Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 259979 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #630 : 22. Marec 2018, 20:13:33 »
z hladiska vernosti predlohe je ten Tron ok. len ma podla mna uzku zakladnu, aby to bolo podobne uspesne ako napr. Ghostbusters ci Back to the future.
Adventure bolo v 50% zlave cca mesiac dozadu, boli 2 skatule v lego shope vo viedni na takom stojane s vypredajmi. Online bola v tom case zlava 50 % na kopu setov, ktore boli retired, takze islo skor o taky ten SAH fejk, ked daju akoze velku zlavu na vsetko retired, ktore je ale aj sold out. Mozno par ludi stihlo par setov v zlave online, resp ak z toho ostalo este nieco zabudnute v predajniach. Ale skor nejake zvysky zo skladov, lebo co si pamatam, tak po vianociach neostalo v predajni takmer nic z 30% zliav.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #631 : 22. Marec 2018, 22:24:27 »
no a teraz je naspäť aj v plnej cene, takže ťažko z toho niečo usudzovať. Ak zostane visieť online týždne v -30% tak potom sa uvidí.
Ale ono je to o tom ako si to naplánujú koľko toho chcú predať. Ak sa im to podarí tak nejakých posledných pár percent v zľavách im nevadí. Navyše ak by to považovali za problém tak by to znova nenaskladnili po cca 2 mesačnom výpadku a bol by to finálny výpredaj.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #632 : 22. Marec 2018, 22:39:14 »
No je to divne, ze je to naspat, malo to myslim koncit minuly rok... tak este to moze byt zase chyba stranky, bezne sa stane, ze to ukazuje dostupny set a potom zrusia objednavku.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #633 : 22. Marec 2018, 23:35:14 »
je to dostupné vo všetkch troch regiónoch (EÚ, USA a Ázia) a tie majú nezávislé sklady a vedenie obchodu, musela by to byť divná chyba

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #634 : 22. Marec 2018, 23:41:44 »
Tak to je divne. Preco to potom davali do zliav, isli do vycistenia akladov (sold out) a potom to znovu v kratkej dobe naskladnili? Mimo retired setov to robia len pri winter setoch, kde to ma ale logiku, lebo to nemusia drzat rok na sklade, takze to cez zlavy vycistia a potom pred dalsimi vianocami naskladnia dalsiu varku...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #635 : 23. Marec 2018, 00:27:18 »
Nechapem dovod, preco TOTO vybrali? Kto pozna ten TRON? Ja uz len tak zbezne sledujem ake filmy idu, ale toto som vobec nezachytil. Nikdy v zivote som o TRONe nepocul, ani v 80. rokoch ako decko (a to som hltal filmy). Prvykrat som to pocul az tu od LEGA. Tak aku moze mat ten film fanuskovsku zakladnu vo svete? Minimalnu. A co sa vystihnutia predlohy tyka, tak tiez to nie je dobre - filmove motorky mali rukovate "v kolesach" a nie hore. A nasli by sa aj dalsie odlisnosti. Cize fail.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: IDEAS
« Odpoveď #636 : 23. Marec 2018, 09:37:20 »
...nikdy v zivote som o TRONe nepocul, ani v 80. rokoch ako decko (a to som hltal filmy)...

tak to si slabo hltal, málo si chodil do video požičovne. Tron a Trávnikár boli v tej dobe priekopnícke sci-fi filmy z témy "virtual reality"

A co sa vystihnutia predlohy tyka, tak tiez to nie je dobre - filmove motorky mali rukovate "v kolesach" a nie hore.

Úplne nepodstatné koli tej mierke. je to prisposobené na proporcie minifiga. Či bol by si radšej, keby má riaditká pri kolese a načiahnuté ruky do vzduchu?

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #637 : 23. Marec 2018, 09:51:16 »
tak to si slabo hltal, málo si chodil do video požičovne. Tron a Trávnikár boli v tej dobe priekopnícke sci-fi filmy z témy "virtual reality"

No film, z ktoreho su tie "motorky" v tej dobe este hltat nemohol. Je to z Tron: Legacy a ten vysiel az v 2010. V povodnom Tronovi, ktory je z roku 1982 boli tie vozitka trosku ine.

ila_rendered

Úplne nepodstatné koli tej mierke. je to prisposobené na proporcie minifiga. Či bol by si radšej, keby má riaditká pri kolese a načiahnuté ruky do vzduchu?

