : 21. Apríl 2022, 15:47:29 »
Fajn celovečerné čítanie...  ;)
Plánujete niekto riešiť tú radnicu na námestí... ?
Možno by som to skúsil...  ::)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #32 : 22. Apríl 2022, 07:52:47 »
Do MicroCITY viem dodať moje 4 moduly - kaplnka 2x1, knižnica a osemposchoďák. Na rozrobenú administratívku mi chýbajú diely na dokončenie, nedávam veľkú šancu na to, že to stihnem. Vedel by som prípadne spraviť rozširujúce pásy na cesty, záleží od rozsahu, kto čím do MC prispeje, niečo mi hovorí, že bude teraz trochu menšie, ako v Novej Bani  ::)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #33 : 01. Máj 2022, 12:54:12 »
Tak som si na to sadol. Niektoré rozmery chýbajú tak to bolo odhadovanie plus sledovanie obrázkov online.

Realisticky mi to vychádza len tak ako to bolo navrhnuté a to že mesto bude v miestnosti 104.
Na pláne je rozloženie ako bolo popísané tj do kúta medzi odmeraných 678 a 437 (tu je jedna z neznámych, tých 437 je roh-roh alebo roh-dvere? a tie dvere musia byť volné ?)
Pri tomto rozložení som si neni istý polohou hracích boxov tak aby nezavadzali luďom okolo mesta a naopak. Ak by tam bol dostatok miesta a dvere by mohli byť zablokované tak by som to radšej dal popri celej pravej stene a boxy nechal po stranách tých ich stojacich hodín (viď obrázky). Ale viac asi len na mieste.

CITY - 3,5 baseplate je z prehľadom zaplniteľných

Za mňa čo viem poskytnúť ,plus nejaké výzvy
- veci do CITY - kolotoče, nejaké modulary (môj assembly square a 1/2 bookshopu je zwinterizovaných a ak niekto má navyše môže poskytnúť? ), vrtuľa, stromodom,...
- viem zkondenzovať veci z tohoročnej zimnej výstavy - cca 4x6 baseplate 32 - rieka, námestia, 2 modulary, City dom, stanica a statický winter train, winter hasičárna, domčeky...
- Creator Expert vozidlá - Harley, Mustang, Mini, VW bus T1,...    tiež historické požiarne auto z Bricklink programu link
- UCS Millenium Falcon - za sklo do 60cm hĺby to bude tesno
- Beatles mozaika (všetci 4ja) plus Yellow submarine do kubusu (mám len podstavec bude treba)
- Nejaké technic modely - Porsche oranžové, Volvo nakladač, 8421 žeriav,...
- príroda - minuloročná flóra (kytica, bonsai, strelícia, malé kvety ... má niekto tie čo šli teraz do predaja- orchidea, sukulenty?)   a vtáci - Ideas set plus Kakapo z Bricklink ADP link
- dinosaury - veľký T-Rex z 75936 (teoreticky aj bránu stíham dostavať) a Ideas kostry ( neplánoval niekto diorámu, mám aj malých ale nič k tomu ?)
- Disney hrad veľký, malý
- Friends - mám len tu jednu bytovku 48x48

Inak ešte tu mám TOMEho blok do MC (vila či čo to má byť), zatiaľ sa mu poň nechcelo tak asi poskytne znova  >:D

« Posledná zmena: 01. Máj 2022, 13:08:03 od papluh »

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #34 : 01. Máj 2022, 18:12:04 »
440 je po dvere a musia byť priechodné - majú tam svoje kancelárie... Boxy pod okná by som situoval... Hodiny tam nebudú... A to L mesto z OSB by som dal na 3 cele s tým že tie spodné dve od pravého kraja a tú tretie od nich nahor...
« Posledná zmena: 01. Máj 2022, 18:15:43 od Praetor »

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #35 : 02. Máj 2022, 09:20:36 »
Vďaka za pripomenutie  (y) (y) (y)

Za seba viem ponúknuť tak, ako vždy, oficiálne modely:

Star Wars UCS + menšie doplnky, ak bude miesto
Batmanove vozidlá (7784 + 76023)

Ahojte, žiaľ počas inštalačného víkendu ideme na svadbu a modely mám v Prešove, takže to nebudem stíhať premiestniť a nainštalovať :(
Mrzí ma to a prajem veľa zdaru.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #36 : 02. Máj 2022, 12:00:31 »
Ahojte, žiaľ počas inštalačného víkendu ideme na svadbu a modely mám v Prešove, takže to nebudem stíhať premiestniť a nainštalovať :(
Mrzí ma to a prajem veľa zdaru.

Kolko svadieb absolvujes rocne?  >:D
Skoda, tak sa dobre zabavte.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #37 : 02. Máj 2022, 12:30:35 »
Realisticky mi to vychádza len tak ako to bolo navrhnuté a to že mesto bude v miestnosti 104.
Na pláne je rozloženie ako bolo popísané tj do kúta medzi odmeraných 678 a 437 (tu je jedna z neznámych, tých 437 je roh-roh alebo roh-dvere? a tie dvere musia byť volné ?)
Pri tomto rozložení som si neni istý polohou hracích boxov tak aby nezavadzali luďom okolo mesta a naopak. Ak by tam bol dostatok miesta a dvere by mohli byť zablokované tak by som to radšej dal popri celej pravej stene a boxy nechal po stranách tých ich stojacich hodín (viď obrázky). Ale viac asi len na mieste.

