Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 259859 krát)

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: IDEAS
« Odpoveď #300 : 13. Marec 2016, 10:24:07 »
Keby to bolo dost zname, tak to niekde zachytim, aj ked sa to tyka len deciek - tak ako minecraft, angry birds, atd.
Nechapem ze neprejde kopu silne znamych filmov / serialov, ktore nepotrebuju aby ich clovek hladal na wikipedii, ale okrajove veci ako Dr. Who ci Adventure time. Napr taky star trek, james bond, game of thrones...

Dr. Who okrajova vec????? clovece ty si uplne mimo obraz vies kolko ten serial chodi a aky ma fanklub??? (Adventure time uplne rovnako)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: IDEAS
« Odpoveď #301 : 13. Marec 2016, 10:29:51 »
Dr. Who okrajova vec????? clovece ty si uplne mimo obraz vies kolko ten serial chodi a aky ma fanklub??? (Adventure time uplne rovnako)

Ja nepoznám ani jeden z tých seriálov. Tak isto ako Teoria veľkého tresku a podobne blbosti. Mne to nič nehovorí. Ale hej pre vás deti je to fajn  >:D >:D >:D >:D

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: IDEAS
« Odpoveď #302 : 13. Marec 2016, 10:47:42 »
Liondee nerad ti to vravim ale Dr. Who uz v Anglicku ide niekolko desatroci ... a je to jeden z najuspesnejsich serialov svetovo

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: IDEAS
« Odpoveď #303 : 13. Marec 2016, 10:53:49 »
To je tým že ja seriály nepozerám.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: IDEAS
« Odpoveď #304 : 13. Marec 2016, 10:57:58 »
Akoze ja o nom viem tiež len od kamošov -- jediny serial ktory som pravidelne kukal bol STAR WARS the CLONE WARS  :D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #305 : 13. Marec 2016, 13:22:08 »
Dr. Who okrajova vec????? clovece ty si uplne mimo obraz vies kolko ten serial chodi a aky ma fanklub??? (Adventure time uplne rovnako)

to je sice fajn ze ma velky fanklub niekde v anglicku, ale ak by to bol taky serial, tak urcite ho u nas vysielaju a urcite sa aspon nejako niekde v mediach spomenie... nepozeram X veci, ale aspon o nich viem (house of cards). Vsak aj indicke filmy maju tolko fanusikov, ze sa na to nechytaju ani mnohe americke serialy, ale tiez o nich neviem a kukali by sme jak puci, ak by vydali nejaky set s indickymi hercami... takymto stylom moze vyjst kazdy rok 10 Ideas setov, lebo tych "znamych" serialov je milion. Islo o to, ze super-zname veci sa nedockali spracovania, ale vydali veci, kde musi bezne informovany clovek googlit, co to vlastne je...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #306 : 13. Marec 2016, 13:35:06 »
Brano, Dr. Who sa u nas vysielal tusim, ale kazdopadne to je na zapade hit. A serial ako taky sa vysielal uz v 60. rokoch. Teraz sa len natacali novodobe diely. Dr. Who je na zapade fenomen, ako napr. kedysi Knight Rider (a toho si urcite pozeral aj Ty ;) ). TLG sa snazi pokryt popularne temy na ZAPADE.
Teraz budem pisat za seba - mne osobne uz Star Wars lezie hore krkom. OK, par rokov to bolo zaujimave, par setov som si aj kupil, pacia sa mi. Ale uz je to proste dlho! Je mi jasne, ze to je pre nich biznis, ale je to uz nuda. Mne by sa pacilo par setov zo serialov Knight Rider, Star Trek... ale je mi jasne, ze to dnes malo mladych ludi pozna, cize nebol by to pre TLG biznis. Mne napr. to Adventure Time nic nehovori, navyse to povazujem za vyslovene skarede, podobne ako Angry Birds. Ale to, ze to mne nic nehovori je uplne irelevantne, kedze nie som cielova skupina pre TLG. Takze darmo budeme pindat my AFOLovia na Slovensku - TLG sa riadi mladezou na zapade.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: IDEAS
« Odpoveď #307 : 13. Marec 2016, 13:58:11 »
plne suhlasim s KLFom  (y) (ohadom soho STAR WARS tak tam je to pre mna stale dost velka zabava a som v celku rad ze robili tolko setov ako robili - a stale budu lebo su nove SW produkcie ze ano , ale niektore sety mi zacinaju uz pripadat uboho naozaj )

