LEGO > Softvér

LEGO Android aplikácie

(1/2) > >>

phoenicis:
Pred týždňom som si kúpil mobil so OS Android a začal som si ho trošku upravovať a pridávať aplikácie z Android-Market a napadlo mi, či nie sú náhodou nejaké FREE aplikácie aj s tematikou LEGO.
Na moje milé prekvapenie som zistil, že sú a tak som sa rozhodol, že ich vyskúšam a hodím sem nejaké postrehy.

P.S.(pre admina): Možno by sa hodilo skôr do Recenzií, ale nebol som si istý, či je to typická LEGO téma...

phoenicis:
Začnem teda hneď s prvou aplikáciou, ktorú som si nainštaloval. Jej názov je LEGO® Instructions (slovenský ofiko názov LEGO® návod).

OBSAH:
Ide o neoficiálnu LEGO® aplikáciu, ktorá momentálne obsahuje návod na zostavenie 39 oficiálnych modelov LEGO (označenie som použil priamo z aplikácie; väčšina sedí s kódom reálneho setu):


* 1264 Hen & Chicken
* 3406 Blue Bus
* 7420 Thunder Blazer
* 2995 Adventurer Car
* 6435 Coast Guard Helicopter
* 7902 Doctor's Car
* 5920 Islander Racer
* 6602 Scorpion Buggy
* 7736 Quard Bike
* 7634 Tractor
* 4002 Powerboat
* 4012 Police Boat
* 6567 Swamp Racer
* 6572 Send Storming
* 6572 Send Sorming Buggy
* 8202 Easy Rider
* 8202 Easy Rider
* 8209 Racer
* 8204 Airplane
* 2774 Inflight Red Tiger
* 6471 4WD Patro Car
* 4492 Star Destroyer
* 6442 Submarine
* 6442 Subsea Camera
* 6487 Rescue Plane
* 6584 Canyon Challenge
* 6580 Fireball
* 6854 Groundscan Vehicle
* 1809 Fun Flyer
* 6829 Surace Skater
* 001628 Reindeer and Santa
* 1978 Santa
* 1979 Snowman
* 004759 Santa
* 004759a Snowman
* 007224 Christmas
* 4129484 Santa on Skis
* 4154115 Santa's truck
* 4580841 Christmas Tree
OVLÁDANIE:
Ovládanie je skutočne veľmi jednoduché:

* po otvorení aplikácie sa objaví zoznam setov s náhľadom a označením (názov, kód, počet krokov návodu).
* po kliknutí na set sa rozbalí návod (1. strana) - vyzerá ako vyrezaná z ofiko digitálneho návodu TLC
* na stránke daného kroku návodu sú šípky na posun medzi krokmi
* tlačidlo "menu" nemá žiadnu funkciu, ovládanie len pomocou výberu na obrazovke a tlačidlom "späť", ktoré vráti užívateľa z kroku návodu k zoznamu setov; resp. po stlačení pri zozname setov vypne aplikáciu


VŠEOBECNÉ a SYSTÉMOVÉ INFO:

* Výrobca: ArtelPlus
* Aktuálna verzia: 2.6
* Veľkosť: 256 kB (+údaje = pri otvorení návodu sa zobrazí krok, ktorý ste videli naposledy)
* Vyrovnávacia pamäť: 24 kB
Moje postrehy:
+ jednoduchá aplikácia s rýchlou orientáciou
+ prehľadné návody
+ veľa LEGO tém obsiahnutých v návodoch
+ OFFLINE aplikácia (návody súčasťou aplikácie)
+ mňa ako fanúšika Star Wars potešila návodom na 4492 Star Destroyer
- málo návodov
- bez možnosti zoomu kroku v návode
- bez možnosti vyhľadávania konkrétneho návodu zo zoznamu
- bez možnosti uloženia návodu do pamäte telefónu/na kartu v osobitnom súbore
- keďže ide pravdepodobne len o vyrezané kroky z ofiko TLC návodov, škoda toľkej práce (v ďalšej aplikácii vysvetlím prečo a porovnám obe aplikácie ;) )

Celkové hodnotenie:
Dobre myslená a jednoducho spracovaná aplikácia, avšak zatiaľ málo návodov. Dúfam, že čoskoro pribudnú ďalšie ;) - ale o tom konkrétne už v recenzii ďalšej aplikácie ;)

KLF:
Vyzera to vcelku zaujimavo. Je mozne tie navody aj vyrabat a doplnat do tej aplikosky?

phoenicis:

--- Citácia od: KLF  15. Január 2012, 23:32:27 ---Vyzera to vcelku zaujimavo. Je mozne tie navody aj vyrabat a doplnat do tej aplikosky?

--- End quote ---

To som zatiaľ neskúšal, ale určite by to nemal byť problém pre niekoho skúsenejšieho v tvorbe Android apps. ;)
Myslím si však, že je to trošku zbytočné, keďže nie je problém dostať do mobilu komplet ofiko návod aj v klasickej PDF podobe ;)
Chystám sa však predstaviť aplikáciu, ktorá ponúka takmer všetky návody (avšak ONLINE v spolupráci s BrickFactory.info)

MiKeL:

--- Citácia od: phoenicis  15. Január 2012, 22:30:41 ---P.S.(pre admina): Možno by sa hodilo skôr do Recenzií, ale nebol som si istý, či je to typická LEGO téma...

--- End quote ---

No asi by sme skor mohli spravit osobitnu kategoriu pre toto, nieco na sposob LEGO softver, s pripadnymi podtemami rozdelenymi podla platforiem (android, iphone, pc, atd).


No ja pouzivam iba toto Lego Scans. Dokonca som podla toho staval Cafe Corner ;)

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

Go to full version