Autor Téma: Jeep Wrangler  (Prečítané 8747 krát)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Jeep Wrangler
« : 08. Január 2017, 14:46:57 »
Ahojte,

podarilo sa mi konečne, na takých 95%, dokončiť model Jeep Wrangler. Staval som iba z toho čo mám doma, preto nie je úplne na 100% ako by som chcel, ale verím že časom aj pomocou vašich postrehov a dokúpením dielov tento model dotiahnem  ;).

funkcie: zatáčanie kolies s HOG, otváranie troch dverí, predná kapota.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #1 : 08. Január 2017, 21:10:28 »
 (y) (y) (y) (y) (y) Wau nadherne auto!! Vhodne aj na ho dat na vystavu!! Len treba tam zmenit farebnost kociek este objednat a bude to dokonale!

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #2 : 09. Január 2017, 08:57:09 »
(y) (y) (y) (y) (y) Wau nadherne auto!! Vhodne aj na ho dat na vystavu!! Len treba tam zmenit farebnost kociek este objednat a bude to dokonale!

 (y) (y) (y) vyzera naozaj super.. farebnost je tiez dobra, snad len tie sede na dverach zamenit za zelene.. ale tie su zrejme preto, lenop si ine nemal.. plus tam v predu pod naraznikom by sa hodil navijak... inac fakt parada...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #3 : 09. Január 2017, 09:20:45 »
Podareny Jeep, nieco mi hovori, ze hlavnym zdrojom dielikov bol Mini Cooper :)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #4 : 09. Január 2017, 10:13:40 »
Paráda! na tú mierku si to dal proporčne super.

Pozerám si stále foto č. 3 - to si dobre cvakol - z toho izometrického pohladu zozadu najlepšie na mňa posobí ten model! zadná časť je bezchybná.

Je to inak hneď na pohlad Wrangler jak vyšitý, mám len 2 postrehy, nad ktorými by som ešte popremýšlal, také maličkosti:

1) ten predný blatník - škoda je, že ten panel má celú tú hornú časť tak zaoblenú dole - rovný nevyrábajú, ten by tam sedel (skúsil by som ho aj vyskladať jak máš aj zadný, že čo vyzerá lepšie)

2) predné svetlá s mriežkou, že sú také odokryté - skúsil by som dať hore hladké tile + po krajoch so zaoblením, jak by sa to zatvárilo - len uchytenie vidím že bude problém... (a smerovky pod svetlami už nevišli?  :) )

« Posledná zmena: 09. Január 2017, 10:17:01 od Paliason »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #5 : 09. Január 2017, 11:02:21 »
Je to dobre! (y) Inspiracia bola tu? Ak nie, minimalne v prednych blatnikoch a maske so svetlami by mohla. >:D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #6 : 09. Január 2017, 11:30:52 »
Ten v tom idease je tiež dobrý. Na ňom je ale trochu moc prestrelené to vystúpenie blatníkov do boku voči karosérii podla mňa. TOME to má na svojom proporčne lepšie.

Je to ale iná mierka - väčšia...konkrétne to zaoblenie okolo predných svetiel sa nedá aplikovať na tento od TOME.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #7 : 09. Január 2017, 13:12:25 »
diky chalani, som rád že sa páči!

Paliason, ďakujem za postrehy. Blatník, hej škoda že nie je rovný ten panel, to by bolo ideálne. Hore na masku som skúšal položiť hladký tile, to bolo celkom fit, ale ten zaoblený na konci svetla už vyzeral zvlaštne, keď to neoramuje pekne celé svetlo zelenou tak to tam neukáže,  :-\ , ale s tými smerovkami ešte skúsim pošpekulovať, ma to štve že tam neni  :D som vedel, že autičkarovi to udre do oka, tá maska je ikonická.

KLF, ten ideas wrangler registrujem  ;) , ale hlavná inšpirácia bol práve ten blatník čo chcete všetci zameniť  :D, keď sa mi ten diel dostal do ruky pri štvrokolke 42034, tak som si povedal to bude blatník wranglera, ktorý som vždy chcel postaviť, ten diel bol prvý prichytený na podvozku a od neho to pribúdalo.

moja inšpirácia v prílohe.

Odhlásený MMX

  • Príspevkov: 108
    • Moje sety.
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #8 : 11. Január 2017, 18:40:34 »
Velmi dobre naozaj  (y) :)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #9 : 16. Marec 2017, 09:38:05 »
Pridavam aktualne fotky Jeepa, tento krat v exterieri. Doplnil som chybajúce diely v dark green. Prihlasil som ho aj do lego ideas, je tam aj viac foto, takze komu sa paci, budem vdacny za podporu  ;). https://ideas.lego.com/projects/170678

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #10 : 16. Marec 2017, 09:40:48 »
Super Tome! (y)  Chladic by som spravil trochu iny (vyssi a uzsi), ale inak pekne! A to nafotenie v exterieri robi strasne vela - perfekt! ;)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #11 : 16. Marec 2017, 09:48:04 »
diky KLF  ;), hej ten chladic je trochu proporcne inde od reality, ale nejak som to uz nevedel vyriesit, no minimalne chcem do buducna vymenit tu mriezku z Tile do dark green, lebo to byva lakovane ako cele auto, len som na to zabudol ked som naposledy objednaval.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #12 : 16. Marec 2017, 11:34:20 »
Pekne  dielo  (y)  Ten chladic by chcelo urcite zuzit .Skus aspon na kraje dat namiesto tile grill dat obycajne tiles v dark green. Mne tam chyba ten vyrazny opticky predel medzi chladicom a svetlom. A sprav foto  ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #13 : 16. Marec 2017, 11:51:19 »
Takéto externé fotky sú najlepšie, prirozdené svetlo, krajina okolo... proste super zábery!

...hej ten chladic je trochu proporcne inde od reality, ale nejak som to uz nevedel vyriesit, no minimalne chcem do buducna vymenit tu mriezku z Tile do dark green, lebo to byva lakovane ako cele auto, len som na to zabudol ked som naposledy objednaval.

Jak písal Buďo, na okraje vyskúšať hladké tile . A áno, v zelenej farbe sprav potom update...aj v tom IDEAS projekte máš takú možnosť to potom doplniť.
« Posledná zmena: 16. Marec 2017, 11:57:36 od Paliason »

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #14 : 18. Marec 2017, 19:37:17 »
diky chalani  ;) no skusil som to upravit iba v PS, som bol zvedavy co to urobi, ale chcelo by to este pospekulovat na tej maske, ked bude cas skusim facelift  ;)