Autor Téma: Arctic diorama  (Prečítané 8824 krát)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #15 : 13. Marec 2017, 10:57:13 »
Suhlasim, ze nejaka prasklina v ramci ladovca by tu plochu ozivila. Este sa to len stavia, tak uvidime ;). Zatail sa mi to paci.
Este si troska rypnem - tucniaky a polarny medved spolu?

Čakal som, kto sa ozve  :D. Otázka ale je, ktoré z tých pekných zvierat tam nedať. Mne sa páčia obe, aj keď to nie je geograficky korektné. Nad týmto je ešte času a času špekulovať  :).

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #16 : 13. Marec 2017, 11:08:24 »
Medveda priviezli tou velkou lodou aby preriedil premnozenych tucniakov  :D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #17 : 14. Marec 2017, 09:16:40 »
Celá tá arktická séria sa mi velmi páči a konečne to niekoho napadlo, spraviť k tomu výrez krajiny!. A zatial to vyzerá velmi kvalitne!  (y)

K tej otázke, ako dalej s terénom: ja by som tú základňu celú nechal na rovine... nejaký kopec sa mi tam akosi nehodí, keď je to na samom okraji hned pri mori. Ale je to v tvojich rukách, sprav podla seba.  :D

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #18 : 14. Marec 2017, 09:25:31 »
vyzera to bombovo, tusim ta caka este Vela Vela ... Vela prace :) dobra velkost aj celkovo este v ramci prenosnosti .. som zvedavy na final ale zu citim , ze to bude top :)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #19 : 22. Marec 2017, 02:27:12 »
Spodná časť ľadovca by mala byť skosená dovnútra, pretože ju obmýva voda. Viď príklad
http://www.milujemcestovanie.sk/wp-content/uploads/2014/04/antarktida-ladove-zatoky.jpg
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #20 : 22. Marec 2017, 07:43:33 »
Spodná časť ľadovca by mala byť skosená dovnútra, pretože ju obmýva voda. Viď príklad
http://www.milujemcestovanie.sk/wp-content/uploads/2014/04/antarktida-ladove-zatoky.jpg

Hmm...zaujímavá poznámka veru. No nad týmto sa budem musieť seriózne zamyslieť. Prerábať to bude fuška.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #21 : 22. Marec 2017, 08:21:12 »
A zaujímavé by bolo to urobiť celé vyššie dať morskú hladinu z Trans light blue a urobiť podmorskú časť - vrak lode, ryby, potápačov - Jack Cousteau a pod...

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #22 : 25. Marec 2017, 09:23:22 »
Pridávam pár fotiek, ako pokračuje stavba.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #23 : 25. Marec 2017, 20:36:51 »
Trochu mi tam nepasuje ten vrtuľník.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #24 : 26. Marec 2017, 10:47:02 »
Ten vrtuľník by mal byť opačne, čumákom smerom ku chatke. Poprosím vás o kritiku, čo upraviť, čo pridať. V strede bude arctic base, na ktorej ešte pracujeme. V ľavom dolnom rohu pribude menší žeriav ktorý bude služiť na vykladanie zásob z člna.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #25 : 26. Marec 2017, 10:54:33 »
Poprosím vás o kritiku, čo upraviť, čo pridať.

odstran cele "city" prostredie a nahrad ho SW  :))

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #26 : 26. Marec 2017, 13:22:29 »
Ten vrtuľník by mal byť opačne, čumákom smerom ku chatke. Poprosím vás o kritiku, čo upraviť, čo pridať. V strede bude arctic base, na ktorej ešte pracujeme. V ľavom dolnom rohu pribude menší žeriav ktorý bude služiť na vykladanie zásob z člna.
Ja osobne by som ho tam nedával, je veľmi veľký vzhľadom na tú plochu. Ostatné vyzerá dobre.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #27 : 26. Marec 2017, 16:52:28 »
Tiež mi tam ten vrtuľník nepasuje dáko. Možno dáky menší osobný by sa tam hodil. Sprav MOC a hotovo ;) Inak je to paráda. Aj ked pár vecí by som možno zmenil. Ale je to Tvoje tak MAKAJ!!!!  (y) (y) (y) (y) >:D >:D >:D

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #28 : 26. Marec 2017, 22:24:47 »
Presne ako píše Dominik, ak vrtuľník tak taký malý urob si MOC v tomto štýle a úplne to stačí.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Arctic diorama
« Odpoveď #29 : 27. Marec 2017, 14:49:34 »
Helikoptera je fakt out of scale - mozno by som ju zavesil do vzduchu nad to. Mne sa zda, ze to tam zacina byt preplacane - skus dat stavby dalej od seba a asi bych tam uz dalsiu stavbu netrepal. Tym vyplnis volny priestor, ale nebude to namackane na sebe.