Autor Téma: Kraftzentrale, Bratislava  (Prečítané 3991 krát)

Odhlásený astronomix

  • Príspevkov: 88
Kraftzentrale, Bratislava
« : 24. Február 2021, 16:54:02 »
Jedná sa o technickú stavbu -  elektráreň, ktorá bola vybudovaná v rámci areálu Dynamitky v roku 1941 ako súčasť poslednej, tretej prestavby. Autorom projektu bola firma Pittel a Brausewetter a objekt bol v tej dobe patril Chemische Industrie A.G. Pressburg. Prestavba využila staršiu dvojpodlažnú elektráreň, ktorá fungovala s tromi funkčne odlišnými časťami - kotolňou, turbínovou halou predtým situovanou v priestoroch dnešnej administratívy a bývalou sušisrňou. Kotolňu zvýšili o tri podlažia a ukončili sedlovou strechou, pod ktorú umiestnili násypníky. V južnej čast i pristavali schodisko s výťahovou šachtou. Bývalú sušiareň predelili na časť, kde sa nachádzalo vodné hospodárstvo a v druhej časti bola strojovňa - turbínová hala.
Budova má päť funkčných, typologicky a stavebne definovaných sekcií:
- administratívna časť  s dvomi poschodiami
- kotolňa
- vodné hospodárstvo
- strojovňa
- rozvodňa




ila_renderedila_rendered
ila_renderedila_rendered
ila_renderedila_rendered
ila_renderedila_rendered
ila_renderedila_rendered
ila_renderedila_rendered




« Posledná zmena: 24. Február 2021, 17:00:26 od astronomix »

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Kraftzentrale, Bratislava
« Odpoveď #1 : 24. Február 2021, 21:08:10 »
Paráda  O:-) , sa pozná profík. Normálny človek ako ja má problém nakresliť čo len pôdorys domu či bytu v ktorom celé roky žije  :P

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kraftzentrale, Bratislava
« Odpoveď #2 : 24. Február 2021, 21:13:28 »
S CADom vies robit kvalitne, o tom sme sa uz presvedcili, teraz sa tesime na realne modely! >:D

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Kraftzentrale, Bratislava
« Odpoveď #3 : 24. Február 2021, 22:48:51 »
Pekná industriálna stavba . Dobre sa na ňu pozerá . Vyhral si sa s jemnými klesaniami striech , nezjednodušovali si si prácu  (y)
Mierkovo to je k minifigom akurát ,(ak sa nepletiem) . Máš ju v pláne realizovať ? Pri tvorbe si nezvažoval tieto diely na murivo ?

 

Odhlásený astronomix

  • Príspevkov: 88
Re: Kraftzentrale, Bratislava
« Odpoveď #4 : 24. Február 2021, 23:30:16 »
Este pridavam rozmery pre predstavivost :-)

dlzka            1 841 mm
sirka               720 mm
vyska              630 mm

pocet dielikov    19 917

mierka              M 1:45

Tento model by som zrealizoval jedine, ak by prispel majitel budovy. Zatial ma caka stavba rozhlasu, len este musim vsetky kocky poobjednavat.

Ano, chcel som pouzit aj diely na murivo, ale kedze su tam aj casti s neparnymi poctami, tak by nevychadzalo licovanie tehal... ale mozno len naznakovo vymenim
par kociek za tehlove...

Odhlásený astronomix

  • Príspevkov: 88
Re: Kraftzentrale, Bratislava
« Odpoveď #5 : 11. Marec 2021, 20:20:37 »