Autor Téma: MicroCITY  (Prečítané 50448 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #195 : 04. Apríl 2020, 15:03:34 »
Tá skica I. zhruba zodpovedá tomu, čo som aj ja spomínal, ja by som to ešte zredukoval a nechal iba tie spodné tri hmoty, akurát ich potiahol vyššie a vrchnú hranu by som viac vyspádoval. Tak by to vedelo byť súčasťou spoločného projektu a už aj tak by to bolo dominantou mesta. Ak to budeš ťahať ešte viac do výšky, tak to už je skôr na samostatné dielo. V každom prípade to bude na výstave dosť atraktívne  (y)

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 358
Re: MicroCITY
« Odpoveď #196 : 04. Apríl 2020, 17:09:45 »
Nedala by sa pridať na fórum možnosť podobná like-om?
Lebo niekedy by som chcel vyjadriť, že sa mi niečo páči bez toho, aby som odpísal len "Pekne", "Paráda" a podobne a tým pádom to tu spamoval :D
Proste palec hore a idem ďalej.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: MicroCITY
« Odpoveď #197 : 04. Apríl 2020, 18:28:58 »
Nedala by sa pridať na fórum možnosť podobná like-om?
Lebo niekedy by som chcel vyjadriť, že sa mi niečo páči bez toho, aby som odpísal len "Pekne", "Paráda" a podobne a tým pádom to tu spamoval :D
Proste palec hore a idem ďalej.

Tu nie si na facebooku  >:D

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #198 : 21. Máj 2020, 08:41:06 »
Ako už bolo prezentované v susedných vláknach, bola nám schválená projektová podpora.
Vďaka súťaži nám pribudlo niekoľko zaujímavých objektov, teraz by však bolo vhodné tento projekt viac koordinovať.

Čo by som si predstavoval:
-viacej menších objektov do 4-5 podlaží
-nejaký park, námestie - skrátka voľná plocha
-objekty so šikmými strechami, nestaviame predsa sídlisko

Hlavne potrebujeme zaplniť diery medzi rôznymi veľkosťami budov, keďže súťaž vygenerovala niektoré stavby, ktoré sa budú ťažšie začleňovať do okolia.

Vďaka projektovej podpore by sa MC vedelo rozšíriť o 10-20 modulov, možno aj viac. Ako som už písal dávnejšie, viem spolupracovať na digitálnych návrhoch(po dohode), fyzických modulov budem schopný z priestorových dôvodov spraviť najviac 2-3(plus to, čo už mám hotové).
 

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #199 : 26. Máj 2020, 11:05:40 »
V rámci hľadania optimálneho výberu dielov na stavanie do MC z projektovej podpory som začal modelovať nejaké ďalšie objekty.
Zatiaľ mám túto bytovku na dvoch základných moduloch, kde to vychádza nasledovne:
celkovo to má 2128 dielov v 60 lotoch
prvých 10 lotov má cca. 1660 dielov, čo je to, čo nás zaujíma, zvyšné menšie by sa dali riešiť, ak by boli použiteľné vo väčšom na ďalšie objekty.
Tie červené bricky v podložke by som dal v nejakej farbe, čo sa nachádza aj vo viditeľných brickoch:
Brick 3065 1x2 trans clear - 286ks
Brick 2x2 biely - 226ks
Brick 1x2 grille žltý  - 218ks
Tile 1x4 lbg - 200ks
Brick 2x4 biely - 155ks
Plate 4x6 biely - 136ks
Brick 2x4 červený - 116ks
Tile 2x2 dbg - 92ks
Plate 4x6 dbg - 82ks
brick 1x2 dbg - 76ks
brick 2x4 dbg - 72ks
Ďalšie loty sú už pod 40ks/lot, ale tiež sa tam nádu také, ktoré by vedeli byť univerzálne použiteľné aj inde, hlavne zelené platy a bricky v základných farbách v iných rozmeroch.




Ešte chcem namodelovať niečo so šikmou strechou, aby sa dali nejako odhadovať počty potrebných dielov na takéto typy budov.


Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #200 : 06. Júl 2020, 13:35:51 »
Ako som už avizoval, zmastil som v stud.io jednomodulovú budovu so šikmou strechou pre predstavu.



