Autor Téma: Lego vlak 60051 problem  (Prečítané 11013 krát)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Lego vlak 60051 problem
« : 30. December 2015, 08:14:10 »
Caute..
Kupil som tento set 60051  synovi na vianoce a stretli sme sa s pozoruhodnym problemom...
mame predosly cerveny vlak 7938 ako aj nakladny vlak 7939. oba fubguju tak, ze na DO ked otocim kolieskom doprava tak postupne zrychluje a vlak ide.. nemusim sa uz dotykat nicoho na DO a vlak pojde hadam dovtedy, kym bude mat baterky...ked otocim dolava tak robi to iste ale opacnym smerom. ked potrebujem zastavit tak stlacim cervene tlacitko pod kolieskom a vlak stoji..samozrejme iba na jednej strane DO,  podla toho kde mam zapojeny prijimac.. druha strana DO kde na prijimaci nie je zapojene nic samozrejme ani nic nerobi.... predpokladam, ze toto je funkcnost ako to ma byt...ale...
60051 TO NEROBI.  ked otocim kolieskom tak vlak nejde. ovladat sa da iba cervenymi tlacitkami.. lave zrychluje a prave spomaluje, bez ohladu na to, ci mam zapnuty kabel v prijimaci vlavo na modrom, alebo v pravo na cervenom. proste je zapojeny iba jeden a aj tak to ovladam na ovladaci akoby boli zapnute obe strany na prijimaci. navyse aby vlak vobec isiel tak tie tlacitka musi clovek mackat permanentne.. cize ked stlacim iba raz tak sa rozbehne a zastavi.. proste ho treba stlacat asi kazdu sekundu aby vlak vobec isiel. na druhu stranu nejde vobec. uz som vymenil kazdu cast zvlast.. najprv podvozok, potom prijimac...skusal som viacero DO
Moja otazka znie? je nejaky rozdiel v prijimaci ci je na vlak alebo na technic? moze byt nejako inak naprogramovany? dal som tam totiz aj iny z mojho technicu a sprava sa to rovnako. ked tam dam z ineho vlaku tak to ide ako ma.. alebo je vadny prijimac? dialkovy je ok, lebo to iste robi aj s novym zo setu 60051 aj so starym zo setu 7938. takisto aj podvozok.. takisto sa sprava rovnako, ci je z noveho ci zo stareho setu..
Stretol sa s tym niekto?
pripadne poradte, ak robim niekde chybu.
Dik

tu som nasiel video.. zhruba od 8:40 ukazuje ako sa ovlada vlak.. presne tak ako som pisal.. takto mi funguju predosle vlaky.. ale tento novy nie

https://www.youtube.com/watch?v=N2TvRttkzo4





Dodo
« Posledná zmena: 30. December 2015, 08:34:01 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Lego vlak 60051 problem
« Odpoveď #1 : 30. December 2015, 08:45:01 »
Asi sa snažili imitovať skutočnosť s tým stláčaním tlačidla, pretože som počul že aj v skutočnosti musí strojvodca každých niekoľko sekúnd stláčať tlačidlo prítomnosti strojvodcu... :-)

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Lego vlak 60051 problem
« Odpoveď #2 : 30. December 2015, 09:44:58 »
Je na to pedál bdelosti a na to už strojvodcovia vyvinuli tehlu  :D ;)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Lego vlak 60051 problem
« Odpoveď #3 : 30. December 2015, 10:11:45 »
hej kedysi to bolo na tlacidlo.. sam som zazil... ale tu to asi nie je ono... aj na prilozenom videu je vidno, ze to ma chodit uplne inak.. to som zase vychytal nejaky vadny kus.. kurnik sopa, pri tom, kolko som do lega vrazil by sa mohli o nas lepsie starat.. uz v tom mam peknych par tisic € a len pre to, ze so slovak si ma vobec nevsimaju...uz som napisal na ich servis tak uvidim..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Lego vlak 60051 problem
« Odpoveď #4 : 30. December 2015, 12:44:52 »
nikto neporadi ako na to?
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Lego vlak 60051 problem
« Odpoveď #5 : 30. December 2015, 12:50:38 »
Dodo, bud mas nieco chybne zapojene (ale to asi nie, kedze s tym uz mas skusenosti) a tu by som to cele rozobral a nanovo poskladal, alerbo je tam vyrobna vada niekde a to reklamujes. Viac Ti asi neporadi nik.

