Autor Téma: Technic  (Prečítané 218703 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #630 : 04. Júl 2019, 11:25:39 »
Legman, ale nezabúdaj na tie nové planétové redukcie v nábojoch kolies. To starý Crawler nemal.
Zas keby to malo jazdiť plazivým tempom, by tiež vela ľudí hundralo...je to kompromis: aby to nejaké hrboly prešlo, a zároveň malo rozumnú rýchlosť.

Však kludne si možeš prvý prevod z motora vymeniť viac do pomala...to je na tom super, že to je lego, zmeniš si čo ti nevyhovuje  :)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #631 : 10. Júl 2019, 11:41:38 »
reklama kamiona na prevoz áut.

- tak pri tom ovládanií zatáčania mysleli aj na stav - plne naložené horné poschodie: na ľavom boku je dalšie kolečko, prepojené s tým horným.

- aj B model vyzerá dobre. Na hranie super obe verzie!


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #632 : 17. Júl 2019, 13:18:36 »
Sarielove recenzie
 

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #633 : 18. Júl 2019, 09:40:24 »
Recenzia na tahac ma utvrdzuje v nazore, ze je to super set! Teda az na tie samolepky na kabine tahaca a ovladacie kolecko vzadu na modrom aute. Ale to su detaily.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic
« Odpoveď #634 : 18. Júl 2019, 09:52:21 »
tiez po videni video recenzie sa mi este viac paci, spolu s Mack-om a oranzovou Corvette vznikla pekna kolekcia v jednej mierke  (y) S tym modrym autickom sa mohli este trochu pohrat suhlas  :oldman:

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #635 : 27. Júl 2019, 12:13:03 »
aplikácia je vonku a plyn aj zatáčanie sú proporcionálne
a výmena moment za rýchlosť je dosť viditeľná v oboch ohľadoch. Keby sa podarilo na ten voľný 4. port nejak dať prevodovku...  ::)
« Posledná zmena: 29. Júl 2019, 12:35:17 od papluh »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #636 : 02. August 2019, 12:55:17 »
No ale jednu vec tam teda riadne POSRALI, na tom celom systéme novom! Ked sa ten Offroader ocitne pred nejakou neprejazdnou prekážkou a motory ostanú malú chvílu bloknuté, tak tá Control+ ovládacia jednotka z nich hneď odpojí prúd. A ste SKONČILI s poriadnou jazdou v teréne. To je úplne k hovnu, to neprejde nič-moc, do kopca s tým niekde hrabať je nereálne, lebo ho vypne ::) Sklamaný som.

Sprevodovať ešte viac do pomala akurát pomože...ale aj tam to bude znamenať len oddialenie hranice vypnutia.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic
« Odpoveď #637 : 05. August 2019, 13:26:44 »
je to na NIČ  (n), aspon z videa mam tiez pocit ze vela srandy s tym nebude. Skoda vizualne to malo potencial, ale je to slabe a este aj to vypnutie motora ak sa dostane k velkej prekazke co pise Paliason, ved ten dezen len caka kedy by si zahrabal :D och. To vozidlo je pekne, len ho treba vytunit, silny motor, prevodovka (pomaly silny prevod do terenu vs. rychly) a Sbrick.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #638 : 05. August 2019, 13:38:05 »
Tu je vidno ako to jazdi a porovnanie s predchadzajucim offroaderom (limitovana verzia). Dost pomoze jazdnym vlastnostiam vymena 2 ozubenych koliesok! Ale aj tak je to onicom podla mna. To ovladanie cez mobil vyzera tiez krok spat v porovnani s LEGO dialkovym. Nechapem, preco sa musi LEGO hrabat do sfer kam nepatri?! Ved nech nechaju hracky na dialkove ovladanie tym, ktori to robia desatrocia a vedia to. A nech LEGO robi to, v com je dobre - skladacky bez elektrickych prvkov. Neviem si predstavit, ze by napr. Philips teraz zacal vyrabat skladacky a tvaril sa, ake su super.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #639 : 05. August 2019, 15:54:05 »
Tá relatívne jednoduchá výmena prevodov to asi čiastočne zachraňuje, ale z tých videí som aj tak moc potešený nebol. Hej, mať tam úplne jednoduchú prevodovku, kde by sa páčkou preplo buď na prevod HIGH alebo LOW, by bola super vec - žiadne šušnenie s výmenou koliesok.