Má to celé cez 1030 dielov, najviac sú zastúpené:
brick 2x4 tan + red(tie v podložke by vedeli byť tiež tan - 104ks
plate 2x1 trans clear - 100ks
brick 2x1 tan - 83ks
tile 2x2 dbg - 60ks
tile 4x1 lbg - 56ks
brick 2x1 trans clear - 54ks
plate 6x4 dbg+tan - 52ks(vedia byt vsetky tan)
bracket 2x1 dark tan - 47ks
slope 2x4 dbg - 46ks
brick mod. 2x1x1+2/3 so 4studmi na stranu lbg - 41ks
brick 2x3 tan - 40ks

dokopy je 70 lotov, viaceré po 1ks

Ako sa dalo očakávať, dielov je celkovo viac druhov a je menšie zastúpenie veľkých lotov na celkovom objeme. Na druhej strane je vidieť, že sa tie najviac zastúpené položky opakujú(pochopiteľne) pri rôznych typoch stavieb. Z toho mi vyplýva, že na základné stavanie budeme vedieť využiť relatívne malé množstvo lotov(20-30) a zvyšok bude treba zvážiť podľa konkrétnych modulov(napríklad zeleň, diely na špeciálne techniky atď)

A ešte mi nedalo a spravil som aj nejakú odlišnú krabicu, nech nie sú všetky budovy riešené rovnakou technikou.




Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #201 : 23. August 2020, 17:35:06 »
Moj prvy MOC tohto roku a zaroven moj prvy prispevok do spolocneho projektu MicroCITY - Rekreačná chata ZŤS Dubnica nad Váhom - Vršatec (stav do roku 2000).

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #202 : 23. August 2020, 17:38:55 »
Noo, tak ten moj kopec bude este aj dobry ;)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 396
Re: MicroCITY
« Odpoveď #203 : 23. August 2020, 19:17:24 »
Ach títo staromilci   :D..Ty už na Vršatec radšej ani nechoď, na zaplakanie a na nepoznanie, čo z tohto objektu vzniklo..

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #204 : 23. August 2020, 20:51:02 »
Pekné to máš. Tie lavičky sú asi privysoké, ale chápem, prečo si ich takto robil. A s autami mám dilemu, či pri osobákoch dávať tie skejtové kolesá, alebo ich spraviť len ako krabičky. Takto sú to totiž dosť veľké rárohy.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: MicroCITY
« Odpoveď #205 : 23. August 2020, 23:11:11 »
Gratulujem k dokončeniu Vršatca  , KLF  :)
Viem že si sa s týmto projektom zaoberal dlho a chvíľami to vyzeralo , že ani nebude (môj dojem)  ;)
Nieje to žiaden drobec a nebude sa strácať pri polyfunkčnej budove .
Páčia sa mi detaily , ako polelnice a vrak auta za budovou  (y)
Možno bych pridal nejaký živý plot ,na dodelenie bazénu od cesty  ;)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 454
Re: MicroCITY
« Odpoveď #206 : 24. August 2020, 10:19:59 »
pekne to je  (y)
nebol som tam, ale niekde su este funkcne podobne objekty - velke chodby, schodisko, jedalen (kde ma kazdy svoje miesto) ....   :D

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: MicroCITY
« Odpoveď #207 : 24. August 2020, 10:45:15 »
Pekne si to zrobil :) (y)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: MicroCITY
« Odpoveď #208 : 24. August 2020, 12:46:53 »
Chalani, vy jste šikovní, nechcete do toho vašemi mikro městečka udělat nešťastný a dneska už zlikvidovaný pražský TransGas? To byla zajímavá brutalistní budova a z LEGO by asi udělat šla... Mně je jejího konce  líto, protože byla fakt trochu jak ze sci-fi.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #209 : 24. August 2020, 16:37:09 »
Ach títo staromilci   :D..Ty už na Vršatec radšej ani nechoď, na zaplakanie a na nepoznanie, čo z tohto objektu vzniklo..

Ved toto! :'( Som tam 1-2x rocne a prave preto som sa rozhodol pre povodnu verziu, ked to tam este zilo.

Pekné to máš. Tie lavičky sú asi privysoké, ale chápem, prečo si ich takto robil. A s autami mám dilemu, či pri osobákoch dávať tie skejtové kolesá, alebo ich spraviť len ako krabičky. Takto sú to totiž dosť veľké rárohy.

Hej, mas pravdu s tymi autami. Tak sak neni problem ich prerobit, ak dohodneme nejaky jednotny standard pre vsetky vozidla.

Gratulujem k dokončeniu Vršatca  , KLF  :)
Viem že si sa s týmto projektom zaoberal dlho a chvíľami to vyzeralo , že ani nebude (môj dojem)  ;)
Nieje to žiaden drobec a nebude sa strácať pri polyfunkčnej budove .
Páčia sa mi detaily , ako polelnice a vrak auta za budovou  (y)
Možno bych pridal nejaký živý plot ,na dodelenie bazénu od cesty  ;)

Zivy plot bych aj dorobil, len uz mi dosli diely nan. :D

pekne to je  (y)
nebol som tam, ale niekde su este funkcne podobne objekty - velke chodby, schodisko, jedalen (kde ma kazdy svoje miesto) ....   :D

Vsak toto je mozno tiez taky nejaky univerzalny projekt a takato budova mozno stoji aj niekde inde na Slovensku. Inak ono by to kludne (minimalne v nasom MC) mohlo fungovat aj ako mensia skola. ;) Prikladam nejake fotky original budovy.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered