Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 203105 krát)

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #870 : 15. Január 2022, 10:25:31 »
Na to kálí maco,co kdo vymyslel. AFOL je zkratka pro Adult Fan of LEGO. I tohle fórum má LEGO v záhlaví. Kopie LEGO jsou  produkt pro sociálně slabé. Nemusíš mít vůbec žádnou zkušenost abys věděl, že to stojí za starou figu. Pokud ale člověk sbírá LEGO, prostě si nekoupí kopii, nikdy a za žádnou cenu. A vůbec to není o tom, že některé sety stojí neuvěřitelné peníze. Ty si zase koupí úplně jiná skupina zákazníků, než ta co kupuje kopie. Coby sběratel LEGO setů sotva podpořím čínskou konkurenci. Já chci podpořit TLC, ne nějakou čínskou firmu. Krom toho tu máme tzv. obchodní válku, takže podpořit čínský fake na rozdíl od dánské konkurence (a firmy co má velkou fabriku v ČR) není dobrý nápad. Mně nevadí konkurenční značky, co jedou věci mimo LEGO, vadí mi čínský pajc - kopie LEGO setů  a MOCů…

Aha....ale to, ze Cinania prisli na to, ze je vyhodne kopirovat LEGO moze TLG a ich velka chamtivost! Tak najprv: TLG prisla s uzasnou myslienkou ako znizit naklady na vyrobu ( a POZOR! oni nechceli znizit naklady aby znizili ceny ale aby si zvysili zisky!!) : presunuli vyrobu do Ciny....a Cinanom otvorili oci a ukazali, ze vyrabat male plastove vylisky, zabalit v spravnom pomere, pribalit k tomu navod je "zlata bana"....tak sa toho chytili Cinania a zacali to robit na vlastne triko a zacali to predavat za tretinove az polovicne ceny ako TLG. Teraz su uz milionari ti co postavili na kolene tovarne a veselo predavaju kopie .
A pre TLG uz zostavaju len najvernejsi (ako ty) aby kydali na na Cinanov a snazili sa pospinit ich meno aj ked ziadne nemaju...pritom za to moze IBA nenazranost TLG.

A ci sa to niekomu paci alebo nie o desat rokov sa uz zabudne na to, preco je LEGO take drahe a budu sa veselo predavat aj napodobneniny (ako teraz s autami: kazdy osere, ze Benz bol prvy aj ked Mercedes sa tiez predava predrazeny a ludia si kupuju aj Kiu, Audi, Skodu a nikto uz nepovie, ze len Mercedes je auto a vcetci ostatni len kopiruju)
Takze ja vobec nelutujem TLG, ze Cinania im ukradli kseft
Co sa tyka navodov: nepaci sa.mi, ze kradnu MOC ale bohuzial nezijeme v idealnom svete a ked niekto da svoj navod na internet prip. predava svoj navod, tak je to "v baliku", ze si najde vytvor na Aliexprese
Zase z mojho sudka: aj my sme v Samsungu kupovali v obchode televizory inych znaciek, rozobrali ich a pozerali co maju lepsie a snazili okopirovat ak to nemali priamo patentovane a robili to aj ostatni vyrobcovia TV
Proste o tomto to je
A tvrdenie, ze ked som AFOL tak si nic ine nekupim....sa nedaj vysmiat! Nemusim mat ani jednu stavebnicu Lega doma a mozem byt AFOL. To co ty pises je ACOL (Adult Collector of LEGO) nemyl si dojmy s pojmami, prosim lebo aj to svedci o tom, ze patris do Ceskeho klubu LEGOFANATIKov!
« Posledná zmena: 15. Január 2022, 11:24:33 od smirec1 »

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #871 : 15. Január 2022, 14:46:14 »
Do klubu českých legofanatiků nepatřím, vyhodili mne už před dekádou, protože sem z jejich zažranosti měl legraci.  Mně se třeba líbí Titanic, je ale pro mne nedostupný (teď), tak ho prostě nemám, určitě nejdu na alíka a neobjednám si tam jeho kopii. Já žiju s LEGO sety pomalu 40 let, byla to kdysi moje nejoblíbenější hračka, velkou tragédii bylo když sem si 75% kolekce během rekonstrukce nechal omylem vyhodit, no vybudoval jsem sbírku novou ale ne stejnou. Nejsem konkurenční firma, nemusím dělat reverzní inženýrství  a pokud mám sbírku bez jiných kostek, nemám důvod kupovat konkurenci, nebo rovnou pajc. Nezajímá mne megablocks, cobi, ani třeba model nevěstince co dělají nějací čínané. Prostě to není LEGO a abych šel a koupil si úmyslný pajc lego setu (titanic, falcon, atd.) na to mám svou AFOLskou hrdost. Za pár let vydalo TLC dost setu co mi udělaly radost (Raketa, raketoplán, mustang, ecto, batmobil, bricklink forestmani a hlavně fantastická Barracuda). Fakt nevím proč bych si měl koupit jakýkoliv set od konkurence.

