Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 260124 krát)

Odhlásený Mathias

  • Príspevkov: 37
  • Fullcolor boy
Re: IDEAS
« Odpoveď #1065 : 19. Január 2021, 15:10:04 »
Podla mna je to paradne aj co sa tyka kolority aj hmoty ako takej. A veru je to sucasne ponimanie stavieb technicky... Pre mna must be

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #1066 : 19. Január 2021, 15:16:10 »
Tak ako sorry papluh, ale porovnat to s tymto:



alebo tymto:



mi pride uz prehnane. Tieto 2 sety boli vyrazne lepsie spravene. Toto je taka trochu juniorizacia a nova verzia tohto setu:



Ja sa na to pozeram ako na LEGO set, nie ako fanusik Castle. Na druhej strane mi je Castlarov tak trochu aj luto, ze nic im nevydavaju a musia slintat aj nad takouto blbovinou. >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #1067 : 19. Január 2021, 15:25:33 »
však prehnané  >:D tie sety nemajú ani poriadny SNOT ani iné zložitejšie techniky, takže sú juniorizované  >:D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #1068 : 19. Január 2021, 15:43:42 »
Tu je oficiálne predstavenie aj s 2 videami https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/cf931491-098d-4ff2-8234-87f6d91d1b19

Ten originál by bol akurát tak ako solitér na poličku,..
 

no vsak o tom su prave Ideas, ze su to soliteri a k nicomu sa nehodia... veci ako Piano, Ship in the Bottle, Birds alebo Research Institute sa VOBEC k nicomu nehodia, nepasuju, a to nielen velkostne, ale ani tematicky... dobry priklad na porovnanie je Tree House - ten tiez mohli spravit tak, ze by sa hodil k modularom, ale vo vysledku je velkostne na tom tak, ze sa do nicoho neda pridat... takze ten argument sa neda akceptovat...
ostatne, ani tato juniorizovana verzia sa velkostne nehodi ku castle - staci to prilozit k hocijakemu hradu a bude to velkostne kricat... takze tato "vyhoda" pada...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: IDEAS
« Odpoveď #1069 : 19. Január 2021, 19:15:06 »
Co to je juniorizovaná verze ?!  Já fakt nevím, co máte s tou kovárnou za problém. Tady je recenze:  https://www.youtube.com/watch?v=x_XDOf2sv1w Nechápu to brečení,  že to nevypadá jako předloha, a neodpustím si rejpnutí - to jste všichni €uro milionáři, žijící v obrovských barácích ?  Ona totiž ta kovárna vůbec nevypadá ani malá, ani juniorizovaná, ba naopak. Já jsem třeba nadšený, je tam spousta krásných detailů jako medvědí nebo vlčí  kůže před  postelí, samotná vyřezavaná obrovská postel,  v kuchyni je dokonce díže  na míchání těsta, pod oknem je naštípaný dříví,  tašky vypadají jako tašky, to  na původní předloze bylo cosi - já nevím - došky ? a celkově tam teda žádný  velký ústupek vůči  předloze nevidím,  moc hezký je i verkštat,  hooodně moc výzbroje, k tomu  dva fungl nágl black falconi... Jo ty starý sety nebyly špatný, ale byly to kulisy, otevřený  zezadu, tohle je  kompletní a komplexní  uzavřený a velice členitý barák. Schodiště,  loubí, podloubí, výheň atd... Jako k čemu by byla 2x tak velká budova ?  Pořád  to je kovárna, žádnej  Buckinhamskej palác. A že to je barevnější ?  Ono totiž středověk vůbec nebyl černej a zašlej,  to  je naše přestava, starověk i středověk byl  ve skutečnosti barevnej, sochy byly barevný.... spousta hradů měla omítku, to jak vypadají dneska je třeba dílem "historizátorů", teď sem zapoměl kterej to byl hrad, ale koukal jsem se na nějakej dokument o strašení a tam říkali,  že do 19.století byl omítnutnej,  ale pak ho tý omítky  zbavily, aby vypadal středověce-podle představ "historizátorů" ... Takže kdo chce, ať si tam ty  barevný tašky (nexo knight štíty) zamění za černý a bude to mít ponurejší, ale středověk podle všeho opravdu nebyl ani špinavej a ani černej... A proč by měla kovárna působit ponuře ? Copak to je popraviště nebo hrad nějakýho padoucha ?  Vždyť dispozice se nezměnila,  vypadá to jako ta předloha, ale není to takový obrovský hebedo ale pořád to bude hodně velký set o rozloze ´90 hradu.