Ok, tak mesto bude tam. Dvere musia ostat priechodne, ako pisal Praetor. S boxami sme sa s pani dohodli, ze v pripade priazniveho pocasia by boli vonku vo vnutornom nadvori (na konci vstupnej chodby oproti hlavnemu vchodu), ale samozrejme musi ostat na ne miesto aj v pripade nepriazniveho pocasia. Cez leto bude asi vacsinou priaznive, takze okolo City asi nebude az taky natresk, ale uz nic dalsie by som tam nedaval.

A co s tymi dalsimi miestnostami? Za sklo na chodbu ako som uz pisal, titanic by sa mal zmestit a doplnit roznymi sochami, bustami, historicke poziarne auto. Tu je to asi jasne. UCS MF teda asi skor nie sem. Do vitrin drevo a mozme doplnit faunou a florou. Budove vlaky a hrad by som asi dal do 103 + vitriny. Neviem ake ma Budo naroky na pohladove strany, ale obavam sa, ze vsetky 4 asi nebudu mozne. A do 102 friends, micocity, machnac, remorker, falcon, inst. A neviem, ci nam este ostane na nieco dalsie miesto ;)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #38 : 02. Máj 2022, 12:41:01 »
No nenafuknes to...  ;)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #39 : 03. Máj 2022, 20:42:17 »
No ja ako to čítam tak sa dobrovoľne vzdávam výstavy. Aj tak tam budete mať toho dosť.

Odhlásený astronomix

  • Príspevkov: 88
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #40 : 04. Máj 2022, 20:44:07 »


Ostatne exponaty - aj v zavislosti od umiestnenia mesta
Do vitrin drobnosti ako obvykle - drevo (Praetor) a ine veterany (Mikel, niekto dalsi?), mensie MOCy
Budo - Modry Kamen, vlaky, remorker
astronomix - Machnac (ake to ma rozmery?)
Bolo by fajn asi aj Friends (Mikel, papluh?)
Instove originalne vytvory
Lokalne stavby?
MicroCity?


dĺžka                   896 mm
šírka                    992 mm
výška                   454 mm

teraz je to rozlozitelne na 3 kusy, lebo sa to tazko prenasalo :D

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #41 : 08. Máj 2022, 20:53:19 »
Ahojte .

Nejaké tie varianty kde dať najväčšie veci . Suhlasím s Mikelom ,narvat ich do 103-ky a nech sa zmesti ešte niečo .
Predpokladám že budeme riešiť plno vecí na mieste. Kedže ide o menšiu výstavu bolo by fajn nech vieme koľko OSB mame naložiť , nech neberieme všetky hlava nehlava ;)
Posledne sme 10+ previezli hore dole  ;)

Ešte doplním že hrad kvôli priestoru môže byt aj v kúte (i inom ako som navrhol).
Avšak nech jeho dlhšia strana je od steny 50 cm kvôli inštalácii a návštevníkom ,kratšia môže byť pri stene ako na druhom obrázku.

Vlaky aj remorkér majú len jednu pohľadovú stranu , (tú dlhú).
Zábrany  k mojim dielam netreba , tak ako mam už vo zvyku (nič zmienky hodné sa mi na výstavách nestratilo ).

Modry kameň
Vlaky
Remorkér
« Posledná zmena: 08. Máj 2022, 21:36:21 od Buďo »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #42 : 09. Máj 2022, 10:54:41 »
No s OSB je to tak, že pri týchto rozmeroch by sme skôr potrebovali zobrať so sebou pílu aby sme ich tam pomestili dosť >:D


čo sa týka návrhov, ak nepotrebuješ zábrany, tak ok, ale ak zostanú aj tak by som ich tam dal, len s minimálnym odstupom, ale to naozaj na mieste riešiť

varianta 2 - k môže byť hrad v rohu tak je určite kompaktnejšia lebo dovoľuje niečo dať oproti. Ale ten úzky pás pri stene by som nechal len na manipuláciu nie pre návštevníkov.

varianta 1 - ak má byť hrad z 3 strán aj toto pôjde. Ak by zostalo nejaké vitríny (alebo niečo čo nepotrebuje zábranu) tak sa to dá dať vľavo ku stene.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #43 : 09. Máj 2022, 15:27:05 »
Vdaka zatial. Miestnost 103 bude teda Budova (hrad, vlaky, remorker) a zvysok doplnime vitrinami. Ako to bude rozmiestnene uz asi rozhodneme priamo na mieste, zatial staci vediet, co tam bude.

A teda na miestnost 102 nam zostava zvysok.

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Horehronské múzeum - Brezno (jún - september 2022)
« Odpoveď #44 : 09. Máj 2022, 15:43:24 »
Zlta velka IVECO dodavka je rezervovana pre nas na instalacny vikend, predpokladana 
posadka je Duro, Papluh a Budo... , vezieme hracie stoly, OSB, City , Budove veci a ?
Druha dodavka bude asi Danny , odvezie zvysok ? a ludi , aby nesli zbytocne auta z BA ?