Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 68773 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #15 : 08. Júl 2013, 15:19:40 »
Naozaj netusim ako sa mam obratit na paypal, kade, ako , co napisat.

A este ta nekontaktoval PayPal so ziadostou o vysvetlenie? Nepredpokladam, ze by sa rozhodli nieco vykonat (odobrat ti prostriedky) len tak na ziadost platcu a bez toho aby od teba chceli opis situacie.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #16 : 08. Júl 2013, 17:53:50 »
Email od paypalu,+ udaje kupujuceho, cislo transakcie a suma


- The disputed amount has been temporarily deducted from your account until
the dispute is resolved.



By opening this dispute, Patrick Panis is asking for your help to resolve
this issue. This is your best opportunity to resolve this problem before
the buyer escalates it to a PayPal claim or files a chargeback with their
card issuer.

-----------------------------------
What To Do Next
-----------------------------------

Most of the time, disputes can be resolved quickly and amicably by
communicating with the buyer in the Resolution Center. There, you'll be
able to review the dispute details, post messages back and forth with the
buyer, or ask PayPal to decide the case by escalating this dispute to a
claim.



To learn more about PayPal's dispute resolution process, log in to your
account and click the Tutorials link on the Resolution Center tab.

-----------------------------------
Time frame
-----------------------------------

Patrick Panis can escalate this dispute to a PayPal claim at any time until
Jul 28, 2013. On that date, this dispute will automatically close.

We encourage you to respond to the buyer as soon as possible. A buyer who
feels that you are working with them to resolve a problem is less likely to
escalate a dispute to a claim.

Thank you,

PayPal


Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you
will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account
and click the Help link in the top right corner of any PayPal page.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #17 : 19. Júl 2013, 20:41:42 »
Takze panove a damy.
Dnes mam posledny den ako sa na paypal obhajit. Uprimne, som to VZDAL!

Kupujuci uviedol jednu jedinu vetu: Bricklink order not received after more then 3 weeks!
Nasledne paypal zareagoval, strhnutim (zablokovanim) sumy

Otec mi pomohol napisat dlhy zdvorily email pre resolution center a bola podana reklamacia na tuto transakciu.

Paypal moju reakciu akoby ignoroval a poslal zrejme automaticky gerenovany mail, kde mozem vybrat len 3 moznosti:

Status
Your buyer has reported a problem with this transaction and we have opened an investigation into this transaction. Please respond to this claim by Jul 19, 2013.

How would you like to respond?

X - Issue the buyer a full refund.
X - I can provide tracking information.
X - Provide proof that the buyer has already been refunded.

What happens next

Once we receive your information, we'll continue our review of this case. If we don't hear from you, your case will be decided in the buyer's favor.


Strucne by som povedal ze, Ano paypal kryje predavajuceho len ak je zasielka doporucena.
Inac mozeme si kazdy nechavat posielat vsetko obycajne a a nasledne sa obratit na paypal a budeme mat aj svoje lego aj svoje peniaze. Uprimne ma v tomto paypal sklamal.
Uplne ignoroval moje vysvetlenie, prilohu kde bol printscreen objednavky s jasne citatelnym:
shipping methods:  2nd class of ECONOMY.

Takze suma sumarum, prisiel som o 100vku, kvazi aj vlastnou hlupostou, mohol som radsej tych  5eur rozdiel medzi doporucenym a obycajnym listom doplatit z vlastneho vrecka a bol by som kryty. Houk, dohovoril som.



Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #18 : 19. Júl 2013, 21:59:30 »
Takze suma sumarum, prisiel som o 100vku, kvazi aj vlastnou hlupostou, mohol som radsej tych  5eur rozdiel medzi doporucenym a obycajnym listom doplatit z vlastneho vrecka a bol by som kryty. Houk, dohovoril som.

Nuz a vedel si to dopredu?