V tom pripade by tam museli dat dickheada a to uz by len bola tragedia ;)

Mne sa ten set paci.
« Posledná zmena: 23. Marec 2018, 10:00:19 od MiKeL »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #638 : 23. Marec 2018, 10:14:57 »
Nechapem dovod, preco TOTO vybrali? Kto pozna ten TRON? Ja uz len tak zbezne sledujem ake filmy idu, ale toto som vobec nezachytil. Nikdy v zivote som o TRONe nepocul, ani v 80. rokoch ako decko (a to som hltal filmy). ...

ja som to v 80.rokoch zachytil, ale len velmi slabo. a to nove pokracovanie som nezachytil vobec. Urcite to nebolo nieco na sposob inych vtedajsich kinohitov, ktore pozna aj dnes siroka verejnost (navrat do buducnosti, top gun, ghostbusters, terminator, dirty dancing), ale svoju fanusikovsku zakladnu to evidentne ma - a ked sa ta zakladna zaktivizuje, tak aj menej popularny film nahrabe v pohode tych 10 000 hlasov. Problem je, ze to nema potencial nabrat viac zakaznikov, co si to kupia - musi to byt totiz zaroven fanusik filmu a lega. Kolko je takych na slovensku? Mozno 10-20. Kdezto taky fishing store si kupi aj 200 ludi...

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: IDEAS
« Odpoveď #639 : 23. Marec 2018, 10:40:53 »
No ka som videl aj starý film a samozrejme aj voľné pokračovanie keďže sledujem všetko čo vychádza. Len škoda že 70% filmov sa na do SK distribúcie nedostane. Ešte že sa to dá pozerať kade tade na nete aj s titulkami. Hlavne ázijské filmy. Ale aj Indické ma niektoré bavia.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: IDEAS
« Odpoveď #640 : 23. Marec 2018, 10:44:35 »
este ak si spominate tak v jednom davnom video klipe na takej masinke jazdila Shania Twain.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: IDEAS
« Odpoveď #641 : 23. Marec 2018, 11:04:57 »
No film, z ktoreho su tie "motorky" v tej dobe este hltat nemohol. Je to z Tron: Legacy a ten vysiel az v 2010. V povodnom Tronovi, ktory je z roku 1982 boli tie vozitka trosku ine.

Zle si to pochopil. Nenarážal som na konkrétne tieto motorky, ale Tron ako univerzum - že to doteraz nepoznal . V tej dobe bol len ten starý film samozrejme + neskor nejaké hry, a až 30 rokov potom Legacy.


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #642 : 23. Marec 2018, 11:06:48 »
este ak si spominate tak v jednom davnom video klipe na takej masinke jazdila Shania Twain.

myslim ze to si skor ludia vsimali Shaniu Twain :-)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #643 : 23. Marec 2018, 11:12:08 »
Palo, o com tocis? :) Ake univerzum? :) To uz Lolek a Bolek maju vacsie univerzum! :) Ked uz mas teda potrebu pouzivat toto slovo. Travnikara samozrejme poznam, ale TRON je fakt total neznama vec pre bezneho cloveka, KTORY SLEDUJE FILMY. To ja mozem vytiahnut hociaky film, vesmirnu lod z neho, alebo nejake vozidlo a vyhlasit, ze to je zname. ;D
Co sa modelov tyka - to co su za argumenty, ze v danej mierke? Ze to zrovna stavitel - detailista ako Ty povie ma prekvapuje. Sak to je UPLNE ine ako predloha! Tie riaditka - to akoby si dal na kamion 2 napravy dopredu a 1 dozadu a povedal, ze v danej mierke je to OK, sak aj Tyrrell to tak mal. :D Ak to mali byt vystavne kusky, tak bez figov a pekne podla filmovej predlohy. Ak to ma byt na hranie s figami, tak mensie motorky a nalezato na ne minifiga s rukami dopredu ako Superman. Toto je proste ZLE stvarnene! Fakt o nicom set. Ale sak ak sa vam paci - super. Urcite pride o rok v podpore, tak sa mozete on potrhat. >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #644 : 23. Marec 2018, 11:13:38 »
jednoduché riešenie, treba naspäť Technic-figov a tí dočiahnu na riadítka aj dokážu sedieť na motorke a nie v nej  >:D