Juniorizace znamená, že něco zbastlím z pár dílů, zjednoduším. Kde  je tady co zjednodušeného ?  Juniorizovaný je ten medival market... nebo ten mlýn.... Já znám teda jenom větrný mlýn v Třebíči a ten je z 19.stol ale určitě to není taková přízemí stavbička... Svým způsobem je "juniorizovaná i" Diagonal street když nemá  zadní trakt...ale na tou tu bylo  óch a ách :D :O :P

Osobně doufám, že jednou udělají opravdu mega hrad, se vším co má hrad mít, tzn i s obytnými prostory, podzemím, čeledníkem a tak.... Ale  místo toho dělají disney zámek  nebo zmenšený Hogwarts....

Nezapomínejme, že spouta představ o středověku je mylná - třeba zrovna ty zašlý a špinavý stavby, špína, nebo i  taková blbiina a klišé jako kati  v kápích...  nic takovýho  neexistovalo, je to výplod romantismu. V podstatě ta kovárna vypadá tak jak kovárna vypadla :o)

A jako napsat o setu s pidi baráčkama, bez stěn, že je lepší spravený  a  nová komplexní  kovárna  je juniorizovaná verze starý kovárny :D

LOL LOL LOL.....

Třeba ten vodní mlýn, v podstatě akorát vodní kolo, piclý  zboku  k evidentně podloubovýmu městskýmu baráku je úžasně realistickej. Nebo krocan (morák), když ho přivezi do Evropy až španělé, dávno po konci středověku a říkalo se tomu "indiánský kuře". 

Třeba zrovna ten market by se mi líbil jako ideas, ale předělaný právě ve stylu tý kovárny aby to byly baráky a ne kulisy. Ve spoustě českých měst takovýhle domy jsou (třeba v Telči)akorát, že to už je renesance...
« Posledná zmena: 19. Január 2021, 22:20:53 od Administrator »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #1070 : 22. Január 2021, 01:18:03 »
Keďže hlasovanie v prvom kole je verejné a je vidieť ako kto hlasoval tak sa niekomu z fanúšikov stonewars.de podarilo naskriptovať zber dát a oni publikovali článok podľa týchto priebežných dát...
https://www.stonewars.de/news/lego-ideas-umfrage-zwischenstand/

Tu je priebežná tabuľka
Miesto, téma, počet hlasov, % hlasov, % uživateľov  (percento hlasov je max 100%, percento uživateľov teoreticky 300% ak by všetci využili všetky 3 hlasy)

1    Bionicle    17.111    11,9%    31%
2    Classic Space    13.012    9%    23,6%
3    Pirates    10.760    7,5%    19,5%
4    Trains    10.646    7,4%    19,3%
5    Adventurers    10.477    7,3%    19%
6    Classic Castle    8.853    6,1%    16%
7    Forestmen    5.936    4,1%    10,8%
8    Imperials    5.054    3,5%    9,2%
9    Lion Knights    5.000    3,5%    9,1%
10    Town    4.780    3,3%    8,7%

Lenže s tým Bionicle to vyzerá kadeako ...
Top 3 kombinácii - Bionicle sú z 1/3 solitéri (buď sú to boti, alebo nekompatibilný so System aj myšlienkovo)
Bionicle (6.586 uživateľov tj 11,9% zo všetkých)
Classic Castle, Classic Space, Pirates (648 uživateľov tj 1,2%)
Classic Space (575  uživateľov tj 1,0%)

Castle
23.738 uživateľov hlasovala pre nejakú Castle tému
6.370 z nich hlasovalo len pre Classic Castle ale žiadnu inú Castle tému
2.557 z nich hlasovalo len pre Castle témy

Space
23.396 uživateľov hlasovala pre nejakú Space tému
2.457 z nich hlasovalo len pre Space témy

Pirates
13.927 uživateľov hlasovala pre nejakú Piratestému
311 z nich hlasovalo len pre Pirates témy (keďže Pirates sú len 2 témy, tak ak niekto nezahodil 1 hlas, tak nebol čisto pirát. Tu je vidieť že len 311 takto hlasovalo a zvyšok primixoval aj iné témy)

Čo je zaujímavé tak hlasovanie prinieslo skok nových uživateľov (oranžový je celkový počet a modré denný prírastok) Je na TLG zistiť či sú to reálny užívatelia alebo nejakí boti...


