Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 70306 krát)

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: BrickLink
« Odpoveď #105 : 09. Jún 2016, 09:58:00 »
no, mohlo to byt aj horsie. najvac ma mrzi, ze to bola posledna stranka ktora mi fungovala na starom exploreri.
bye

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: BrickLink
« Odpoveď #106 : 09. Jún 2016, 10:00:57 »
Vyzera to tak, ze bude treba skusat. Niektore kroky ostali v pôvodnom prevedeni ale inak je to cele pomenene a treba si asi na to zvyknut .

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: BrickLink
« Odpoveď #107 : 09. Jún 2016, 10:17:13 »
ked clovek hlada konkretnu veci a pozera ceny, tak to este vyzera podobne ako predtym a da sa s tym zit.
Horsie je, ked napr v ramci konkretneho wanted listu chce vidiet, ktore obchody a za kolko maju tie polozky - predtym som zadal urcite parametre, a pod kazdou polozkou sa mi vyroloval zoznam predajcov, ktori to maju a v akej cene, plus pri kazdom bolo vidno, ci je to sucast superlotu. Teraz to nic neukazuje, treba kliknut na kazdu polozku a potom sa hrabat v konkretnom shope, vobec nevidno z toho zoznamu predajcov ceny, ci je to v superlote, atd. Je to proste strasne neprehladne, a napr ked si chcem teraz dokupit par futbalistov, tak musim na papier spisovat ceny a shopy a potom to kombinovat. To je dost trapas v dnesnej dobe...
To prerozdelenie koloniek do roznych kategorii je otazkou zvyku, akurat to vezme cas, ale tie wanted listy utrpeli vaznu ujmu, to snad ani horsie nemohli spravit...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #108 : 09. Jún 2016, 11:14:00 »
Jo tie Wanted listy su prekopané, zdá sa že to smerujú ak automatizácii a týmpádom ich kontrole

- pridávanie do Wanted listu je lepšie
- práca so samotným zoznamom je lepšia (zmeny parametrov a pod)
- naozaj tam chýba zobrazovanie ponuky pre jednotlivé položky ... a keď už to odstránili, tak by som čakal, že keď kliknem na položku tak mi predfiltruje ponuku na ďalšej stránke (tj v zozname mám New, klik na detail a ten ukazuje všetky, aj keď filter na tej stránke existuje, len je v defaulte tj "All")
- Quick Shop je zaujímavá funkcia
-- v zozname shopov tam je fajn, že ak kliknem naň tak sa vysvietia vľavo žiadané položky aj s počtom
-- pohužial to nefunguje zo super lotmi (teda zatiaľ to vždy sedelo, ak zoznam shopov ukazuje X položiek a niečo nesvieti v zozname dielov vľavo, tak to bolo len v super lote), chcelo by to filter
-- taktiež by to chcelo "sort by" podľa ceny, Auto-finder je fajn, ale nájde len jednu možnosť (toto je tak jasná požiadavka, že to musel byť úmysel vyhodiť)
 

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: BrickLink
« Odpoveď #109 : 09. Jún 2016, 14:58:04 »
Uff. Zatial samozrejme hodnotim negativne, asi ako kazdu vacsiu zmenu na akejkolvek stranke kam chodim  ;D

Nemam rad nove veci, pokial tie stare funguju dobre.

Prosim vas ako sa teraz preklikam do Search, v ktorom si nastavujem, ze hladam Set, hladam ho ako Used a hladam ho len v Europskej Unii?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #110 : 09. Jún 2016, 15:21:02 »
Nájdeš set v katalógu a na jeho katalógovej stránke si dáš filter (obmedzenie na krajiny je vidieť po kliknutí na "More Options" pod tlačítkom Search ) tak to tuším bolo aj predtým
http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=8448-1#T=S&O={"cond":"U","ii":0,"is":0,"reg":"-1"}

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: BrickLink
« Odpoveď #111 : 09. Jún 2016, 16:04:16 »
mhm diky. Da sa to aj takto ako si mi to teraz popisal.

Ale predtym som cez katalog nikdy nechodil. Chodil som cez klasicke Search (na to som raz klikol) a potom uz som mal pred sebou vyhladavaciu obrazovku kde vypisuje x parametrov.

Toto je zlozitejsie.