Já se snažím nepodporovat kopie ani v jiných odvětvích. Když tu byl zmíněn Samsung, tak z chytrofónů sem neměl nikdy jinou značku než Samsung nebo Apple, určitě nejdu a nekoupím si čistýho Číňana. Třeba hodně jsou propagované čínské značky TV,  ale tu bych si taky nekoupil. Není důvod, když máme Samsung, LG, Sony a Panasonic. Od doby projevu čínského prezidenta, kdy vyhrožuje Taiwanu se snažím nákupy čínského zboží omezit. S legem jsem prožil skvělé časy tak jsem loajální…

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #872 : 15. Január 2022, 16:16:41 »

Titanic je momentálne nedostupný asi pre všetkých. Jedine šedý trh ešte niečo má, ale ceny sú mimo realitu.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #873 : 15. Január 2022, 17:04:29 »
Aha....ale to, ze Cinania prisli na to, ze je vyhodne kopirovat LEGO……
Co sa tyka navodov: nepaci sa.mi, ze kradnu MOC ale bohuzial nezijeme v idealnom svete a ked niekto da svoj navod na internet prip. predava svoj navod, tak je to "v baliku", ze si najde vytvor na Aliexprese
Zase z mojho sudka: aj my sme v Samsungu kupovali v obchode televizory inych znaciek, rozobrali ich a pozerali co maju lepsie a snazili okopirovat ak to nemali priamo patentovane a robili to aj ostatni vyrobcovia TV
Proste o tomto to je
A tvrdenie, ze ked som AFOL tak si nic ine nekupim....sa nedaj vysmiat! Nemusim mat ani jednu stavebnicu Lega doma a mozem byt AFOL. To co ty pises je ACOL (Adult Collector of LEGO) nemyl si dojmy s pojmami, prosim lebo aj to svedci o tom, ze patris do Ceskeho klubu LEGOFANATIKov!
To je aj o nastavení človek, niekomu nevadí kupovať od toho kto kradne návody, niekomu nevadí kupovať s kradnutých kamiónov, niekomu nevadí kupovať od tých, čo ukradnú Lego z Dráčika. Cena vylisovaných plastových kociek, je podľa mňa len malá časť nájladov TLG. Pre číňanov, ktorí všetko ostatné ukradnú, okopírujú, je to najdoležitejšia položka, ostatné náklady im v podstate odpadajú. Ak by chcelo Lego fungovať ako číňania, nebolo by už čo od koho kradnúť za chvílu, nemuseli by ani oni plniť normy, kvalitu, len by chrlili kocky bez ohľadu na normy, ekológiu, kvalitu, zdravotnú nezávadnosť, platenie daní, reklamy a všetkého, mohli by ísť s cenou výrazne dole…..ak kvalita by isto klesala, lebo aj číňan by musel zlacnovať….

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #874 : 15. Január 2022, 18:04:15 »
A aj napriek tomu všetkému ide TLG postavať svoju najväčšiu fabriku v číne. amen  :oldman:

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #875 : 15. Január 2022, 18:45:04 »
Všetko čo sa dá vyrábať mimo EÚ pôjde vďaka zelenej politike odtiaľto preč... Veci sa nerobia s rozumom a postupne, ale bezhlavo a hneď... A teraz sa prichádza na to, že máme úžasné normy a limity a realita je taká, že spúšťame uhoľné elektrárne a dokonca aj na odpad z ropy, lebo nemáme dostatok energie, a emisie prekračujú všetky limity, elektroauta v zime nie sú ideálne, tak štartujeme opäť spalovaky a emisie rastú... Osobne mi to tu v EÚ nedáva zmysel a teraz tá inflácia čo prichádza - už ani nie som zvedavý ako to celé dopadne...  :-\ Ako sa vraví: dobre už bolo...  :oldman:

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #876 : 15. Január 2022, 18:51:54 »
Titanic je momentálne nedostupný asi pre všetkých. Jedine šedý trh ešte niečo má, ale ceny sú mimo realitu.
Na Slovensku a v Cechach to plati, ale to je napriklad uplny standard pri starych setoch. Sme proste male a tym padom malou dostupnostou pokryvene trhy. V Nemecku kupis Titanic ako nic. Za RRP uz poskladany, cca od RRP + 15% a viac hore aj novy zabaleny.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #877 : 15. Január 2022, 19:27:05 »
tak to nie je bohvieco, ked sa da kupit novy titanic vyssie ako RRP.
fascinuje ma, ako sa dlhe roky opakuje ten isty scenar so zle odhadnutym dopytom - vsetky zaujimave novinky zmiznu a su prve tyzdne/mesiace nedostupne, a nikdy sa to nestane odpadu ako vidyio ci super mario... to je uplne jedno, ze planuju kapacity dopredu, proste uz musia mat kopu skusenosti, a aj posledny afol tu na fore sa vie plus minus trafit a odhadnut, co bude pecka a co sa bude valat na regaloch nonstop... taky Titanic zaujme aj ludi, co bezne lego nestavaju... asi chcu podporit priekupnikov, inak tomu nerozumiem. je to potom zacarovany kruh - priekupnici vedia, ze TLG ma zly odhad, a vykupuju prve varky setov... ak by sa par krat popalili, lebo toho TLG vychrlilo vela, tak sa tento problem vyriesi sam...

