Autor Téma: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020  (Prečítané 12445 krát)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 453
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #45 : 06. November 2020, 12:56:54 »
pekné  (y)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #46 : 06. November 2020, 14:23:55 »
vyzera to perfektne. ten tunel nema chybu...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #47 : 06. November 2020, 16:23:04 »
Parada, paci sa mi, ze to nie je iba klasicke zimne mestecko, ale je tam aj lyziarske stredisko.

Wim Hof na surfe je taka vtipna ceresnicka :D

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #48 : 06. November 2020, 16:55:40 »
Podarilo sa vám to  (y) Veľkým plusom je že ste spravili terén a poriadny kopec  (y)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #49 : 06. November 2020, 17:22:22 »
Super to vyzerá. Nečakal som až takýto super projekt  (y) (y) (y)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #50 : 06. November 2020, 17:26:12 »
Paradne (y)

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #51 : 06. November 2020, 18:07:40 »
Papluh a co deti? Zhlukovali sa tam  a chceli aj oni  take domov?

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #52 : 06. November 2020, 19:05:54 »
No parádne si to urobil!!! Čo je tam aký snežný pluh? Keby som to vedel mohol som poskladať ten zo setu 722 :-)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 395
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #53 : 06. November 2020, 23:22:53 »
mňam mňam  (y) Nejaká fotka zbližšia nebude ?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #54 : 07. November 2020, 09:19:33 »
Papluh, dobre ši zrobil, dobre ši zrobil! Je vidno, ze Ta tie nase vystavy uz co-to naucili. ;D Ja by som upriamil ale pozornost na banner v pozadi - kedze vacsina si asi mysli, ze to je "nejaky" banner dodany LEGOM. Viem kolko casu Teba a pocitac >:D stal jeho navrh! A ten Krivan na nom tiez nie je nahoda... ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #55 : 07. November 2020, 17:50:06 »
Vďaka za odozvu. Takže ak bude ďalšia príležitosť tak nastavím nejaký pripájací štandard (napr MILS http://www.abellon.net/MILS/ ) a budem očakávať ďalších účastníkov. Lebo tak skoro si to neplánujem zopakovať v tejto mierke sám  >:D

Wim Hof na surfe je taka vtipna ceresnicka :D
Ja že to je nejaký "Winter Hoff" či čo, ale už som googlil kto to je  8)

Papluh a co deti? Zhlukovali sa tam  a chceli aj oni  take domov?
No nejaká pani sa pýtalo čo by to stálo  >:D Povedal som že netuším a hlavne si nechcem počítať koľko hodín práce je v tom.

No parádne si to urobil!!! Čo je tam aký snežný pluh? Keby som to vedel mohol som poskladať ten zo setu 722 :-)
auto z pluhom je z toho zimného CITY setu

mňam mňam  (y) Nejaká fotka zbližšia nebude ?
v tej galérii sa dajú aj zväčšiť foto prípadne otvoriť do nového tabu. Na zrkadlovku som naozaj nemal čas, ale možno zaskočím niekedy. Bol by som prekvapený ak by vláčik či časovač nepotrebovali servis.

Papluh, dobre ši zrobil, dobre ši zrobil! Je vidno, ze Ta tie nase vystavy uz co-to naucili. ;D Ja by som upriamil ale pozornost na banner v pozadi - kedze vacsina si asi mysli, ze to je "nejaky" banner dodany LEGOM. Viem kolko casu Teba a pocitac >:D stal jeho navrh! A ten Krivan na nom tiez nie je nahoda... ;)
Hej, grafiku na banner okrem loga  >:D som vyrobil ja. Je to mozaika robená v Studiu, manuálne doupravovaná a následne vyrenderovaná na 150ppi pre 3x2,4m plátno. Taký menší obrázok 17800 x 14200, cca 230MB v png s transparenciou, viď detail dole. Ladenie trvalo pár hodín, ale bral som to ako investíciu na ďalšie mozaiky. Manuálne úpravy zdroja a potom výsledku tiež zopár hodín. A potom to chudák PC s i7 a 16GB  RAM s 6GB grafikou renderoval asi 8-10 hodín. Na pár pokusov, keďže Win10 nestíhal pridávať virtuálnu pamäť ktorej to zožralo nakoniec vyše 60GB a preto to padalo po pár hodinách.


Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #56 : 08. November 2020, 13:19:26 »
Wau!! Nečakal som taký veľký projekt!!
Niečo také som chcel spraviť zimnú krajinu!
Nabudúce pridám svoje hokejové ihrisko a trhovisko.  ;)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 453
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #57 : 09. November 2020, 12:10:40 »
Včera som išiel okolo, tak sme sa boli pozrieť - vypadá to fakt pekne. Aj banner je super nápad - tiež som nevedel, kto to "zrobil" :D Tým pádom sa dá využiť pri ďalších výstavách, či ostáva vo vlastníctve Alltoys? Hodilo by sa tam nejaké malé logo Tatralugu, ale to asi nebolo povolené.
Čo mi trochu nesedelo bolo umiestnenie vo výklade na konci- keď sme vošli tak hneď dezinfekcia na ruky, potom tam boli tie pásky, meranie teploty... keď je tam človek 1x tak prejde tú kontrolnú zónu a iné veci veľmi nevníma. Ale zase cestou cestou von je viacej priestoru  :oldman:


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #58 : 09. November 2020, 14:04:52 »
no a to ešte tá reprezentantka z LEGa vyjednávala aby popresúvali tie kartónové informačné stĺpy lebo boli rovno pred výkladom

Banner je od TLG a budeme sa snažiť si ho ponechať. Logo TL tam samozrejme nemohlo ísť, dokonca aj logo LEGO má predpísané miesto, chcel som ho nechať posunúť do rohu "ako na škatuliach" ale nedalo sa.
Chcel som logo "vytesať" do boku kopca, ale naozaj som nestíhal sa hrať s takými drobnosťami. Navyše sa to ešte menilo kvôli 9V regulátoru - ten je srytý priamo v kopci za odnímatelnou prepážkou.




Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #59 : 15. November 2020, 14:23:16 »
No vláčik nejak nevláčikuje aj keď trafo sa zdá že beží. Cez týždeň to skočím premerať a dúfam že pomocou PF vlaku potlačím ten 9V lebo samozrejme musel zastaviť na najvzdialenejšom konci.

Nemáte niekto 9V train motor z jednej alebo viacerých týchto kategórii

a) ideálne na zapožičanie na dlhšiu dobu (aspoň kým nezoženiem/neopravím náhradu)
b) na zapožičanie na test okruhu v daný deň
c) hocijaké mŕtve motory na pokusy repas-transplantácia-oživenie