Autor Téma: Modulárne domy a cesty  (Prečítané 11180 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #15 : 10. Február 2016, 20:37:15 »
Myslím, že požiadavka na presun moduláru na inú baseplate či dve by dosť obmedzila ponuku setov na požičanie. Aspoň ja osobne by som to nerobil, kedže to upravené nemám ako skladovať.

Podloženie zozadu nieje problém, aspoň ja mám pár baseplate ktoré sú v stave nevhodnom na výstavu (aspoň viditeľne).

Bohužial cesty nemám, inak by som vyskúšal ako to vyzerá.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #16 : 10. Február 2016, 21:21:06 »
nj, len tie 10x baseplates sú dosť staré a týmpádom drahé :D

Osmicka by mala stacit.


Ak to chapem spravne, tak navrh je polozit baseplate modularu na study cesty? (t.j. bez toho pracneho poposuvania) Tak toto uz bude ten najhorsi pripad. Este ak by boli cestne study prekryte tileami, tak ako tak, ale to by tie modulary museli mat baseplaty rovnakej farby ako su cesty (DBG) alebo ako obrubniky (LBG), co vacsina nema a viditelna zelena, cervena ci tan ciara nebude velmi vabna.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #17 : 10. Február 2016, 21:29:55 »
Tie modulary nie su az tak modularne, ako by sa zislo. Varianta s ukladanim na ine podlozky stroskota na vyssie spomenutych veciach MiKeLom a plus by tam trebalo vyplnat medzere medzi domami. Varianta s CITY cestami je najjednoduchsia, no len zial tie cesty maju ten nestastny okraj. Da sa zazelenit, ale potom zas nesadnu prechody pre chodcov. :-\

ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Mozno lepsie riesenie by bolo rozsirenie chodnika:

ila_rendered

Idealna varianta je asi fakt si tie cesty vyskladat zo 16-nasobkovych modulov (ako sme to spravili MiKeL aj ja), ale to je zas strasne plytvanie dielov!
« Posledná zmena: 10. Február 2016, 21:42:37 od KLF »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #18 : 10. Február 2016, 22:06:28 »
Akurat mi napadla celkom prijatelna verzia s city cestami. Tu verziu s rozsirenymi chodnikmi spravit tak, ze chodniky budu rozsirene len v miestach prechodov a zvysok by boli spravene pozdlzne parkovacie boxy a sem tam aj zelen (ako zvyknu byvat tie stvorce so stromami napr.). Cize skombinovat viac variantov na tej zvysnej ploche, aby to neposobilo tak jednotvarne a neprirodzene.
« Posledná zmena: 10. Február 2016, 22:08:44 od MiKeL »

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #19 : 10. Február 2016, 22:20:53 »
Nebo prostě vzít, odloupnout od modularu baseplate a zasunout ji o 8 studů dál. Chodník modularu přeskládám na baseplate cesty a baseplate modularu bude začínat až pod zdivem. ;)

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #20 : 10. Február 2016, 22:31:20 »
Nebo prostě vzít, odloupnout od modularu baseplate a zasunout ji o 8 studů dál. Chodník modularu přeskládám na baseplate cesty a baseplate modularu bude začínat až pod zdivem. ;)
To som im navrhol a zamietli to.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #21 : 10. Február 2016, 22:41:02 »
Ach jaj chlapci - tak som vam to nakreslil tak, ako to navrhujete. Cim vyplnite tu medzeru na ceste?


