Obchod > Obchody

Objednávanie tovaru zo zahraničia

(1/5) > >>

STARHAWK:
Caute, prave som si zadal BL order z USA. Robievate z tadial objednavky? Je nieco special co treba vediet ? Napr je tam nejake clo ? Bude to pomerne mala objednavka tak do 30eur.

mesje:

--- Citácia od: STARHAWK  19. Január 2015, 11:19:17 ---Caute, prave som si zadal BL order z USA. Robievate z tadial objednavky? Je nieco special co treba vediet ? Napr je tam nejake clo ? Bude to pomerne mala objednavka tak do 30eur.

--- End quote ---

Clo ti hrozi cca od 150 eur, horsie je slovenska DPH, ktoru ti vyrubia myslim ze vzdy (20 %). Ale zavisi od stastia, ci to stopnu na colnici, ja mam slabu uspesnost cca 40 % - viackrat mi stopli zasielku a dorubili dph, dokonca aj na sumu postovneho, este sa kvoli tomu musis drbat na colnicu a riesit to tam. Ale su tu aj stastlivci (KLF), ktorym to vzdy preslo bez dph  >:D. Je to nevyspytatelne, mne stopli aj par dielikov. Co moze pomoct: a) nech predajca uvedie, ze to je "gift", ze predajcovi zaplatis na dvakrat a zadeklarujes len jednu, nizsiu platbu, a pod. Cele je to nezmysel a okradanie ludi, lebo vlastne musis platit 2x dph - predajca v USA uz v cene premietol americku DPH, a ty este musis platit aj tu, dokonca aj z ceny postovneho, co je uplne mimo realitu a ferovost.

KLF:

--- Citácia od: mesje  19. Január 2015, 11:46:46 ---Ale su tu aj stastlivci (KLF), ktorym to vzdy preslo bez dph

--- End quote ---

To urcite nie! Uz som to tu pisal, nechcelo sa mi to tu znova opakovat, ale ked si ma uz spomenul... Velke MISB LEGO mi zvykla colnica zadrzat, ale platil som vzdy len DPH. Clo nikdy. VSETKO ostatne mi vzdy prislo postou rovno domov. A co sa postovneho z Ameriky tyka - nebyva tam nejaky vacsi rozdiel od Europy. Mozno prave u tych velkych setov je to snad vyraznejsie. U dielikov ja osobne uz vobec neriesim, ci je to Amerika, alebo Europa.

matt251:
Mesje: Nechcem sa hadat, ale podla mojich info USA nema DPH, preto su ich ceny ake su. Zato maju vysie dane z prijmu. Aj ked sa mi to uplne nezda a isto maju par % aj na VAT - DPH.

Inac mozem len o suhlasit. Cele toto objednavanie je o stasti ci to prejde cez colnicu ci nie.

mesje:

--- Citácia od: KLF  19. Január 2015, 11:56:53 ---To urcite nie! Uz som to tu pisal, nechcelo sa mi to tu znova opakovat, ale ked si ma uz spomenul... Velke MISB LEGO mi zvykla colnica zadrzat, ale platil som vzdy len DPH. Clo nikdy. VSETKO ostatne mi vzdy prislo postou rovno domov. A co sa postovneho z Ameriky tyka - nebyva tam nejaky vacsi rozdiel od Europy. Mozno prave u tych velkych setov je to snad vyraznejsie. U dielikov ja osobne uz vobec neriesim, ci je to Amerika, alebo Europa.

--- End quote ---

Ja sety odtial uz neobjednavam vobec - to riziko je velke, a dieliky zvazujem tak, ze do ceny kalkulujem aj riziko dodatocneho DPH - tj musi ta vyhodnost dielikov z ameriky byt vyrazna oproti europe. Pre mna je velke minus nielen hrozba dodanenia, ale aj strata kopu casu na colnici, kde si ta hadzu ako zemiak a hodinu tam clovek kludne stravi...

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

Go to full version