Ak by sa spočitali jednotlivé podtémy tak tabuľka by mohla vyzerať takto nejak. Je to ale teória, lebo tí čo hlasovali všetky hlasy monotematicky by mohli pridať niečo iné, teda asi okrem Bioniclistov. Tj kto mal predtým Castle 1, Castle 2, Castle 3 by mohol hlasovať Castle, Pirates, Space  alebo Castle, Adventurers, Trains. Asi málo kto čo hlasuje za Classic Castle/Space ... by pridal Bionicle a to by mohlo byť aj mimo top 3
Miesto, Téma, % uživateľov
1   Castle   23.738   43%
2   Space   23.396   42,4%
3   Bionicle   17.111   31%
4   Pirates   13.927   25,2%
5   Trains   10.646   19,3%

Odhlásený Merk0

  • Príspevkov: 3
Re: IDEAS
« Odpoveď #1071 : 22. Január 2021, 13:01:18 »
buď sú to boti, alebo nekompatibilný so System aj myšlienkovo

Dovolím si takú drobnú priateľskú pripomienku, nakoľko vidím, že tu majú niektorí ľudia skreslené predstavy - mať rád Bionicle ešte neznamená byť nekompatibilný so systémom. Bionicle mali skvelé system sety. (plus ešte pripomínam skvelé témy Vikingovia a ExoForce);
Za chvíľu k nám príde modrá obloha a zlaté slnko

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #1072 : 22. Január 2021, 13:59:57 »
Ja som sa bavil o číslach, preto tam bola spomenutá aj možnosť že su to boti.
Tj že 38% hlasov za Bionicle neakceptuje inú možnosť (pričom tie sú všetky System)
U tém ktoré rozbili  tj space/castle sa to nedá až tak pomerovať, lebo tam fanúšik "musí" dať 3 z toho typu aby zväčšil šance. Ale aj pri Castle je to 25% u space 10%
Porovnávať sa to dá s Pirates kde 3. voľnú pozíciu nezvolilo len 2‰ hlasujúcich.
Takže sa zopakujem, bud je tam veľké percento botov alebo2 z 5 hlasujúcich vidia len Bionicle a nič iné

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: IDEAS
« Odpoveď #1073 : 22. Január 2021, 16:08:07 »
Ja som hlasoval takto:
1. Town
2. Model Team
3. Paradisa

Ostatné je mimo mňa.

Odhlásený Merk0

  • Príspevkov: 3
Re: IDEAS
« Odpoveď #1074 : 22. Január 2021, 22:56:41 »
Všetko to je jedno veľké sprisahanie a hlasy pochádzajú od robotov a jašterov z Marsu. V žiadnom prípade to nemôžu byť skutoční ľudia, ktorí racionálne zvážili všetky možnosti a usúdili že je najvhodnejšie hlasovať za tému ktoré momentálne nemá sety.
Nie, to veru nie. Komu sa nepáči to isté čo mne jednoducho nemôže byť človek.
Za chvíľu k nám príde modrá obloha a zlaté slnko

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: IDEAS
« Odpoveď #1075 : 22. Január 2021, 23:50:09 »
1. Adventures
2. M-Tron
3. Blacktron

Fajn a teraz ma ukameňujte  ;D
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: IDEAS
« Odpoveď #1076 : 23. Január 2021, 08:53:50 »
Toto hlasovanie je hlúposť. Už len tým rozriedením Castle a Space kategórií. Je to ako parlamentné voľby.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: IDEAS
« Odpoveď #1077 : 29. Január 2021, 13:14:12 »
mne sa ta kovacska dielna popacuje...i ked naozaj strecha mohla mat inu farbu ale verim ze v reale to posobi nerusene...fotka moze skreslovat celkovy dojem....mne sa neskutocne paci,  ked je na domcekoch premyslene zariadeny interier a tu je to parada....kingdom sety su brutalne dobre ale tam som prave postradal trochu toho interieru...akurat pri tej dvoj vezi turnaja sa trochu posnazili spravit nabytocek a bolo to fajn ale tato kovacska dielna je super

niekto mozno povie ze naco sa zadrbkavat s interierom ked nie je vidiet a ze radsej sa mali viac vyblbnut na fasade ale prepracovany interier dodava setu iny rozmer co sa hratenosti aj celkoveho looku tyka

no a neo black falkoni k tomu...paradka...

a uz len na okraj ....napr. ta predloha sa mi vobec nepaci....tam sa snazili napodobnit jedinecne sety hradov z 80 tych rokov....ale to bola ina a neopakovatelna era....tie sety boli tak jednoduche a pritom tak genialne zaroven, ze to uz ziadna generacia lego guru z bilundu nevrati spat....

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #1078 : 03. Február 2021, 13:32:23 »

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: IDEAS
« Odpoveď #1079 : 03. Február 2021, 13:37:42 »
Vysledky 1. kola hlasovania o vyrocny set.
Dobre to vyriešili, nie? Podľa mňa by takto mohla byť väčšina ľudí spokojných.

Škoda, že sa nestalo to isté ako Castle aj pre "Space", ale tak k tomu dodali vysvetlenie "If we consolidated any other subthemes together, for example ‘Classic Space’ and ‘Space Police’ or any other subtheme, it wouldn’t change the top three, and the winners. The only exception is Castle!"