Autor Téma: 10179 - Ultimate Collector's Millennium Falcon  (Prečítané 9595 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
10179 - Ultimate Collector's Millennium Falcon
« : 22. Február 2016, 18:13:22 »
Myslim, ze tento set si zasluzi mat samostatne vlakno. Aj vzhladom na svoju velkost, aj vzhladom na medializaciu okolo rastu jeho ceny. Aktualne sa diskutuje na Bricksete, kam az sa cena moze vysplhat a co ju moze zastavit, ci zrazit. Aktualne su ludia ochotni dat za tento set tisice dolarov. Podla mna TLG asi aj zvazovalo reediciu (mala byt tento rok), ale ked zbadali ako stupa zberatelska cena tohto setu, tak si asi povedali, ze to "nebudu kazit". Uvidime. A uvidime aj ako dlho bude tento set rekordmanom. Pred nim bolo takychto setov uz niekolko (kazdy bol rekorderom svojej doby) a ja verim, ze pride set ktory zase prekona Falcona. That's the circle of life. ;)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: 10179 - Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Odpoveď #1 : 22. Február 2016, 18:34:22 »
Predbehnem mesjeho a spytam sa:

Preco by TLG ako spolocnost co predava produkt sledovala cenu na sekundarnom trhu a zalezalo im na tom ?
Ten set je velmi ziadany. Preco by ho nevydali v nejakej novej forme zas a nezarobili na tom ?

Osobne cakam na ediciu Falconu z E7 s novym diskom a hlavne s novym kokpitom co bude uz sklo a nie vakum :)
Kludne nech tomu daju cenu 500E, kupovat sa to bezproblemov bude.
Dovdedy uvazujem s postavenim si vlastneho s pouzitim inich farieb pre niektore moc vzacne diely.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: 10179 - Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Odpoveď #2 : 22. Február 2016, 18:36:49 »
Predbehnem mesjeho a spytam sa:

Preco by TLG ako spolocnost co predava produkt sledovala cenu na sekundarnom trhu a zalezalo im na tom ?
Ten set je velmi ziadany. Preco by ho nevydali v nejakej novej forme zas a nezarobili na tom ?

Osobne cakam na ediciu Falconu z E7 s novym diskom a hlavne s novym kokpitom co bude uz sklo a nie vakum :)
Kludne nech tomu daju cenu 500E, kupovat sa to bezproblemov bude.
Dovdedy uvazujem s postavenim si vlastneho s pouzitim inich farieb pre niektore moc vzacne diely.

 ty ak to stihnu vydat do Podpory tak to bude narez  :D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 10179 - Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Odpoveď #3 : 22. Február 2016, 19:25:48 »
starhawk ma predbehol :-)
TLG kasle a nezohladnuje sekundarny trh, dokonca naopak robi opatrenia proti nemu (limitovanie nakupov na SaH, rapidne vzrastol pocet zakazanych kont, ak sa im zdalo ze niekto vela kupoval, sledovanie resellerov a ich kont osobitnym teamom ludi, uz tlacia aj na obchodne siete, aby davalo limity, atd). Neviem preco to tak je, lebo mali by byt radi, ze a) predaju viac lega, b) kseftari im fakticky predlzuju zivotnost setov a TLG to nestoji vyrobne ani skladove kapacity. Ale je to tak. Takze posledne co ich zaujima je cena UCS falcona na sekundarnom trhu. Ak aj vydaju znovu UCS falcona (co je podla mna otazka casu, kedze uz bola reedicia Xwingu), tak to bude prestavany falcon, s inymi dielikmi a mozno aj velkostne (skor hrozi zmensenie, ako zvacsenie).

Pochybujem tiez ze cenu falcona nieco prekona - kedze rapidne pribudlo resellerov a neni mozne, aby nejaky velky set usiel ich pozornosti, takze v ponuke do buducna bude desiatky krat viac kusov urciteho setu na sekundarnom trhu, ako v pripade falcona, ked bolo kseftovanie v plienkach. Jedine co to prekona, je:
a) nejaka mala blbost, co ujde pozornosti - ale tam pojde o rekord v %, nie ze by islo o zavratne cisla - napr nejaky polybag alebo panak stupne z 3 eur na 50 eur,
b) nejaka exkluzivita, co sa bude predavat len na nejakej vystave, ci vo velmi obmedzenom mnozstve napr pre zamestnancov a pod.

Strop falcon nejaky ma, lebo v sucasnosti by som sa uz bal ho kupovat, ked vo vzduchu visi reedicia, co zatrasie cenou...

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: 10179 - Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Odpoveď #4 : 01. Máj 2016, 19:25:39 »
OMG to je nadherny set ..  :D som mal uz na dlasiu podporu vybrane sety postupne ale toto bude priorita ak to bude k dispo .. wow 5200 dielkov .. wtf . :D
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: 10179 - Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Odpoveď #5 : 01. Máj 2016, 20:01:38 »
OMG to je nadherny set ..  :D som mal uz na dlasiu podporu vybrane sety postupne ale toto bude priorita ak to bude k dispo .. wow 5200 dielkov .. wtf . :D

To ako fakt toto? :D

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: 10179 - Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Odpoveď #6 : 03. Máj 2016, 17:22:19 »
no sak ked bude ta reedicia :) falcon sa mi vazne paci zatial nevlastnim ani jeden a ten teraz co je to je taky chaby mix ..
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space