Autor Téma: Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba  (Prečítané 2595 krát)

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba
« : 26. Marec 2018, 17:31:59 »
Stavba cca 3 měsíce. Jedná se o výřez dvou stěžejních částí sorely, postavené za dob komunismu a to věž a průjezd.
Více fotek, či galerie později.

pozn. Ten šašo dole je můj kamarád, který mi pomáhal připravovat modely na poslední výstavě... Tak že chce být taky na fotce. :D

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba
« Odpoveď #1 : 26. Marec 2018, 17:35:38 »
Ty si blázon Denny. Ale pekná práca  (y) (y) :o :oldman:

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba
« Odpoveď #2 : 26. Marec 2018, 19:01:11 »
Mal som tu cest sledovat tento projekt uz pocas vystavby a uz vtedy som mal sanku dolu! :o A to je len polovica celej budovy! Kraaaaasne dielo! (y) Dany, ale ako som Ti uz hovoril - skus to dorobit cele, nech je ten komplex kompletny! ;) A potom s nim prides k nam na vystavy! :P

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba
« Odpoveď #3 : 26. Marec 2018, 19:29:09 »
Paráda!  (y)

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Re: Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba
« Odpoveď #4 : 26. Marec 2018, 20:06:30 »
Malá otázočka: Prečo je ten minifig pod cestou  ;D
Inak skvelá práca

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba
« Odpoveď #5 : 26. Marec 2018, 21:00:04 »
Fuu, macek  (y)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba
« Odpoveď #6 : 26. Marec 2018, 21:47:28 »
Pozerám že si sa nezľakol osemuholníkovej veže s kupolou ani oblúkového pôdorysu budovy ani mierky . Klobúk dole  (y) Som už dlho od teba nevidel nejaké nové dielo  ;) A to dokonca Polanka ešte stále stojí ,vktorej máš viazané veľké množstvo dielikov  ;) Takže si musel mnoho materiálu pozháňať . O to je to väčší úspech ,že si zrealizoval v takej velkosti projekt . Gratulujem !

Dotaz , čo ta viedlo k lego prevedeniu, konkrétne tejto budovy ?

A to je len polovica celej budovy! Kraaaaasne dielo! (y) Dany, ale ako som Ti uz hovoril - skus to dorobit cele, nech je ten komplex kompletny! ;)

Ako autor spomína, jedná sa o dva výrezy a tie spolu tvoria cca 1/5 celku (podla môjho odhadu).
Ak toto zrealizuje v tejto mierke bude to zaberať minimálne 1,5m x 2,5m  plochu !  :o

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba
« Odpoveď #7 : 26. Marec 2018, 22:03:09 »
No krása!!! Veľké plus, že je to v minifig mierke! Poriadna stavba, žiadne prďúsky v mikro a nano mierkach.

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba
« Odpoveď #8 : 26. Marec 2018, 22:37:01 »
Lioondee: děkujiii 8)
KLF: Stále to zvažuju, ale tohle je cca 1/4 či 1/5, tak nevím nevím C:-) AAle další takovou část, ať je to aspon symetricky jakože, tak to asi přecejen udělám.
Sylmer Děkujíí 3:)
Seebo tak to je delší storka. :D vzhledem k mému aktuálnímu účesu si ze mě někdy dělá kamarád srandu, že jsem k*k*t z kanála ;D ;D Tak jsem ho tam zapracoval.. O0
MiKel na převoz celkem ano 8)
Buďo No vlastně ještě stojí ten fesťák a poslední hrad, který jsem stavěl. ;D Jinak co mě vedlo k této stavbě. Rwalizovali jsme s mamkou velkou výstavu u nás v Ově, která proběhla tento víkend, na kterou přišlo krásných 5000 lidí. 8) No a chtělo to něco na propagaci, co je spjato s porubským obvodem, kde se výstava organizovala. Oblouk je fakt úžasná, monumentální stavba. Tak jsem se prostě pustil do oblouku. :D

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba
« Odpoveď #9 : 27. Marec 2018, 07:06:01 »
Veľmi dobre zvládnuté dielo  (y). Tak ako bolo spomenuté, dorobiť ešte aspoň druhý pol oblúk ale asi spotreba materiálu bola vysoká. Máš to približne spočítané??

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba
« Odpoveď #10 : 27. Marec 2018, 11:05:34 »
 (y)  waw paráda, velmi pekne

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Bytový dům Oblouk - Ostrava Poruba
« Odpoveď #11 : 27. Marec 2018, 12:18:39 »
Suprové!

Riadna megastavba v reále, nepoznal som doteraz. A aj mne sa zdá, že máš tak 1/5 z toho celého.
Ako celé to dostavať - neviem, neviem - medzičlánky sú jednotvárne rovnaké. Takto ked si prisunul rohovú časť bližšie k oblúku ako symbolicky to stačí, maximálne dorobiť z druhej strany kúsok ako aj iní navrhli. Ale je to na tebe samozrejme.