Autor Téma: Deň rodiny 2021 (27.6.2021)  (Prečítané 4078 krát)

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Deň rodiny 2021 (27.6.2021) Nové
« : 09. Jún 2021, 22:28:16 »
V nedeľu 27.6.2021 sa v Trnave uskutoční Deň rodiny, na ktorom sme sa zúčastnili už v roku 2019. Po dohode s KLF sa akcie zúčastníme a odprezentujeme LUG a umožníme deťom pohrať sa. Akcia je počas rozoberačky v Novej Bani, takže boxy si v sobotu zoberiem prívesným vozíkom do Trnavy a po ukončení ich zaveziem Buďovi.
Rovnaká akcia by mala byť v septembri 2021 v Piešťanoch, takže ak nebude v tom čase výstava TatraLUGu, tak by sme išli aj tam.

Budú vystavené vlaky + veľké Technic modely a pohyblivé GBC od Jara Mareka.

https://denrodiny.sk/v-trnave-oslavia-den-rodiny-27-6/
« Posledná zmena: 25. Február 2024, 01:26:40 od papluh »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Deň rodiny 2021
« Odpoveď #1 : 28. Jún 2021, 10:42:50 »
Tak akcia za nami. V zložení Jago, Jaro Marek a ich rodinný príslušníci a potom ja.

Snáď budú aj nejaké lepšie foto, ja som stihol len na koniec vyliezť a cvaknút pár ale na obstarožnom mobile to moc nevyšlo.

Naštastie sme mali miesto vnútri a malo to celkom dobrú klímu lebo tých cca 7-8 hodín (aj s prípravou by bolo peklo)

- vlaky/technic - klasika, akurát sa ukázalo že pokiaľ si človek dopredu nespáruje mobil s elektronikou a nevyskúša tak to potom nemusí fungovať (Liebherr)
- GBC a iné kinetické modely - GBC so spoločného projektu mali premiéru, alebo skôr skúšku 8) Ale tak deti bavilo aj naháňať loptičky čo prestrelili ak nie viac ako keď sa trafili :P
- koľajisko z výlohy - vzhľadom na zachovanie modulov to bolo cca za hodinu postavené a osadené. Alternatívny zdroj na 9V prešiel skúškou bez problémov (na jednom výstupe šiel aj kolotoč). Akurát to udelátko s točiacim sa stromčekom na vagóne vianočného vlaku neni vhodné na dlhodobú prevádzku.
- hracie stoly - nakoniec klasika čo je asi rovnako potrebná ako samotná výstavka

Inak ten dav na fotke bol akurát pri predstavení Kúzelná Fyzika - konkurencia bola tvrdá  >:D
« Posledná zmena: 28. Jún 2021, 10:45:57 od papluh »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Deň rodiny 2021
« Odpoveď #2 : 28. Jún 2021, 11:13:41 »
Tak akcia za nami. V zložení Jago, Jaro Marek a ich rodinný príslušníci a potom ja.
Naštastie sme mali miesto vnútri a malo to celkom dobrú klímu lebo tých cca 7-8 hodín (aj s prípravou by bolo peklo)

No pekne ste to zmakli chalani! Som to cakal podstatne mensie - tak 1 stol. ;) Klobuk dolu. (y)
Kostol ste nemuseli davat na ten karton (posobi to nevkusne), mohol kludne ostat na stole. Pripadne ho pre potreby zimnej scenky upravim do zimnej verzie. ;)
Ak ste boli v klimatizovanom priestore, tak fajn. Nevdojak som si spomenul na tuto nasu akciu. ;) Tam sme si vytrpeli svoje. 8)

- vlaky/technic - klasika, akurát sa ukázalo že pokiaľ si človek dopredu nespáruje mobil s elektronikou a nevyskúša tak to potom nemusí fungovať (Liebherr)

Fakt som zvedavy, ako (a ci) budu tieto sety ovladane mobilnymi aplikaciami fungovat o par rokov. >:D

- GBC a iné kinetické modely - GBC so spoločného projektu mali premiéru, alebo skôr skúšku 8) Ale tak deti bavilo aj naháňať loptičky čo prestrelili ak nie viac ako keď sa trafili :P

Tieto mechanicke veci by mali dostat (po vychytani much) na nasich vystavach priestor! V tomto vidim buducnost. (y)

- koľajisko z výlohy - vzhľadom na zachovanie modulov to bolo cca za hodinu postavené a osadené.

Citim (ne)napadny mesidz pre stavitlov CITY na nasich vystavach. >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Deň rodiny 2021
« Odpoveď #3 : 28. Jún 2021, 11:19:47 »
Kostol ste nemuseli davat na ten karton (posobi to nevkusne), mohol kludne ostat na stole. Pripadne ho pre potreby zimnej scenky upravim do zimnej verzie. ;)

no áno, mohli sme krabicu zabaliť do zeleného
ale vyvýšenie bolo dodatočné "za behu" aby boli chránené exponáty v prvej líníí, napríklad od vystretých detských rúk ukazujúcich "aha kostra"
Za to v koľajisku som musel vlakový komín, lanovku a stromy opravovať každú chvíľu  >:D

Fakt som zvedavy, ako (a ci) budu tieto sety ovladane mobilnymi aplikaciami fungovat o par rokov. >:D
Keby som vedel dám alterntívny Brick Controller a starý gamepad aj tak by mobil nešiel z ruky, len to spadá do toho pripraviť sa dopredu.
Ale toto bol problém aj keď som napr chcel inštalovať "za behu" Sbrick appku ešte za čias Bohdanoviec.

Odhlásený jaro.marek

  • Príspevkov: 122
Re: Deň rodiny 2021
« Odpoveď #4 : 28. Jún 2021, 11:47:25 »
Tak áno, test doma zjavne nebol dostatočný - pár minút to v laboratórnych podmienkach fungovalo, na výstave sú predsa len väčšie nároky. Verím tomu že nabudúce budem lepšie pripravený a snáď bude aj viac modulov, hoci jednoduchších.
Ale musím povedať že deťom sa páčilo, boli tam chalani ktorí mi povedali že na Youtube už také videli, tak ale naživo je to predsa iné.
btw, nebolo toto vôbec prvýkrát GBC vystavené na Slovensku?

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Deň rodiny 2021
« Odpoveď #5 : 28. Jún 2021, 13:23:26 »
Super, parada, skvele. (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Deň rodiny 2021
« Odpoveď #6 : 29. Jún 2021, 22:44:04 »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Deň rodiny 2021
« Odpoveď #7 : 30. Jún 2021, 08:17:39 »
Co tam bastlis na tom kostole papluh??? ;D

http://www.mtt.sk/up/clanky-spravodajstvo/Den-rodiny-v-Trnave-29-06-2021

Prehadzoval som sovu dopredu aby ju decka lepšie videlí ... a potom pri rozoberaní som si všimol že veža je symetricka  >:D

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Re: Deň rodiny 2021
« Odpoveď #8 : 01. Júl 2021, 09:46:58 »
Organizátori vraveli, že sa za to poobedie zúčastnilo akcie 1000 ľudí - museli si značiť ľudí, tak to číslo je viacmenej presné.
Vecí sme mali viac ako stolov, tak sme na poslednú chvíľu ešte nosili stoly z inej budovy - preto boli technic modely tak natlačené, lebo sme už nemali viac stolov a niektoré modely zostali nevystavené (Mindstorms, ...)