Ale to vypínanie "šťávy" mi prišlo proste ako hlavný hendikep/nepríjemná vlastnosť alebo ako to nazvať: Auto lezie do kopca, natrafí na vyvýšeniu/hrbol/hocičo cez ktorú nevládze a podľa prilnavosti buď predné, alebo zadné kolá sa zakusnú a 1-2 sekundy nato tej náprave vypne motor. Celé auto hneď skĺzne o kus dozadu bez môjho povelu. :-\

Lego ako hračka na dialkové mi nikdy nevadila, práveže to má výhodu si postaviť čo len chcem, podla seba. Kto to nechce používať nemusí, ale mať takú možnosť je fajn.
S ovládaním cez mobil zatial nemám skúsenosť, tak nebudem hodnotiť. Tiež to na mňa ale nepösobí moc presvedčivo...abych pravdu povedal.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #640 : 09. August 2019, 12:59:19 »
Samotná konštrukcia je zdá sa lepšia ako starý Crawler, stačí prehodiť ozubené prevody a má lepšie jazdné vlastnosti v teréne (viď video 1).  V štandardnom návode sú 2 miesta s prevodom 20:12, vnútorné a vonkajšie. Tj už s dielmi v stavebnici sa dajú spraviť 3 kombinácie. Navyše tam sedia aj kolesá 16:16, tj kombinácii je dokopy 5 bez prestavovania konštrukcie.
Osobne si myslím, že pri sete 11+ si mohli risknúť dať miesto neexistujúceho B modelu práve "tuning" prevodov, určite to tie decká naučí viac ako prehadzovať páčkou na mobile. A ak by sa báli tak miesto návodu to dať do aplikácie či online za nejaké upozornenia (plus vďaka senzorom natočenia na motoroch by inteligentná aplikácia pri kalibrácii mala vedieť zistiť či napr upravili jednu nápravu inak ako druhú)
Tipujem že dizajnér vedel prečo tam dáva také meniteĺné kombinácie prevodov a niekde z marketingu vyliezlo že chceme "radšej rýchlejšie aj keď slabé auto"...

Čo sa týka sily motorov treba tomu nechať čas kým sa v tom ľudia povŕtajú a zistia čo vo vie. Ale prvé testy ukazujú že samotný motor/hub na tom nieje až tak rozdielne ako to vyzerá z testu toho setu. Ak sa starý a nový motor zprevodujú rovnako tak podľa prvého nástrelu na konci videa 2 je to možno 15% kým zapne ochrana na PUP vs PF XL motore (polkilové auto s 2x120g vs 3x120g) A áno aj XL PF motor má ochranu, ale tým že je zprevodovaný do pomala interne to bežne uláme najskor iné diely. PUP motory (M,L,XL) majú skoro rovnaké otácky (u XL vyššie ako PF) a spoliehajú na externé prevody.

Na poriadne testovanie by som si chvíľu počkal kým sa toho chytí niekto s poriadnymi metódami ako napr Philo, medium motor a train PUP motor tam už má.



Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #641 : 13. August 2019, 13:29:58 »
MOC Dodge Challenger 392 Hemi Scat Pack  kompatibilný s Car Transporterom
aj s návodom
https://rebrickable.com/mocs/MOC-27836/Cleansupgood/dodge-challenger-392-hemi-scat-pack-shaker/#bi

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #642 : 13. August 2019, 13:49:08 »
Chalan je urcite sikovny, ale na predlohu sa to nepodoba. Ani velmi nemoze. V tejto mierke z Technicu stavat auta aby ich clovek hned rozpoznal, je velke umenie! Nedokazalo to ani TLG s Corvettou a to tam maju na to dizajnerov.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #643 : 13. August 2019, 14:05:15 »
No ja som si až teraz pozrel ako to vyzerá v skutočnosti, som myslel že je to nejaký fastback, škoda toho zadku.

Ale zas, keď sa odmyslí predloha tak je to zaujímavé auto na zaplnenie ťahača. Ono tá mierka bude výzvou pre ďalších.

Ja si práve naopak myslím, že dobrý MOCer sa vie priblížiť viac predlohe tým že nemusí rešpektovať interné obmedzenia. Jedinú nevýhodu má že si nemá ako vybaviť nové diely/farby...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #644 : 24. August 2019, 22:10:12 »
Podľa informácii nafotené na verejnej výstave v Maďarsku (viď detskí návštevníci naokolo)
Ako sa to tam dostalo nech si rieši TLG  >:D

https://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/172116-42110-land-rover-defender/&page=14&tab=comments#comment-3141721

« Posledná zmena: 29. August 2019, 10:25:14 od Administrator »