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: IDEAS
« Odpoveď #308 : 13. Marec 2016, 14:33:08 »
Star Trek, Lost, Stargate, Battlestar Galactica, The Walking Dead. Alebo hry Half Life, Tomb Rider... Kopec inspiracie a vsetko velmi zname veci. Tie vyssie spomenute temy ani mne nic nehovoria.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: IDEAS
« Odpoveď #309 : 13. Marec 2016, 14:56:31 »
mno je to o tom kto sleduje svetove trendy -- a hlavne co leti v krajinach ktore robia trh

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #310 : 13. Marec 2016, 16:50:22 »
Mne sa na tom AT páči, že je to brick-built a nie ďalšie minifigy s jednorazovým odliatkom (čo vlastne Ideas vylučuje, aj keď aj to raz príde  ;) )
Dokonca som to zachytil na nejakom kanáli v TV a to Cartoon Network ani nemám)

Čo sa týka iných seriálov tak tam treba spoluprácu s vlastníkom licencie a schvalenie od marketingu a pod, nieje to len o popularite.
Závisí aj od toho kto tú spoluprácu navrhne, je asi pravdepodobnejšie že príde Rovio za TLG,že chce podporiť film ako naopak.
Plus Walking dead má Megabollocks, Star trek má Kreo a je možné že aj ďalšie už niekto má.
Taktiež som nenasiel projekt podla tych iných sérii,či hier ktorý by dosiahol 10000hlasov

Inak k ďalšiemu kolu, K'NEX mal yellow submarine už 2012.
Takže
- Vlastník práv nemá problém s licenciou pre hračky
- Ale niekto ju už na podobný typ hračky má
- Ale ten istý mal aj Angry Birds a už ho má aj LEGO
- Inymi slovami môže byť tak aj tak  >:D
« Posledná zmena: 13. Marec 2016, 18:00:56 od Administrator »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #311 : 13. Marec 2016, 19:28:33 »
Brano, Dr. Who sa u nas vysielal tusim, ale kazdopadne to je na zapade hit. A serial ako taky sa vysielal uz v 60. rokoch. Teraz sa len natacali novodobe diely. Dr. Who je na zapade fenomen, ako napr. kedysi Knight Rider (a toho si urcite pozeral aj Ty ;) ). TLG sa snazi pokryt popularne temy na ZAPADE.
Teraz budem pisat za seba - mne osobne uz Star Wars lezie hore krkom. OK, par rokov to bolo zaujimave, par setov som si aj kupil, pacia sa mi. Ale uz je to proste dlho! Je mi jasne, ze to je pre nich biznis, ale je to uz nuda. Mne by sa pacilo par setov zo serialov Knight Rider, Star Trek... ale je mi jasne, ze to dnes malo mladych ludi pozna, cize nebol by to pre TLG biznis. Mne napr. to Adventure Time nic nehovori, navyse to povazujem za vyslovene skarede, podobne ako Angry Birds. Ale to, ze to mne nic nehovori je uplne irelevantne, kedze nie som cielova skupina pre TLG. Takze darmo budeme pindat my AFOLovia na Slovensku - TLG sa riadi mladezou na zapade.

ja to berem, ked to ma dost fanusikov, tak sa to v Ideas presadi. Akurat som mal pocit, ze je X veci ovela popularnejsich, ako nejaka starina, a navyse nie vsade rozsirena. Je ovela viac filmov a serialov, ktore netreba patrat o com su, lebo su notoricky vysielane a premielanie vsade na svete - nielen vo vychodnej europe, ale aj v sudane ci bangladesi... napr Big bang theory - aj ked to clovek nesleduje, tak to pozna. Asi je to aj o aktivite daneho fanklubu - viem si predstavit, ze v Ideas prerazi aj okrajova vec, ak sa fanusikovia zaktivizuju...
Star wars je najsilnejsia licencia, a robila velke zisky aj v hluchom case medzi vydanim jednotlivych filmov, tak sa toho TLG nevzda. Navyse vzdy malo lego nejaky vesmir, tak teraz to tak trochu supluje. Chapem, ze ked niekto ma rad classic space, a nie SW, tak mu to moze uz liezt krkom. Najma ked sa v ramci SW uz recykluju veci do aleluja. Mohli by sa zamerat na sety, ktore vyzneju vesmirne aj bez tych panakov atd - napr keby davali do tych setov podlozky, ake boli v classic space (tie s kratermi)...

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: IDEAS
« Odpoveď #312 : 13. Marec 2016, 22:39:32 »
Mna by tiez v celku zaujmalo co sa stalo so vsetkymi podlozkami, sak teraz niesu ani v tych hasicsko/policajnych zakladnach pomaly (a v tych teda moc veci neni tak ci tak) ale uplne to rozbija sety, ci uz Hoth UCS alebo napriklad taky Grand hotel z friendov

PS.    Dr. Who bezi doteraz

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: IDEAS
« Odpoveď #313 : 15. Marec 2016, 06:50:54 »
Liondee nerad ti to vravim ale Dr. Who uz v Anglicku ide niekolko desatroci ... a je to jeden z najuspesnejsich serialov svetovo
Ja napríklad tieto názvy seriálov počujem prvý krát, nič mi to nehovorí. :-)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #314 : 15. Marec 2016, 10:47:55 »
ked uz je teda o tom rec, tak pridam popis toho serialu z wikipedii:

Doctor Who je populárny britský sci-fi televízny seriál spoločnosti BBC. Opisuje dobrodružstvá záhadného cestovateľa v čase, predstavujúceho sa ako Doktor (orig. the Doctor). Meno si vybral pri zasvätení (ostatní Páni času ho priviedli k trhline v časopriestore keď bol mladý). Je rasy Pánov času (orig. Time Lords). Rasa je humanoidná (my vyzeráme ako Páni času). Jeden z anatomických rozdielov je, že Páni času majú dve srdcia. Páni času dokážu regenerovať. Keď sa ich telo veľmi poškodí, regenerujú a získajú novú podobu. Doktor má vo zvyku po každej regenerácii (s výnimkou keď 10. Doktor usmernil prebytočnú energiu do nádoby s odseknutou rukou, teda keď zmenia výzor) vymeniť odev. Ak sa niečo stane iba s nejakou časťou ich tela, tesne po regenerácii, tá časť tela dorastie, kvôli nespotrebovanej, prebytočnej regeneračnej energii (odsekli mu skôr spomínanú ruku, ale znova mu narástla). Doktor cestuje vo svojom stroji času T.A.R.D.I.S (v origináli Time And Relative Dimension In Space, teda čas a relatívna dimenzia v priestore), ktorá zvonku vyzerá ako britská policajná telefónna búdka zo 60. rokov. So svojimi spoločníkmi cestuje naprieč celým časopriestorom. Pre seriál je typický nadhľad a využíva klišé a zápletky z brakových sci-fi 50. a 60. rokov. V každej časti hrajú mimozemšťania – sci-fi alebo fantastické strašidlá. Zápletky satiricky zobrazujú rôzne udalosti z minulosti alebo budúcnosti, udalosti (katastrofy) zavinili mimozemšťania (novodobé strašidlá) alebo Doktor.

No neviem, proti gustu ziaden disputat, som ochotny rozne scifi akceptovat - ale toto mi pride ako ked sa poriadne nahulim + prezeniem to s alkoholom a napisem scenar, a prekvapujuco sa to ujme a natoci sa z toho serial :-))