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #878 : 15. Január 2022, 19:39:13 »
tak to nie je bohvieco, ked sa da kupit novy titanic vyssie ako RRP.
fascinuje ma, ako sa dlhe roky opakuje ten isty scenar so zle odhadnutym dopytom - vsetky zaujimave novinky zmiznu a su prve tyzdne/mesiace nedostupne, a nikdy sa to nestane odpadu ako vidyio ci super mario... to je uplne jedno, ze planuju kapacity dopredu, proste uz musia mat kopu skusenosti, a aj posledny afol tu na fore sa vie plus minus trafit a odhadnut, co bude pecka a co sa bude valat na regaloch nonstop... taky Titanic zaujme aj ludi, co bezne lego nestavaju... asi chcu podporit priekupnikov, inak tomu nerozumiem. je to potom zacarovany kruh - priekupnici vedia, ze TLG ma zly odhad, a vykupuju prve varky setov... ak by sa par krat popalili, lebo toho TLG vychrlilo vela, tak sa tento problem vyriesi sam...
Ono to nie je ani zle odhadnuty dopyt, podla mna je to skor zamer + kombinacia spekulantov ktory sety kupuju na kseft. V Nemecku su na predaj desiatky 910001, este par tyzdnov pred samotnym odosielanim sa objavili nove nerozbalene za +100 az +200% RRP. Urcite to nie su ziadni spekulanti ... s tymto sa vsak neda bojovat inak nez to proste odignorovat a spekulanti si to medzi sebou vykupia a posledny z nich to zaplati.
Pre mna osobne je Lego hracka, nie investicia. Okrem toho ked si pozriem vyvoj ceny Lega za poslednych 40 rokov, tak na investiciu a zisk su neporovnatelne zaujimavejsie uplne ine artikle.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #879 : 16. Január 2022, 21:17:43 »
1. LEGO nepresunulo výrobu do Číny - otvorili tam len ďalšiu fabriku, ktorá primárne slúži pre daný trh, tak ako Mexická slúži pre americké trhy. Určité špecifické veci sa tam vyrábajú pre celý svet, či prípadne ako subdodávky do kompletizácií v iných regiónoch, ale bulk setov sa im neoplatí odtiaľ voziť a pri zdvíhajúcich sa cenách za kontajnery ešte viac  (boli to špecificky potlačené diely, rôzne dual/triple moldy atď, ale aj celé CMF len tie od zmeny sáčkov už majú kód Kladna)

2. A nová fabrika nemá byť v Čine ale vo Vietname, už to tu bolo
Na prvý pohľad má byť veľká, lenže narozdiel od toho obrázka  v správe je o tých 4000 ľudoch písane ako o pláne na najbližších 15 rokov. Ale aj tak nejde o najväčšiu, v súčastnosti je Kladno v ČR väčšie ako plán pre Vietnam a to tam ešte (zatiaľ?) nemajú lisovanie dielov, to je Dánsku (700) a Maďarsku (3500 ľudí). Tá veľkosť samozrejme bude závisieť od progresu na ázijských trhoch, uvidíme čo bude v správe za 2021 ale za posledné roky boli jediné čo naozaj poriadne rástli. Jo a zasielanie odtiaľ do Európy má rovnaké neduhy ako z Číny.

3. Číňan - aspoň ten o ktorom sa vraví, tj ten ktorého si sám človek vyhľadá na Aliexprese a nie ten čo spamuje večierky a lokálne obchody low-end produkciou, tak ten robí čo sa mu predá a čo ľudia hľadajú. A to sú veci čo su v LEGu dráhe, nepriechodné,....  a to sa prekrýva práve s tou produkciou čo smeruje na poličky. A cena sa odvíja od veľkosti. Práve čím vyššia cena tým väčšia motivácia človeka si to objednať niekde odtiaľ. Jednoducho rodič hľadajúci menšie kusy na sviatok má oveľa menšiu motiváciu riskovať kedy a čo mu príde ako nejaký AFOB  >:D ktorý to kupuje pre seba ktorý to riskne, počká, prípadne vyreklamuje,... a za ušetrené kúpi ďalší a ďalši objekt na poličku

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #880 : 24. Január 2022, 11:43:23 »
tak to nie je bohvieco, ked sa da kupit novy titanic vyssie ako RRP.
Minuly tyzden bol na bazary v Nemecku zabaleny, neotvoreny za 550,- , tento vikend dalsi zabaleny, neotvoreny za 500,- . Dokonca tam par dni vydrzali, takze to nebola trhanica ako o 6285 ;D . Mozno nevhodne darceky.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #881 : 01. Jún 2022, 14:30:47 »
[ Chýbajúca príloha ]Zaujímavá kombinácia v Pompe
https://pompo.sk/product/M1880043/mac-toys-draha-zakruta/?lang=sk