Autor Téma: Osobný vozeň  (Prečítané 5056 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Osobný vozeň
« : 05. Marec 2012, 12:26:34 »
Tak konecne mozem odprezentovat moj prvy LEGO vozen. ;) Ako obvykle u mna - aj tento bol najprv navrhnuty v CADe a az potom realizovany. Najvacsim orieskom boli podvozky. Rozhodoval som sa medzi tromi variantami, ktore vidite na prilozenom obrazku. Cielom bolo, aby model co najviac zodpovedal realnej predlohe. Ta sa samozrejme zrealizovat neda, pretoze vozen by musel byt aspon 2x tak dlhy. Geometria LEGO kolaji vsak neumoznuje jazdu takto dlhych voznov, tak som ho prisposobil LEGO standardu. Dalsim problemom bola strecha, nakoniec som vymyslel riesenie, ake vidite na fotografiach. Model je otestovany na kolajach a aj extremne situacie zvlada dobre. V interieri chybaju sedadla, ale to je detail. Casom ho chcem vylepsit samolepkami ŽSR a v plane su aj rychlikove vozne.

A na zaver mala hadanka pre AFOLov (okrem Mikela - ten uz vie) - cim je tento vozen najzaujimavejsi? ;)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Osobný vozeň
« Odpoveď #1 : 05. Marec 2012, 16:33:45 »
Slvelý nápad   (y)s tým dielikom čo si zháňal na schodíky!Vozeň vyzerá dobre i z podvozkami .

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Osobný vozeň
« Odpoveď #2 : 05. Marec 2012, 21:50:28 »
no parada  (y) este by to chcelo naklonovat ;)

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: Osobný vozeň
« Odpoveď #3 : 07. Marec 2012, 00:02:01 »
A na zaver mala hadanka pre AFOLov (okrem Mikela - ten uz vie) - cim je tento vozen najzaujimavejsi? ;)

Zeby Train Window? >:D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Osobný vozeň
« Odpoveď #4 : 07. Marec 2012, 11:36:10 »
No presne tak! Train Window v zelenej farbe je ULTRA RARITNY dielik! A prekvapuje ma, ze na to nik okrem Teba neprisiel. ::)

« Posledná zmena: 07. Marec 2012, 15:35:36 od KLF »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Osobný vozeň
« Odpoveď #5 : 07. Marec 2012, 15:22:19 »
tak teraz nechapem  ??? .  Ktory je to diel? 4033 alebo 6556? O zelenej neni zmienka ani u jedneho.
Nikdy som nechapal odkial beru ludia diely ktore neboli v setoch v urcitych farbach.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Osobný vozeň
« Odpoveď #6 : 07. Marec 2012, 15:38:11 »
Je to diel 6556. Uz som opravil obrazok. Tak tieto dieliky pochadzaju zvacsa priamo od LEGA, ktore ich ma vyrobene bud pre LEGOLANDY, alebo ako prototypy pre nejake nezrealizovane sety. Je viac takychto dielikov v raritnych farbach. A zvacsa su aj dost drahe.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Osobný vozeň
« Odpoveď #7 : 07. Marec 2012, 17:25:15 »
Diky za vysvetlenie.  Odkial si sa k tomu dostal ty?:-P

Tiez potrebujem zohnat nejake specificke farby napr  20x mettalic silver  2343, sedlo aj kona v Dk.Gray. Ale asi to bude riesit sprejom az nadide cas

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Osobný vozeň
« Odpoveď #8 : 07. Marec 2012, 18:49:14 »
Ja som ich dostal z Danska 3 alebo 5 €/kus.

Co sa chromovanych dielov tyka, tak odporucam tento shop. Robi aj na zakazku, takze ho skontaktuj.