Autor Téma: LDD by muffin  (Prečítané 25587 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #120 : 09. Marec 2023, 19:21:54 »
Neviem, či sa pokúsim o celý font, tieto konkrétne písmená majú výhodu, že je to stále iba jedna línia, pri zložitejších písmenách šípim isté problémy a limity tejto techniky. Asi najväčší problém by bol s "k" a "x" a potom s rozlíšením "u" a "v". Ostatné písmená si viem predstaviť relatívne v pohode. Všetko samozrejme iba malé, s veľkými by to bolo zas o niečo zložitejšie.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #121 : 10. Apríl 2023, 11:01:49 »
Zase som niečo poskúšal na súťaž, tak uvidíme, na nejaký čas si s tým dám asi pokoj, keďže času nie je nazvyš a treba sa venovať aj iným veciam  :P
Zatiaľ to čaká na schválenie, som zvedavý, koľko toho ešte pribudne, keďže dnes je deadline.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #122 : 17. Apríl 2023, 11:44:49 »
Dobrá soška kámo! Ťažké tvary! Prevod do lega si zvládol extrémne dobre. Macher!  (y)

Na tej jednej fotke, čo sa mu odráža na nose to zelené okolie...to vyzerá, ja keby mal jedno velké oko vstrede 8)


Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #123 : 17. Apríl 2023, 18:36:11 »
Dik :) Dalo by sa tam ešte kopec vecí vylepšiť, len ma už celkom tlačil čas, tak som potreboval spraviť nejakú "finálnu verziu". Ale z tej hlavy sa teším, tá vyšla nad očakávanie, krk je taký narýchlo zbúchaný, takisto trup, tam by sa zišlo ešte popracovať, s rukami som sa potrápil a ešte majú rezervy, nohy vyšli celkom OK, aj krídla. Podstavec mal byť zvetraný, ale v rendri to nie je celkom, ako som chcel, ale ten som robil už nakoniec a už nebol čas to vylepšovať. Ešte mi nadôvažok neschválili prvú verziu, lebo som dal iniciatívne do pozadia stiahnutý obrázok Minas Morgul a do popisu iba citát z knihy, čo sa im zdalo nedostatočné, tak som musel narýchlo opravovať obrázky a doplniť text.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #124 : 25. Október 2023, 19:26:13 »
Občas nie je dosť času, alebo motivácie, alebo nápadov na nové projekty, tak nezaškodí obzrieť sa do minulosti a oprášiť svoje staré veci a s odstupom času ich trochu poladiť.

Tuto som sa povenoval hradu Pyke s GOT, hlavne tú vodu, ale trochu aj farebnosť a pridané detaily.


Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #125 : 26. Október 2023, 09:16:23 »
Vyzerá to super  O0 (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #126 : 27. Október 2023, 08:45:50 »
Vyzerá to dostatočne temne...  :) Možno by som pridal tie vlny narážajúce do skál aj na viacero miest prípadne aj k lodi, aby to tak znekludnilo tú hladinu...  (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #127 : 27. Október 2023, 11:29:35 »
Diky :) Vlny okolo skál by som snáď mohol pridať, len by som potreboval dosiahnuť, aby boli trochu svetlejšie, možno ešte skúsim nejaké možnosti. Pri lodi to bude ťažšie, tam sa obávam, že to nebudem vedieť pri tej mierke a uhloch napasovať tak, aby to nevyzeralo blbo. Ale tak skúsiť môžem  ;)

Ešte som rozmýšľal nad tým, spraviť z tej useknutej strany nejaké vnútro kopca, nejakú jaskyňu, alebo niečo podobné. Akurát potrebujem vymyslieť nejaké zaujímavé detaily, aby aj pasovali do mierky a témy. Prípadne úplne uletieť :D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #128 : 27. Október 2023, 20:38:24 »
Skus pod tie trans dieliky dat svetlejsi podklad. Dark farby, ktore ak dobre vidim tam mas teraz, to velmi nezosvetlia. A tych trans clear slopov by to chcelo vyrazne viac vsade okolo. Toto vyzera, ze to mas len z jedneho smeru. Inac pekne vytienovana hlbka vody.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #129 : 30. Október 2023, 08:04:32 »
Popri skalách mám pod tými trans dielikmi bielu, neviem, akú svetlejšiu farbu tam dať :) Podľa mňa je problém, že tie trans clear cheese-y "chytajú" farbu aj z boku, kde sú už DBG skaly, takže jedna možnosť by bola tam to tiež opraviť na bielu, alebo aspoň svetlosivú. Akurát by som to musel rozbiť na menšie dieliky, aby tá svetlejšia farba bola iba za "vlnami". Keď by to pomohlo, tak by som toho popridával viac aj na iné časti pobrežia.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #130 : 30. Október 2023, 08:10:56 »
Hmm, a neskusal si ten kusok vyskladat v reale ako to vyzera? Lebo rendery, aj ked sa snazia byt realisticke, tak si to dost zjednodusuju aby si na ten obrazok necakal niekolko dni.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #131 : 30. Október 2023, 08:22:43 »
Môžem to skúsiť otestovať, aj keď tento MOC ako celok neplánujem v blízkej dobe, keď vôbec niekedy postaviť aj v reále, takže to, ako to bude vyzerať v rendri bude na dlho jeho finálna podoba.

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #132 : 31. Október 2023, 07:34:51 »
Vyzera to velmi dobre  (y)
Tie skaly trcia z vody takmer kolmo hore, tak aj pri skalach bude voda dost hlboka. Preto aj ten odtien ktory ponukol render, podla mna dobre vystihol zmenu hlbky vody pri skalach.

Naozaj velmi dobra praca muffin

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #133 : 31. Október 2023, 14:43:12 »
Dík :) Na hladine, kde sú trans light blue tiles to funguje tak, ako som zamýšľal, problém robia tie trans clear diely, včera som skúsil taký malý detail trans clear na bielom podklade a stále to renderuje nejako tmavo. Zrejme sa bude treba pohrať s nastaveniami.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #134 : 10. November 2023, 19:42:26 »
Zase som sa pohral s niečím menším, tentokrát som sa vrátil k téme Falloutu a všadeprítomným automatom na NukaColu. Tento ostal opustený niekde uprostred Mohavskej púšte :)