Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 68770 krát)

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: BrickLink
« Odpoveď #135 : 13. Apríl 2017, 01:31:47 »
vie mi niekto prezradit ako su pocitane tie percenta? ci je to z dieliku v danej hladanej farbe, alebo dielu ako takeho, nove+pouzite+vsetky farby... alebo podla coho?

Vie mi niekto poradiť? Na bricklinku sa mi prestali ukazovať tie percentá, predtým sa mi ukazovali. Ako si to mám nastaviť, aby sa mi ukazovali, alebo bricklink niečo zmenil a už sa to nedá?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #136 : 16. Máj 2017, 11:52:06 »
Tak tymto ma nepotesili. :( V IT oblasti to sledujem casto, ze z toho, co dobre funguje a je prehladne sa spravi pravy opak. A to zial len preto, aby sa spravila zmena. (n)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: BrickLink
« Odpoveď #137 : 16. Máj 2017, 11:55:00 »
na ten novy system si neviem zvyknut a pre mna prakticky skoncilo bricklinkovanie vacsich setov. Je to strasne neprehladne, nedokazem efektivne hladat vhodny pomer poctu dielikov z daneho obchodu vs. cena.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: BrickLink
« Odpoveď #138 : 16. Máj 2017, 11:59:03 »
Takisto ma to nasralo keď som to tam včera zbadal. Z prehľadnej stránky robia neprehľadnú. Ako čo sa týka napríklad predaja, dosť to tam sprehladnili , ale tento wanted list bude zabití total. Už som sa niekoľkokrát skúsil orientovať v tom novom, ale vždy som nakoniec skončil u klasického.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #139 : 11. Marec 2018, 10:55:14 »
Nevie niekto, ako si zadam tel. c. do kontaktnej adresy? Zakaznik to ma dolu, ale neviem nikde v nastaveniach najst Phone.
Dik.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #140 : 11. Marec 2018, 19:22:40 »
to cumim... idem do nastaveni (my BL - account infto) dam change a phone tam nemam v ponuke

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: BrickLink
« Odpoveď #141 : 17. Máj 2018, 13:45:32 »
Caute,
kupujuci na BL su vselijaky ale tato ma nasrala zatial zo  vsetkych najviac :

mail ONA:
I am interested in buying the set you have for sale - Beach Hut. However, I noticed that the minimum buy of your store is €100.
Would you sell only this set?
Is yes, how much would be the shipping cost to Portugal?

mail JA:
I have min buy 100€  because I have no time for "little sale".
And shipping is for Beach Hut  19.5€.

mail ONA:
What if I buy the following sets: - Beach Hut - Bike Shop and Cafe - Cargo Truck
How much would be the shipping costs to Portugal?
Could you apply a discount in such a big purchase? For example offering the shipping? It would be very appreciated.

TAKZE ONA CHCE UROBIT NAKUP ZA 125€(LIMIT JE  MIN 100€), NAZVE HO "BIG PURCHASE" A CHCE ZADARMO SHIPPING  ZA 24.5€,  CO JE 20% ZLAVA !!!!
NEUVERITELNE ...

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #142 : 17. Máj 2018, 20:57:55 »
a to som si myslel ze len slovaci su taky blby...

moj dnesny zazitok z prace:

Zakaznik: Chceli by sme skrinu a postel, matrac a chceli by sme doviezt domov.

Ja: Za dovoz sa priplaca, odkial ste?

Zakaznika: tuto z NZ...

Ja: V ramci zamkov je to 10€...Ak si prajete aj vynasku, kebyze to ide niekde na poschodie tam je priplatok.. zalezi kolko sa zmesti do vytahu, na ktore poschodie atd...

Zakaznika: kolko? 10?  za cenu tovaru by to malo byt zadarmo...

Ja: Nech sa paci, ak sa vam cena dopravy nepaci mozete si zabezpecit odvoz sam. Prepravca je externista a s nami nema nic spolocne.  Len ma zmluvu ze s nami spolupracuje...

Zakaznik: ale 10€ je vela..

Ja: Prosim? za  2€ vam chodi taxik po meste... za  10€ vam pride dodavka  s komplet spalnou.  Je jedno ci budete brat 1matrac alebo  20 kusov. stale to bude za 10...

Zakaznik sklopil hlavu a dal mi za pravdu.

A taketo pripade kazdy den. Reklamacie, kradeze, inteligentov, mudrlantov...

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: BrickLink
« Odpoveď #143 : 17. Máj 2018, 21:15:15 »
Tak poviem aj ja môj zážitok na Bazosi. Chcel som kúpiť Lego budovy za 15e, volal som teda pani predajkyni ci mi to vie poslať poštou. Povedala mi že by som si musel pripočítať poštovne, hovorím v pohode zaplatím aj poštovne. Následne mi povie ale jej sa to nechce baliť a nemá takú krabicu do čoho by to zabalila.  :D :D Lego bolo ešte zlepene to znamená že by sa ani nerozpadlo po ceste poštou.



Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: BrickLink
« Odpoveď #144 : 25. Máj 2018, 14:35:58 »
a to som si myslel ze len slovaci su taky blby...

moj dnesny zazitok z prace:

Zakaznik: Chceli by sme skrinu a postel, matrac a chceli by sme doviezt domov.

Ja: Za dovoz sa priplaca, odkial ste?

Zakaznika: tuto z NZ...

Ja: V ramci zamkov je to 10€...Ak si prajete aj vynasku, kebyze to ide niekde na poschodie tam je priplatok.. zalezi kolko sa zmesti do vytahu, na ktore poschodie atd...

Zakaznika: kolko? 10?  za cenu tovaru by to malo byt zadarmo...

Ja: Nech sa paci, ak sa vam cena dopravy nepaci mozete si zabezpecit odvoz sam. Prepravca je externista a s nami nema nic spolocne.  Len ma zmluvu ze s nami spolupracuje...

Zakaznik: ale 10€ je vela..

Ja: Prosim? za  2€ vam chodi taxik po meste... za  10€ vam pride dodavka  s komplet spalnou.  Je jedno ci budete brat 1matrac alebo  20 kusov. stale to bude za 10...

Zakaznik sklopil hlavu a dal mi za pravdu.

A taketo pripade kazdy den. Reklamacie, kradeze, inteligentov, mudrlantov...

joooj ale madrace z J*sk su fajne...tiez na takych spim....a ty si mi ich daval do auta....

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: BrickLink
« Odpoveď #145 : 13. August 2018, 18:58:47 »
Neviem kde to zaradiť, ale stretol som sa so zvláštnym fenoménom a to pri objednávaní posledných objednávok na bricklink.com.
Objednal som si diely z Nemecka, predajca mi poslal, že mám zaplatiť na Chorvátsky IBAN a došlo mi to z Chorvátska za cenu poštovného ako do Nemecka...
Posledne som si objednal diely z Holandska aj som platil na Holandský IBAN ale na obálke bolo, že to prišlo z Litvy ale poštovné som platil ako z Holandska...
Je to preto, že predajcovia sa chcú etablovať na väčších trhoch, tak sa tvária ako shop na veľkom trhu, ale v skutočnosti to riešia z miesta, kde bývajú a ak by sa priznali z akého štátu sú, tak by mali menej objednávok?

No nič asi si otvorím shop a dám krajinu Nemecko a niekde v poznámke uvediem že logistické centrum je na Slovensku v bývalom východnom bloku, ale že sa nemusia obávať, že už máme doma aj elektrinu, internet, plyn, vodu a kanalizáciu... ;) A biznis sa rozbehne len taký fukot... :)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: BrickLink
« Odpoveď #146 : 15. August 2018, 08:39:55 »
No asi budeš mať pravdu, mne sa takéto stalo, že zásielka z aliexpresu prišla tušim z Litvy. Tiež som tomu nerozumel. :-)

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: BrickLink
« Odpoveď #147 : 09. Október 2018, 17:55:18 »
Da sa nejako nastavit ked hladam sety, aby mi Bricklink defaultne ukazoval iba sety, ktore su v stave Complete a v European Union?

Takto ked hladam nejake Star Wars sety, tak zakazdym robim minimalne dva ukony navyse - musim manualne najprv zaskrtnut EU a potom odskrtnut stav Incomplete.

A hlavne SW sety su typicke tym, ze hladam napriklad Death Star a prvych 50 vysledkov je USA a vsetko incomplete kde su typci schopni predavat z tej Death Star len antenu...urcite to poznate  ;D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #148 : 09. Október 2018, 22:43:45 »
Jasne.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: BrickLink
« Odpoveď #149 : 09. Október 2018, 22:54:48 »
Frco mozno myslel to, ze by sa to nastavenie ulozilo - a teda ked by hladal nejaky iny set, ze automaticky by to ukazalo EU a NEW, bez dalsieho nastavovania. Tiez mi to leze na nervy, najma to EU treba naviac vyrolovat cez more options...