Autor Téma: "LAND CRUSHER" ATV 6x6  (Prečítané 3827 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: "LAND CRUSHER" ATV 6x6
« Odpoveď #15 : 21. Február 2019, 12:59:20 »
V tomto prípade investovať do nejakých extra-špecial gúm určite nebudem.

Kolega Buďo našiel vo svojom súkromnom inventári 2 nepotrebné gumy a zrovna TIE DVE BALÓNOVÉ, ktoré mi chýbaju  :D (y) ,takže zmierim sa tými origo, a porovnám aspoň, ktoré lepšie zaberajú.  8)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: "LAND CRUSHER" ATV 6x6
« Odpoveď #16 : 03. September 2020, 09:20:09 »
Som sa bol pohrať vonku...tak som hneď aj zdokumentoval:

- L-kové motory som nahradil XL-kovými. V takom teréne som potreboval lepší výkon.
- Led svetlá už na modely niesu, putovali na iný projekt.
- Technic-fig sa mi sťažoval, že do kabíny teče, že mal mokré topánky


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: "LAND CRUSHER" ATV 6x6
« Odpoveď #17 : 03. September 2020, 09:35:57 »
Jak si mu spravil tu hradzu k tomu kamenu. ;D Ale na kamen uz asi sam nevyliezol. ;) Inak vsetky tie LEGO motory su slabe na taketo outdoorove hranie sa. Vela chval som uz ale pocul na Buwizz. Vraj ina dimenzia.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: "LAND CRUSHER" ATV 6x6
« Odpoveď #18 : 03. September 2020, 09:55:51 »
Ešte originál LEGO buggy motory boli vraj fajne, len už sa dlho nevyrábajú, takže sa ťažko zháňajú, sú drahé a vzhľadom na vek aj menej spoľahlivé.
No a v LEGU je limitom okrem motorov aj materiál osiek a ozubených kolies, takže buď dať motor napriamo na os kolesa, alebo počítať zo stratami na výkone aj na dieloch.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: "LAND CRUSHER" ATV 6x6
« Odpoveď #19 : 03. September 2020, 09:57:39 »
Taký XL motor vôbec nieje slabý, sa mi podarilo s ním ukrútiť LEGO osku  >:D a lámať kolečká  >:D

problém s LEGO dielmi je že všetky battery boxy majú teplotnú poistku ktorá sa aktivuje podľa odberu. A ešte je tam aj IR ovládanie kde sú dve verzie a tá z 9398 má zvládnuť väčší prúd ale stále to nieje terno. 
Buwizz toto obchádza, nielenže v2 má možnosť dať viac ako 9V, ale na každý kanál vie dať násobok prúdového odberu ako originál pre všetky ...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: "LAND CRUSHER" ATV 6x6 Nové
« Odpoveď #20 : 03. September 2020, 10:15:31 »
Jak si mu spravil tu hradzu k tomu kamenu. ;D Ale na kamen uz asi sam nevyliezol. ;) Inak vsetky tie LEGO motory su slabe na taketo outdoorove hranie sa. Vela chval som uz ale pocul na Buwizz. Vraj ina dimenzia.

Hej, bez nej to bolo moc hlboko, by som motorčeky namočil :D Šak chvílku hrabal na ten kameň, ale začal sa zabárať hlbšie a hlbšie, tak som radšej neriskoval už

Buwizz to vie nakopnúť na rozumnú úroveň, aspoň z tých videí to tak vyzerá. Ale neplánujem do toho investovať, na také chvilkové pojazdenie sa mi to neoplatí. Možno keby Tatralug kúpil zodva kúsky a zapožičiaval aktívnym stavitelom...to by som rád otestoval  8)

A samozrejme, že keď to je všetko z plastu, tak to má slabý potenciál. So silnejším motorom/batériou, tak ti behom chvilky všetko doláme/dokrúti. To normálny RC model radšej kúpiť, tie majú parametre, ktoré sú pre lego nedosiahnutelné. Primárna sila lega je v stavaní. Jazdenie až druhoradé, treba sa s tým zmieriť a brať to vzhľadom k danej koncepcii.

Na jednom so zadných kolies mi stihlo už osku preformovať...

ila_rendered
« Posledná zmena: 03. September 2020, 11:27:01 od Paliason »