Inac fakt je to zo strany paypalu dost chabe a plytke. Ved ti v podstate nedali na vyber a v podstate si za to moze kupujuci, kedze sa ulakomil na moznost bez trackingu. no asi zacnem praktikovat tvoju radu :)

mne sa zatial raz stalo, ze mi nedosla zasielka, pred par rokmi cez prazdniny. napisal som predavajucemu a zhodnotil to tak, ze je leto, na poste robia brigadnici, moze sa to stratit. ale zase ja som sa mu nevyhrazal, nemal som poistenie, takze som vedel, ze nic neporiesim. naopak ma prekvapil predavajuci, ked mi slubil 50% zlavu na dalsi nakup.

Odhlásený juroo

  • Príspevkov: 3
Re: BrickLink
« Odpoveď #19 : 09. Apríl 2014, 20:44:51 »
to že ja som slabí angličtinár a keď to aj nájdem tak ma hodí na slovenské stránky ?

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: BrickLink
« Odpoveď #20 : 09. Apríl 2014, 21:12:30 »
Tedy, nečetl jsem to, ale koukám, že je na této stránce nějaká série návodů jak se na bl zaregistrovat, nakupovat atd... ;)
http://www.matoso.estranky.cz/clanky/lego/bricklink.com/jak-nakupovat-na-bricklinku.html

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #21 : 09. Apríl 2014, 21:59:48 »
A ma to aj cesky navod, tak mozno to nebude az take zlozite a SK/CZ obchody zvycajne maju podmienky aj v nasich jazykoch: http://www.bricklink.com/helpLang.asp?viewLang=8

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #22 : 09. Apríl 2014, 22:01:43 »
A robia sa tu aj hromadne nakupy, kde sa mozes pridat ;)

Odhlásený juroo

  • Príspevkov: 3
Re: BrickLink
« Odpoveď #23 : 09. Apríl 2014, 22:58:02 »
a okrem tej stránky ešte nejaká iná ?

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: BrickLink
« Odpoveď #24 : 10. Apríl 2014, 10:46:53 »
a okrem tej stránky ešte nejaká iná ?

ani moc nie.

Bricklink je biblia pre ludi zaoberajucich sa LEGOm podla mna.
Je tam mnoho predajcov zo slovenska a ciech. Cize zaplatis prevodom na slovensky ucet a lego dostanes slovenskou postou napr. Idealne ak je predajca v tvojom okoli ako napr Friend v Blave a mozess si k nemu skocit osobne prevziat objednavku
Clovek si vie zohnat presne tie suciastky / figurky / cele sety ktore potrebuje.
Je to velmi prehladne.
Je to zabehnute a bezpecne - kupuj iba od predajcov s dobrim feedbackom.

Iny zdroj je uz iba
- LEGO.COM webstranka+kammene obchody - ma tiez pick a brick ale vyber kociek je velmi obmedzeny
najblizsi kammeny obchod je vo Viedni ci pri Viedni
- Bazos a podobne fora kde kupis mozno kiloware (lego na vahu), neda sa tam moc hladat
- lego fora ako je toto napr
- ebay

nepoznam inu stranku ako Bricklink kde by sa prehladne dalo nakupovat konkretne suciastky v konkretnych mnozstvach
este ak tak nejake webshopy som videl ze predavali aj po suciastkach ale vecsinou mali ceny vyssie ako na BL

Takze silne doporucujeme Bricklink. Osobne som tam uz spravil minimalne 50 nakupov. Objednavam len z EU krajin. Tuna na fore sa organizuju aj hromadne nakupy z nejakeho BL shopu aby si ludia rozdelili postovne.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: BrickLink
« Odpoveď #25 : 10. Apríl 2014, 10:54:22 »
a okrem tej stránky ešte nejaká iná ?

Este by si mohol napisat co vlastne chces kupovat a v akych objemoch (minifigy, zakladne kocky, konkretne suciastky v malich poctoch na doplnenie do setov, vela materialu na stavbu velkych modelov ....) ?

A preco este hladas ine stranky ako BL ked toto je jednoznacne najlepsia stranka ?

