Autor Téma: Harry Potter (a iné varianty)  (Prečítané 37952 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #135 : 20. August 2020, 11:24:00 »
Aha, cize Sikma ulicka za stovky Eur a bez Gringottbanky, hej? To je ako Pariz bez Eifellovky. To si mozu celu tu ulicku ako je strcit do analu!

je to sposob ako vytrieskat viac prachov - ked uz kupis ulicku, tak budes musiet aj banku, ci chces ci nie :-) 400 ecok teraz a dalsich 400 potom, a maju z ulicky 800 ecok, co by inak nikto nedal, ak by to bol 1 mega set. toto spajanie setov HP ma svoju neuprosnu komercnu logiku, divim sa ze tento princip nevyuzili uz skor... pri mensich setoch to nevadi  -vzdy kupis kusok hradu so zajimavymi figami, da sa s tym hrat aj samostatne, a potom dokupis dalsiu a dalsiu cast, a pekne to rastie, a za normalnu jednorazovu cenu... pri tych vacsich setoch to zaboli riadne :-)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #136 : 20. August 2020, 11:31:59 »
Aha, cize Sikma ulicka za stovky Eur a bez Gringottbanky, hej? To je ako Pariz bez Eifellovky. To si mozu celu tu ulicku ako je strcit do analu!

Tam bude práve namiesto Gringottbanky obchod Weasleys' Wizard Wheezes. Banka bude snáď samostatne a bude verím urobená detailnejšie ako v poslednej Šikmej uličke 10217.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #137 : 20. August 2020, 12:29:56 »
Aha, cize Sikma ulicka za stovky Eur a bez Gringottbanky, hej? To je ako Pariz bez Eifellovky. To si mozu celu tu ulicku ako je strcit do analu!

Vzhľadom na to, že celou obnovenou radou sa tiahne prikupovanie setov pripojiteľných k Great Hall z Hogwarts, by to bolo len pokračovaním tradície mať po kúskoch.
Inak tie sety čo idú dokopy sú asi na 400 Eurách za všetky a tipujem že nekončia, zachvíľu to bude viac ako táto ulička s prípadnou bankou.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #138 : 20. August 2020, 12:40:40 »
Vzhľadom na to, že celou obnovenou radou sa tiahne prikupovanie setov pripojiteľných k Great Hall z Hogwarts, by to bolo len pokračovaním tradície mať po kúskoch.
Inak tie sety čo idú dokopy sú asi na 400 Eurách za všetky a tipujem že nekončia, zachvíľu to bude viac ako táto ulička s prípadnou bankou.

ano tato seria s tymto spajanim zacala. ja to schvalujem - je to idealny sposob, ako si poskladat velky set, ktory by inak ako mega-set nikdy nevydali. A komercne je to pecka - dobry sposob ako namotat ludi na dokupovavanie dalsich setov, aby bola "seria" uplna... Sranda akurat je, ze si vybrali seriu, kde si mozno vyskladat Hogwart castle 2 sposobmi - s beznymi setmi, alebo naraz ako exkluziv. Osobne s tym tiez trochu bojujem - za normalnych okolnosti by som si kupil vsetky "hradove" HP sety a pospajal ich, ale takto to bude posobit zvlastne dvojmo popri velkom hrade... Tymto sposobom mohli robit klasicke castle temy - velky hrad, a k tomu rozne hradby, veze, atd. Taky nastrel ako by to slo bol pri LOTR - Helmov zlab sa dal predlzit o hradby...
Inak cenovo sa tie HP sety daju vyskladat vyrazne pod cenu ulicky s bankou - tieto budu exkluzivy, takze max 20% dole, tie bezne sety su vo vacsich zlavach, takze ked su aktualne na katalogovych 70 + 100 + 90 + 100 = 360e, tak realne pri troche snahy a trpezlivosti to vie mat clovek za 220-250e, a je tam este rezerva na nejaky pripadny dalsi set - co inak uz nepredpokladam ze vydaju dalsie, mozno max 1, uz mame tretiu vlnu setov, a viac ako jednu vlnu uz necakam....
« Posledná zmena: 20. August 2020, 12:42:12 od mesje »

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #139 : 20. August 2020, 14:26:40 »
Ja som aj rad ze tam nie je gringot banka. Ved ta uz bola v tej prvej sikmej ulicke. Radsej nech spravia ine obchody. Ani toho Olivandera tam teoreticky nemuseli dat, kedze aj ten uz bol.
Za mna uplna spokojnost s tymto setom, teda zatial z toho co som videl to vyzera velmi pekne. Presne takto som si to aj predstavoval, ze to nebude mat zadnu stenu a to je super podla mna - netreba nic rozoberat ako pri modularoch ked chcem vidiet interier. Jedine ten ruzovy obchod ta horna cast vyzera tak "boring", ale zas aspon nie su vsetky tie obchody rovnako vycackane.

