Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 259936 krát)

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: IDEAS
« Odpoveď #90 : 24. Jún 2013, 23:01:05 »
Jedna z ideí Lega je predsa aj vzdelávať, tak tiež nechápem tie kraviny typu chima čo tlačia deckám do hláv. Antická téma by dokázala na X rokov vyplniť tému castle (rimania, gréci, egypťania, peržania, kartágo atď.) . Tak isto by dokázali takto deťom ktorých dnes už nič okrem transformerov a podobných hovadín nezaujíma priblížiť históriu luďstva.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #91 : 25. Jún 2013, 00:13:43 »
Jedna z ideí Lega je predsa aj vzdelávať, tak tiež nechápem tie kraviny typu chima čo tlačia deckám do hláv. Antická téma by dokázala na X rokov vyplniť tému castle (rimania, gréci, egypťania, peržania, kartágo atď.) . Tak isto by dokázali takto deťom ktorých dnes už nič okrem transformerov a podobných hovadín nezaujíma priblížiť históriu luďstva.

presne tak. Bolo by to zaujimave spestrenie toho, co sa ucia v skole - pekne nazorne by to videli v lego podobe. A ani nemusi byt podpora filmu - kazde decko pozna rimanov atd.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #92 : 28. Júl 2013, 13:02:28 »
Toto je nadhera! Mohli by take nieco aj normalne zaradit do portfolia. ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: IDEAS
« Odpoveď #93 : 29. Júl 2013, 08:53:20 »
tiny trucks, mi pripomína lego z rokov 70-tych, alebo tie shell sety čo sú teraz na čerpačkách.
Tá Chima, to na to nemôžem prísť, čo to má byť, ale asi deti tomu rozumejú.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #94 : 16. September 2013, 19:36:40 »
Nie som Pirate maniak, ale toto je tucnota ! :o  S 5700 dielikmi by ale asi aj cena bola tucnota.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: IDEAS
« Odpoveď #95 : 16. September 2013, 19:44:33 »
Nie som Pirate maniak, ale toto je tucnota ! :o  S 5700 dielikmi by ale asi aj cena bola tucnota.

Tak táto loď je fakt mazec. :)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #96 : 16. September 2013, 20:18:12 »
Este vacsie ako imperialny flagship? :o

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #97 : 16. September 2013, 21:49:01 »
Kokso, imperialka pri tomto vyzera jak minilod... pritom z bezneho obrazka ani neni vidno, ze by to malo mohutnu palubu, akutat to ma vela plachiet. Ale pozeral som a na ebayi k tomu predavaju navod - len nechapem odkial vzal plachty...
Ale toto nema sancu byt vydane ako cussoo - je to prilis velke, dostalo by sa to do top 3 v pocte brickov, a to TLC nedopusti - najma by ta ich vlajkova lod uz nebola najvacsou, co urcite nechcu...

Odhlásený frantoka

  • Príspevkov: 124
Re: IDEAS
« Odpoveď #98 : 17. September 2013, 07:17:16 »
Kokso, imperialka pri tomto vyzera jak minilod... pritom z bezneho obrazka ani neni vidno, ze by to malo mohutnu palubu, akutat to ma vela plachiet. Ale pozeral som a na ebayi k tomu predavaju navod - len nechapem odkial vzal plachty...
Ale toto nema sancu byt vydane ako cussoo - je to prilis velke, dostalo by sa to do top 3 v pocte brickov, a to TLC nedopusti - najma by ta ich vlajkova lod uz nebola najvacsou, co urcite nechcu...

Máš pravdu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #99 : 23. Október 2013, 17:20:31 »
LEGO oznamilo, ze dalsim CUUSOO setom bude Exo-Suit mech. Zaujimavostou je, ze je v style (farby, minifig) Classic Space! V sucastnosti uz maju v rukach model dizajneri TLC a pracuju na finalnej podobe.
Dalsou dobrou spravou je, ze Landrover Defender bude s najvacsou pravedpodobnostou zrealizovany!!! Pravdepodobnost sa zvysuje aj tym, ze vyroba tohto legendarneho vozidla sa v roku 2015 po 65. rokoch skonci. (y)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: IDEAS
« Odpoveď #100 : 23. Október 2013, 17:24:11 »
Ten Land Rover je celkom fajn, no Palinou by bol isto lepší :)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #101 : 23. Október 2013, 17:39:38 »
Zaujimavostou je, ze je v style (farby, minifig) Classic Space!

Len ci si tu farbu aj udrzi :) A uz len dufat, ze z toho nebude dalsi bio-hero-nicle-factory klon.

Zaujimavejsi bude ten land rover, ak bude ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #102 : 23. Október 2013, 17:41:57 »
Pre mna totalna slabota. Exosuit mi nehovori vobec nic, a land rover je 100x horsi ako Palinov.
Pre mna je nepochopitelne, preco v Cuusoo vyhravaju a vyberaju same priemerne a podpriemerne sety, ked je net doslova zaplaveny paradnymi MOCmi a custom vytvormi. 

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #103 : 23. Október 2013, 17:46:49 »
Palov Land Rover je samozrejme najkrajsi, aky som z LEGA videl! Ale ukaz mi nejaky krajsi set na Cuusoo, ako je tento Land Rover, alebo Titanic. Ja nie som fanusik Fantasy, mna vselijake somariny ala Zelda a ja neviem co nezaujimaju. Land Rover, Titanic a podobne je pre mna aj zaujimavsie ako Tebou oblubovana Antika. >:D A ja aj poctivo na Cuusoo hlasujem! ;) Takze ono je to subjektivne Brano, co je skarede a co nie. Inak ten Mech sa mi paci preto, lebo mi farbami a figom pripomina Classic Space. Ale ako uz pisal Mikel - uvidime co z toho nakoniec vylezie! ;D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #104 : 23. Október 2013, 21:47:13 »
Kazdemu sa paci nieco ine - mne space nic nehovori, kedze toho uz bolo vydaneho mrte, kdezto kopu veci nebolo vobec.
Pre mna je kriterium dobreho modelu jednak detailnost a jednak tazsia nahraditelnost, tj minimalne moznosti vyskladat si nieco podobne sam.
Z tohto pohladu ma vyrane nezaujal ziadny model cussoo - kupujem jedine deloreen, aj to kvoli nostalgii, lebo spracovanie je ubohe. Celkovo cele cuusoo nechapem - nechapem jednak nominovanie, jednak vysoke pocty hlasov pre blbosti (napr http://lego.cuusoo.com/ideas/view/38958), a jednak vyber modelov. Na jednej strane odmietnu bezdovodne western town, na druhej strane daju deloreen, hoci musia ziskavat licenciu ! Keby to dopadlo naopak, tak nepoviem ani makke f a chapem ze nemozu vyrobit nieco, co je kryte licenciou...
Keby som vysiel z pralesa, tak ma mozno tie modely oslovia, ale ked si len nahodne vygooglim nejake vytvory ludi, tak je to v porovnani s cusoo modelmi jak keby to staval dospely vystavitel vs. 3-rocne decko. Pritom z cuusoo mohla byt jedna z naj serii v ramci produkcie TLC! Vsak mnohe amaterske modely natrhnu prdel tym oficialnym. Ale mozno v tom je pes zakopany - casom by sa ukazalo, ze tazko zaplatenych dizajnerov prekonaju amateri...