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: BrickLink
« Odpoveď #26 : 10. Apríl 2014, 11:23:09 »
Suhlasim, ze BL je najlepsi zdroj akehokolvek LEGO-tovaru, no ma jednu chybicku - je trochu neprehladny a komplikovany, inak povedane - pre malo zdatneho pc uzivatela je malo "user friendly"... aj ja sa v tej stranke stracam a to sa nepovazujem za uplneho pc analfabeta....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: BrickLink
« Odpoveď #27 : 10. Apríl 2014, 11:56:22 »
Suhlasim, ze BL je najlepsi zdroj akehokolvek LEGO-tovaru, no ma jednu chybicku - je trochu neprehladny a komplikovany, inak povedane - pre malo zdatneho pc uzivatela je malo "user friendly"... aj ja sa v tej stranke stracam a to sa nepovazujem za uplneho pc analfabeta....


Prave naopak je uplne prehladny a ked si clovek nan zvykne tak uplne perfektny - skor sa obavam BL 2.0 update aby to nepomenili.

Problemom skor moze byt osvojenie si urcitych LEGO pojmov pouzivanych na tej stranke aby clovek vedel co kde ma hladat ako Set, Part, Tile, Slope, Brick, Plate, Baseplate. Jedine z tohto pohladu je to zlozite ked chce clovek najst kocku a nevie ako sa jej v odbornej LEGO terminologii hovori (na niektore termini som si doteraz nezvikol ako "hose").

Obkluka/riesenie je ale ak clovek vie v ktorom sete sa ta kocka (aspon tvarovo) nachadza a cislo toho setu (alebo aspon kategoriu a proiblizny rok vidania - to si clovek potom podla obrazku setu vie najst)
 
50% funkcionality BL ja ani neviuzivam. Chodim hlavne do Catalog -> sets/minifigs/parts.

BL pouzivam aj tak ze pri skladani zistim ze potrebujem opiuzit urcitu kocku urcitej farby - najdem kocku a pozrem v akych setoch bola vydana v akych mnozstvach a podla toho zistim ci ju mam a kolko krat priblizne - teda ci ju ma vobec zmysel hladat v kope lega co mam alebo rovno na nu mozem zabudnut a vymislet ako to postavit s inou kockou ALEBO rovno spravit nakup na BL ALEBO ak je to v malom sete a zrovna su 50% zlavy tak utekat do obchodu a kupit ten set :)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #28 : 10. Apríl 2014, 12:28:19 »
Problemom skor moze byt osvojenie si urcitych LEGO pojmov pouzivanych na tej stranke aby clovek vedel co kde ma hladat ako Set, Part, Tile, Slope, Brick, Plate, Baseplate. Jedine z tohto pohladu je to zlozite ked chce clovek najst kocku a nevie ako sa jej v odbornej LEGO terminologii hovori (na niektore termini som si doteraz nezvikol ako "hose").

Obkluka/riesenie je ale ak clovek vie v ktorom sete sa ta kocka (aspon tvarovo) nachadza a cislo toho setu (alebo aspon kategoriu a proiblizny rok vidania - to si clovek potom podla obrazku setu vie najst)

Toto, s tym mam obcas aj ja problem, hlavne ked hladam nieco, co velmi nepouzivam, resp. chcem pouzit prvy krat. Ale tak to ani nie je problem BL ako skor toho, ze nie sme nativne anglicky hovoriaci a teda pri pohlade na niektore diely si vieme vybavit ako by sme to pomenovali slovensky, ale ani za boha najst to spravne anglicke slovo ;)

Odhlásený juroo

  • Príspevkov: 3
Re: BrickLink
« Odpoveď #29 : 10. Apríl 2014, 12:43:14 »
Ďakujem vám chlapci za rady lebo túto stránku som ani nepoznal . A som slabí angličtinár tak my to robí problém . Ja skladám lego asi 5 rokov ale o výrazoch počujem teraz od vás . Veľa sa na tomto fóre naučím. A tie súčiastky keď budete niekto objednávať s BL tak by ste vedeli aj mne ? ja by som vám poslal aké a vy by ste my objednali ?  :)