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Lego vlak 60051 problem
« Odpoveď #6 : 30. December 2015, 20:30:30 »
Mám ho aj ja (už pár mesiacov), ale ešte som neskúšal funkčnosť elektroniky ;D (nemám toľko bateriek po kope) >:D
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Lego vlak 60051 problem
« Odpoveď #7 : 02. Január 2016, 16:54:30 »
ahoj,
pozri cez lego.com, vľavo dole je customer service, doklikáš sa po formulár s číslom setu, vyberieš aký diel je vadný, a pošlú ti bezplatne nový ovládač s velkými omluvami - je im moc lúto , keď niečo nefunguje ako má ! :) Ak im farbisto opíšeš tú vadu, možno ťa listom pri novom ovládač priloženom zároveň zdvorilo poprosia, či by si im mohol vadný diel zaslať (do Dánska), aby ho mohli ich dizajnéri preskúmať a poučiť sa z neho. Prepokladám, ak ich majú už takých vadných viacero, tak to možno ani nevypýtajú.
V závere ich listu ťa poprosia, že ak by si ešte čokolvek potreboval, aby si sa na nich kedykolvek obrátil.
Lego je drahé, ale customer service  zodpovedá cene tých hračiek.



Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Lego vlak 60051 problem
« Odpoveď #8 : 02. Január 2016, 17:07:38 »
ahoj,
pozri cez lego.com, vľavo dole je customer service, doklikáš sa po formulár s číslom setu, vyberieš aký diel je vadný, a pošlú ti bezplatne nový ovládač s velkými omluvami - je im moc lúto , keď niečo nefunguje ako má ! :) Ak im farbisto opíšeš tú vadu, možno ťa listom pri novom ovládač priloženom zároveň zdvorilo poprosia, či by si im mohol vadný diel zaslať (do Dánska), aby ho mohli ich dizajnéri preskúmať a poučiť sa z neho. Prepokladám, ak ich majú už takých vadných viacero, tak to možno ani nevypýtajú.
V závere ich listu ťa poprosia, že ak by si ešte čokolvek potreboval, aby si sa na nich kedykolvek obrátil.
Lego je drahé, ale customer service  zodpovedá cene tých hračiek.

Toto plati mozno pri beznych dielikoch. Tento sa tak objednat neda. Bapisu ti zemas v 80 znakoch popisat zavadu tak som im dal ze ozvute sa mi na mail a vysvetlim.  Tak som zvedavy ci sa vobec ozvu...nestoji mi to za namahu. Kupim novy a pojde vsetko ako ma.  Len si clovek uz povie.. Ci tento drahy konicek stoji za to. Ide to s mimi dole vodou.... Odpisu ti v zmysle..asi si to zapojil zle. 
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Lego vlak 60051 problem
« Odpoveď #9 : 05. Január 2016, 09:07:12 »
tak sa ozvali... vraj nemaju ten diel na sklade, ale ze ked ho naskladnia tak mi ho poslu.. tak som zvedavy :-))
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený yaloo

  • Príspevkov: 16
Re: Lego vlak 60051 problem
« Odpoveď #10 : 15. Január 2016, 06:13:46 »
jasne ze to musi byt vadny diel...mam doma 60052, bracho zas kupil detom 60051 a ovladanie funguje ako popisujes na zaciatku...cize kolieckom (otocenim vlavo al vpravo) a nie cervenym tlacidlom...to je predsa STOPka!  ;)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Lego vlak 60051 problem
« Odpoveď #11 : 22. Január 2016, 09:08:09 »
tak sa ozvali... vraj nemaju ten diel na sklade, ale ze ked ho naskladnia tak mi ho poslu.. tak som zvedavy :-))

tak pani problem vyrieseny. poslali to a vsetko funguje ako ma :-)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Lego vlak 60051 problem
« Odpoveď #12 : 22. Január 2016, 14:03:39 »
SUPER!!  (y)

Ja som riešil poškodené samolepky z Arctic ľadoborca a poslali nové :)