Pekne im to inak blbne. Nejde sa dostat do zoznamu dielikov, ktore obsahuje set.
« Posledná zmena: 09. Jún 2016, 16:24:02 od Artemis »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #112 : 09. Jún 2016, 23:56:01 »
Totalne neprehladne, nepouzitelne! Pre mna to bol primarny zdroj dielov! Ako teraz budem stavat, ked cez to neviem normalne nakupovat??? Sak to je bordel jak hovado! Nac je dobre menit nieco co je PREHLADNE a FUNKCNE?? Sa stavim, ze aj mnohym predajcom klesnu zisky. Cele zle!  (n)

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: BrickLink
« Odpoveď #113 : 10. Jún 2016, 00:37:29 »
Ak sa chceš dostať k predávajúcim tak skús: Napísať do prehliadača Brick Link (google ti vyhodí aj pod-stránky) a tam klikni na "Stories". A ďalej je to už viac-menej po starom (graficky).  https://www.bricklink.com/browse.asp Priamo už z objednaním neviem pomôcť, pretože som ešte nekupoval. Ale vypadá to po starom, takže tam zmeny určite nie sú.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: BrickLink
« Odpoveď #114 : 10. Jún 2016, 07:40:35 »
Tak ja sa v tej novej stránke nevyznám vôbec, škoda, že sa menia veci, čo spoľahlivo fungujú. Pochopím ak si nejaká firma urobí nový webshop, nové logo, alebo obaly na produkty, lebo cieľom je zvýšiť zisky a meno firmy, ale pri BL tieto zmeny predsa nemôžu mať za následok zvýšenie tržieb predajcov, akurát tak po poslednej zmene ich zníženie.  (n)

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: BrickLink
« Odpoveď #115 : 10. Jún 2016, 10:37:53 »
Este je skoro prepovedat, leto je predsalen hluchejsie obdobie a mozno preto ta zmena prave teraz.
V starej verzii bolo vsetko rozlozene logickejsie.
Ocakaval by som uz optimalizaciu pre mobily, teraz su tie tlacitka rozhadzane po  celej ploche, pri zvacseni je to nekomfortne. Stale ostava najpohodlnejsie pracovat na pc s otvorenymi x oknami.
Nemal som este cas nieco objednavat ale asi to bude iba otazka zvyku. Vsimol som si par pridanych funkcii ohladne wantedlistu ale az priamo v shope, dostat sa nazad na ponuku shopu chce dalsie kliky - no uvidime, tiez som si za tie roky zvykol...
Tazko povedat ktori predajcovia na tom ziskaju, ostrielani bricklinkeri uz maju svoje oblubene zdroje ;-)
bye

Odhlásený Toxy

  • Príspevkov: 22
    • moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #116 : 11. Jún 2016, 22:05:47 »
Našiel som prepinač na staru verziu BL, aspoň wanted list sa dá prepnúť, kým si nezvyknem na novú grafiku.  :-\

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: BrickLink
« Odpoveď #117 : 12. Jún 2016, 20:15:36 »
To ktory K* navchrhoval vsak mna uz stoho vsetkeho j* grafika vsetko za hovno stoji a este to na tablete seka. Neda sa to prepnut na staru verziu lebo ma asi picne.

P.S. sorry za vyrazi ale bez toho to nejde.
« Posledná zmena: 13. Jún 2016, 10:39:12 od MiKeL »

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: BrickLink
« Odpoveď #118 : 12. Jún 2016, 22:06:32 »
To ktory K* navchrhoval vsak mna uz stoho vsetkeho j* grafika vsetko za hovno stoji a este to na tablete seka. Neda sa to prepnut na staru verziu lebo ma asi picne.

P.S. sorry za vyrazi ale bez toho to nejde.

Dobře to tu rapuješ. Liondee by ti k tomu mohl pustit nějaký beat...
« Posledná zmena: 16. Jún 2016, 21:27:54 od MiKeL »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #119 : 16. Jún 2016, 21:17:55 »
No ked som otvoril BL po tomto "super update" chvilu mi trvalo kym som sa dostal do vlastneho shopu a pochopil co a jak...

Objavil som mensi bug... dosla mi sprava od zakaznika napisana bez predmetu (nikdy predtym sa nedalo odoslat spravu pokial nebol vyplneny predmet)
Kedze sprava nema predmet neda sa mi ani otvorit. Zaroven som nedostal ani mailom upozornenie o prichadzajucej sprave, pritom som opatovane v nastaveniach zadal aby mi prichadzajuce spravy/faktury davalo aj na mail...Samozrejme ani fakturu z poslednej objednavky som nedostal mailom.
Ako som rychlo prestudoval BL forum tak nie som asi sam kto na to nadava a ma podobne problemy, A dalsia vec BL nekomunikuje s predajcami a problemy neriesi...