Najnovšie príspevky

Strany: [1] 2 3 ... 10
1
Novinky / Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Posledný príspevok od papluh Včera o 09:15:26 »
aj oficiálne info https://brickset.com/article/80125/76405-hogwarts-express-collectors-edition-official-images

a promo fotka ukazujúca pre koho je to určené  >:D >:D

2
« Posledný príspevok od Anupew 10. August 2022, 07:27:32 »
Ja čakám kedy už tlg pokorí tú magickú cenu 1000€ za set a dobu kedy sa to stane štandardom. >:D
Tlg sa evidentne uzatvára, len pre západ na ktorý mimochodom otročí nejakou formou zvyšok sveta.
3
« Posledný príspevok od Praetor 10. August 2022, 06:13:52 »
A nehovorilo sa že vydajú veľkú gringotts bank k šikmej uličke...
Oni za to chcú 500 EUR  :o
4
« Posledný príspevok od Bača 09. August 2022, 22:41:11 »
Pass
5
« Posledný príspevok od mesje 09. August 2022, 22:10:19 »
Tak je to určite pekný model a rad by som ho mal. Ale nechapem logiku TLG - majú už teraz pekný Express v štandardnej velkosti, na čo z toho robia 5000 dielikovy predražený polickovy ucs model? HP vlak ma byt prioritne playset s kopou figov za rozumnú cenu, mega sety si zaslúžia hrad a ulička, ale vlak? Navyše bude kanibalizovat existujuci? Keď ho ohlásili, dúfal som ze za tu cenu bude aspoň gro dielikov predstavovať stanicu, ale nee, ona není nakoniec žiadna, ešte aj aktuálny vlak ma väčšie okolité stavby!
6
« Posledný príspevok od Frco 09. August 2022, 18:38:01 »
Tak toto ma ako fanusika zatial nechava chladnym. To by muselo byt za 50% cenu v zlave, aby som to kupoval.
Aj ked na interier som zvedavy.
Ale velmi dobry napad s tymi troma kupe a 4mi roznymi packmi figov  (y)
7
« Posledný príspevok od PC CZ 09. August 2022, 16:22:19 »
Hezké, ale v reálu to bude za nesmysl... a úplně to vidím, jak místo toho mohli udělat Orient Express.

Už mě šíleně drahé LEGO sety štvou, najednou je to jako v dětství, co se mi líbí, to si mohu stěží dovolit, akorát cenově to vylezlo do neskutečných výšin... 10 000, 16 000, 20 000... a přitom to jsou jenom plastové kostky a tady jich ani není nějak extra moc (a ta cena má být tuším k 20 000 v českých nebo kolik se tu spekulovalo.)

Plus je lego neschopný, takže jsem se nedávno ptal v jednom specializovaném obchodě: Máte Titanic. Jo máme. A já no a kolik stojí - a dostalo se mi odpovědi, kdy cena byla mnohonásobně nad tou, za kterou se má parník prodávat....

8
« Posledný príspevok od papluh 09. August 2022, 15:53:18 »
Tak vlak sa dostal von predčasne vďaka logistike samotného TLG ktoré zamenilo krabice s podobne veľkými s hradom a poslalo zákazníkom niekde v Austrálii či kde
viac foto https://imgur.com/a/a0ASBQR

tak ak rátam tak je to 10 wide takže akurát poličkový vlak

9
Naše vlastné výtvory / Re: Imperial walker Mk 2
« Posledný príspevok od papluh 08. August 2022, 21:38:28 »
zaujímavý nápad a detaily
10
Novinky / Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+
« Posledný príspevok od papluh 08. August 2022, 21:36:10 »
Aj v minulosti ak niečo z týchto "exkluzívov" či D2C naskočilo hneď v bežných e-shopoch tak to bol skôr dôvod na začudovanie. Bežne to trvalo aj mesiac, dva, tri kým sa začali sety objavovať aj u iných predajcov. Niektorí "poslúchali" a dostali to skôr ako iní   >:D
Neviem či u nás existuje taká podrobná alternatíva, možno len odhadovať podľa ceny v jedninom grafe na heureka/najnakup že kedy to asi neboli reselleri, ale u Nemcov sa to dá dobre odsledovať tu napr na DeLorean-e https://www.brickmerge.de/10300-1_lego-advanced-models-die-zeitmaschine-aus-zuruck-in-die-zukunft  Treba dať graf a od začiatku času, potom sa dajú sledovať jednotlivé obchody (ebay.de je jasný, kaufland.de sú tiež reselleri,   myToys/ProShop/Zavvi/JB/... sú bežné eshopy)

Z toho čo bolo predstavené je väčšina katalógových setov a preto sú aj v obchodoch (okrem rôznych Seasonals, Brickhead a pod) a zostávajú len tie prvé 4 a znich okrem raketoplánu (čo je jedno z tých prekvapení) zatiaľ nič nieje mimo lego.com
https://www.promobricks.de/lego-neuheiten-august-2022/147140/
Strany: [1] 2 3 ... 10