Inak som aj rad ze taketo nieco vydali, fakt asi par tyzdnov dozadu som sa s niekym bavil, ze ake by bolo super keby vydali napriklad Rokville ako exkluziv, zeby tam spravili par tych obchodov. Lebo okrem Skriekajucej budy nic vydane nebolo a tiez tam je teda dost ikonickych miest - Zonkov obchod, Rosmertin hostinec, Cukrovinky, Sovia posta.

A teraz bum, robia Sikmu ulicku  ;D (y) Sice nie Rokville, ale aj tak som za nu velmi rad. Lebo takto nejako som si predstavoval ze by mohli aj ten Rokville spravit. Mozno bude aj to :-)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #140 : 24. August 2020, 20:07:27 »
Snáď sa to uz môže dat:

https://www.promobricks.de/... nie, nemôže  C:-)

Vyzerá to super.
« Posledná zmena: 25. August 2020, 00:28:37 od papluh »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #141 : 25. August 2020, 00:29:46 »
TLG sa stále tvári že ten set a obrázky neexistuje, sorry

Citovať
We ask you not to post about it for a number of reasons, one being we don’t want to send you a  legal letter which could cause issues for your website management...
atď atď  C:-)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #142 : 16. November 2020, 17:38:06 »
LEGO ukázalo pár obrázkov z 2021 setov - 4 "knihy"
Pre fanúšikov fajn vec že tie veľké kryty sú potlačené, pre zvyšok to znamená že ak neprídu v inom sete, bez licencií, tak sa ich nedočkáme z lacnejších zdrojov  :P

https://brickset.com/article/54754/harry-potter-2021-sets-teased
https://www.instagram.com/p/CHp-fdnjAGT/?igshid=dfy4pns4eft8


Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #143 : 16. November 2020, 17:40:50 »
Sakriš. Lego odhalilo moja slabosť pre veci, čo sa otvoria aby odhalili mini-svety .

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #144 : 16. November 2020, 17:45:36 »
neviem ci to uz s tymi HP setmi neprehanaju - je hromada stadardnych setov, 2 exkluzivy, 2 cmf serie, jasne su to vsetko super sety, ale tie knihy uz su dost zbytocne... ma vyjst novy film ? lebo takyto naval setov sa malokedy vidi pri tematike, ktora mala svoj knizny a filmovy vrchol za sebou... lebo chrlia aj ine hracky a blbiny s touto tematikou...

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #145 : 16. November 2020, 18:28:55 »
Este ma prist jeden film.

A ja som len rad. Ako fanusik mozem povedat, ze nech vydaju takmer hocico s HP nalepkou tak to asi kupim. Tieto knihy/triedy vyzeraju slusne. Urcite lepsie ako tie cudne sety z 2001/2002, ktore sa hrali na nieco podobne.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #146 : 16. November 2020, 19:46:29 »
Je to zaujímavé, ale už je toho veľa... Ale samozrejme to aj tak kúpim...  ;D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #147 : 05. Apríl 2021, 17:10:33 »
Majú vyjst zlaté HP figy:

https://www.promobricks.de/goldene-lego-harry-potter-minifiguren/120582/

Súčasť setov, ale či budú v každom alebo náhodne, je otázne.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #148 : 05. Apríl 2021, 22:42:43 »
Mali by byť špecifická figúrka v konkrétom sete viď aktuálne zlaté Ninjago alebo predtým classic SW v anniversary setoch

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #149 : 16. Apríl 2021, 12:13:03 »
Španielsky Amazon nahodil pár HP setov a aj ich rýchlo zmazal  >:D C:-)  ale ak TLG dodrží pravidlá tak je to povolené zdielať
https://www.brothers-brick.com/2021/04/15/two-new-lego-harry-potter-sets-revealed-by-online-retailer-news/

Okrem týchto dvoch unikli aj obrázky celej série - zvyšné moduly, šach, fénix, postaviteľné maxifigy  ... akurát ten zdroj nieje oficiálny takže musíte pohľadať online  >:D C:-)