Autor Téma: Collectable Minifigures  (Prečítané 186013 krát)

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #825 : 28. August 2023, 16:04:53 »
Nič zázračné, pôvodne som kupoval na triedenie projektových dielov túto  a následne teraz na Lugbulk jej inú verziu, na LB je výhoda že má o niečo väčšiu plochu, do vrecka je asi vhodnejšia tá prvá.
Pôvodne som vyberal náhodne podľa toho čo bolo niekde najlacnejšie. Podobné typy používajú aj rôzne iné LUGy (aj) pod inými značkami a potom sú také čo majú 200+ Eurové priemyselné váhy >:D
Ono je to nejaká čína čo sa pod rôznymi krytmi s rovnakými špecifikáciami displeja a typmi (poprehadzovaných) tlačítok predáva kade kde. Pozor v rovnakom obale kľudne aj s 2,3 a viac rôznymi rozsahmi a presnosťami (tipujem že buď iná kalibrácia senzora alebo len vymenená súčiastka)
Ja som bral len tie 0.01g / 500g verzie. S prehľadom dokážu počítať aj najľahší dielik čo mám po ruke 0.07g
Ak to dávam pekne do stredu tak to skáče tak 0.01-2g konzistentne. Ak sa to snažím rozhodiť že ich dám napr len do jedného rohu plochy tak to už neni tak ideálne, ale stále v rámci váhy jedného kusu.
Ešte iní tvrdili že ako sa vybíjajú alkalické baterky a klesá napätie tak to hádže nekonzistentné čísla. Mne alkalické skapali pri úschove a s NiMH mi to nerobí.
Z pohľadu LB sú to veci ktoré nie sú úplne podstatné/dajú sa ľahko podchytiť keďže to závísí od relatívnych výh v krátkom čase.
Pri porovnávaní absolútnych hodnôt skrz dlhé časové obdobie či meraných inými to bude chcieť viac cviku. Ale napríklad na zoradenie jednej krabice v jednom momente to bude ok.

Ešte nejaké dáta ku kódom
V USA (DFWLUG) takto odsledovali kôdy na malých boxoch
V Austrálii (od Frostbricks) zas takto, keďže podĺa písmena je to z Kladna tak by to mohlo byť relevantnejšie pre nás
(Odkaz na prílohu)
Ďakujem za užitočné info ohľadom váženia aj kódov. Musím nájsť typ váhy, ktorý bude určený na +/- váhu figúrky + krabičky (ani teraz neviem, koľko taký minifig vlastne váži) tak, aby sa dala krabička položiť na stred váhy, a súčasne bude akotak presný. Ponúkajú aj váhu s presnosťou 0,001g za cca do 1000 Kč, ale akosi sa mi to v tejto cenovej hladine nezdá - Číňan nasľubuje všetko.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #826 : 28. August 2023, 19:41:23 »
Budeš ako voľakedy v zelovoci, len ako zákazník s vlastnou kalibrovanou váhou...  :oldman:

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #827 : 28. August 2023, 21:22:35 »
lepsie ako traposit s vahou je to kupit na bricklinku, resp menit na bazosi - vyhodou je, ze v boxe su 3 kompletne serie, tj rovnaka sanca na kazdy fig, takze ziadne vzacne kusy nebudu... tie ceny za konkretnu figurku nie su nijak dramaticke a maly priplatok sa oplati, ak to chce mat clovek naisto... aj tak to vyjde lacnejsie, ako strielat naprazdno a hromadit duplikaty...

technicky si viem este predstavit minikameru, ktora to cez malu dierku zisti co je vnutri... pripadne v draciku urobit mensiu dieru, vizualne to pozriet, a potom prelepit dracik cenovkami - ale pri prezamestnanosti v draciku bude minimum sanci to robit v klude...

ja dufam, ze sa budu mnozit otvorene skatulky, co bude viest obchody k znizeniu objednavok CMF, a tato spätna vazba prinuti TLG vratit sa k normalu - sackom...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #828 : 29. August 2023, 06:53:12 »
Maju to pri pokladni pod dozorom personalu..takze ziadne dierky ani otvaranie...bud kupis,alebo nechaj tak. Ak v zahranici v obchodoch budu mat vela pripadov otvorenych krabiciek tak to spravia tak isto.. ziaden tlak na vyrobcu nebude a uz to takto ostane....
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #829 : 29. August 2023, 11:57:16 »
Čiže v jednej veľkej krabici budú garantované kompletné 3 série? Nejaký link na to?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #830 : 29. August 2023, 16:06:23 »
Garantované nemáš nič, len 40% v BMG Invest  >:D

Ale podľa doterajších recenzí to vyzerá že podobne ako v posledných sériach je snaha mať rovnomerné rozloženie. Čož ovšem neznamená že sa strelia do nohy nejakými verejnými garanciami.
Je kopec príčin prečo to nemusí sedieť od roznych chýb vo výrobe/balení až po cielené rozhodnutia ... určite by viac vedel (ale asi nesmel  >:D ) povedať niekto kto tam robí.

Ako napríklad spomínal niekto čo si na aktivity objednal 3 škatule Disney série tak u dvoch to sedelo a tretia bola pomixovaná. Pritom šli priamo od Lega cez podporu fan médiam.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #831 : 29. August 2023, 22:12:27 »
Maju to pri pokladni pod dozorom personalu..takze ziadne dierky ani otvaranie...bud kupis,alebo nechaj tak. Ak v zahranici v obchodoch budu mat vela pripadov otvorenych krabiciek tak to spravia tak isto.. ziaden tlak na vyrobcu nebude a uz to takto ostane....

niektore draciky to maju aj tak dalej od pokladne...
ak pojdu cestou kontroly a sprisnovania predaja (napr to daju do sklenenych skatuliek ako v Smyths), tak potom zase mozu padnut predaje, lebo odpadne mnoho kupujucich, ktori kupovali CMF figy iba z dovodu, ze vedeli presne co kupuju... a klesnu objednavky obchodov z tohoto dovodu...

Čiže v jednej veľkej krabici budú garantované kompletné 3 série? Nejaký link na to?

v nejakej recenzii som to cital... ale istota neni nikdy, myslim pri Disney 2 serii boli chyby... ale dolezite je, ze vo velkych poctoch to bude v poriadku a teda nevyskoci cena niektorych figov kvoli vzacnosti... samozrejme ak niekto kupi cely box, aby sa rozdelil medzi 3 dohodnutych ludi, a nebude to sediet, tak to je potom problem... ale stale je to ovela lepsie, ako ked umyselne davali 2 ks z niektorych druhov a 5 ks z inych...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #832 : 05. Január 2024, 12:10:04 »
Hello...opat som neodolal a aj ked je to v krabickach objednal...25 seria..spravil som dve nezavisle objednavky v iny den..reku aspon bude sanca, ze to nevzali z jednej krabice... kupil som spolu 20 kusov.. a z celej serie mam 9... 11 kuskov uplne zbytocne...asi to uz fakt boli posledne..takuto blbost vymysliet, aby opat raz trosku nasrali zberatelov...
Ak by mal niekto zaujem na vymenu... mam
2x c 1
2x c 2
1x c 4
2x c 5
2x c 10
2x c 12

A chyba mi
C 3, 6 a 9
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #833 : 05. Január 2024, 19:39:15 »
Ahoj, mam cislo 6 a 9. Vymenim za 2x cislo 5. Som z BA Petrzalky. Kludne mi napis spravu.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #834 : 09. Január 2024, 16:19:53 »
Lego zacalo na krabicky s minifigmi davat nove qr kody a je vdaka nim mozne identifikovat aky minifig v krabicke je, takze tu je navod ako identifikovat minifigy z 25. serie (plati pre krabicky s novym qr kodom (stare treba vazit) a je treba rozlisovat ci sa jedna o krabicku s S alebo R).

https://www.youtube.com/watch?v=gyUAonizJtI

https://figscanner.com/




Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #835 : 10. Január 2024, 16:53:19 »
Ahoj, mam cislo 6 a 9. Vymenim za 2x cislo 5. Som z BA Petrzalky. Kludne mi napis spravu.
Dúfam, že si mu dal aspoň dve za jednu, Šimon.