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #22 : 10. Február 2016, 23:14:05 »
Asi tak nejak KLF. Ešte zozadu toho modularu bude pretŕčať 5-6 studov tá baseplate spod neho, tj modular za ním by musel byť postavený na nej. To nepojde

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #23 : 11. Február 2016, 00:04:15 »
Ach jaj chlapci - tak som vam to nakreslil tak, ako to navrhujete. Cim vyplnite tu medzeru na ceste?
daj tam dve rovne cesty a nedzera bude medzi budovami. A tie su normalne vsak smetiari sa nejak musia ku kontajnerom vzadu dostat(ako u parizskej restaracii kde je kontajner vzadu). Z jednej strany bude vchod  a oproti mur. A ak by bolo treba tak akternativa v podobe modularneho MOCu, by krasne zaplnila medzeru. Takto to planujem vo svojom meste.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený GRIFFIN93

  • Príspevkov: 52
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #24 : 11. Február 2016, 08:06:42 »
Ahojte, ja by som sa na to pozeral z dvoch pohladov: bud modulary zachovat s podorysom podla navodu alebo ich rozsirit / upravit v rovnakych farbach podla dlzky ulice

1. skupina, ktora uctieva modulary postavene presne podla navodu, si moze k nim dorobit vlastne "modularne" cesty z Tiles (DBG v dazdivom pocasi, LBG v obdobi sucha a White na prechody pre chodcov a vodorovne dopravne znacenie)

2. skupina si moze modulary rozsirovat / upravovat podla potreby - za pouzitia rovnakych farieb, kociek a detailov podla navodu - aby sa zachoval vizual budovy a presne sedeli na dlzku ulice Baseplate Road (ako som pisal minule, mame uz 5 generacii ulic s krajnicami 9-7-8-6-6 Studs)

Alebo 3. skupina borcov, ktori si modulary rozsiria podla svojej potreby a k nim si dorobia "modularne" cesty podla svojej potreby :-)

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #25 : 11. Február 2016, 08:35:44 »
Ako nezávislí pozorovateľ, čo nevlastní žiaden modulárny dom musím konštatovať, že toto riešenie by asi bolo naj:

Akurat mi napadla celkom prijatelna verzia s city cestami. Tu verziu s rozsirenymi chodnikmi spravit tak, ze chodniky budu rozsirene len v miestach prechodov a zvysok by boli spravene pozdlzne parkovacie boxy a sem tam aj zelen (ako zvyknu byvat tie stvorce so stromami napr.). Cize skombinovat viac variantov na tej zvysnej ploche, aby to neposobilo tak jednotvarne a neprirodzene.

Ešte ma napdlo, k tomuto:

Ach jaj chlapci - tak som vam to nakreslil tak, ako to navrhujete. Cim vyplnite tu medzeru na ceste?

Rovnú cestu vystreď a urob tam dva spomalovače.

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #26 : 11. Február 2016, 09:17:28 »
Akurat mi napadla celkom prijatelna verzia s city cestami. Tu verziu s rozsirenymi chodnikmi spravit tak, ze chodniky budu rozsirene len v miestach prechodov a zvysok by boli spravene pozdlzne parkovacie boxy a sem tam aj zelen (ako zvyknu byvat tie stvorce so stromami napr.). Cize skombinovat viac variantov na tej zvysnej ploche, aby to neposobilo tak jednotvarne a neprirodzene.


Caute,
mne sa najviac pozdava ta Mikelova varianta s citycestami.
Robili sme uz viacero tych kolajisk, a aj ked je layout dopredu urobeny vzdy je to nutne prisposobovat na mieste - teda aspon pri tych 10m dlzkach.  Priprava a realizacia optimalnejsia ked sa dodrzuje zakladny modul 36 studov.
V tomto roku pripravujeme ozivenie kolajiska rozdelenim na viac vyskovych urovni. Je to trochu limitovane materiálom,ktory mame momentalne k dispozicii - ale nieco z toho bude.   Ponukam alternativu aby ste sa sem prihlasili vsetci co chcete riesit modulary - moci (standardne sety vieme ake mame a od koho k dispozicii)  a ja by som pripravil layou  kolajiska aj zo zapracovanim vasich Moc-modularov aj standardnyhc modularov.
Pripravujeme tiez lepsi system evidencie pri poziciavani a odovzdavani materialu - ak mate niekto vacsie mnozstvo zelenych brickov alebo BURP, LURP pripadne LBG panelov a  ste ochotny pozicat alebo sa priamo zapojit tak sa mozete tiez prihlasit.


Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #27 : 11. Február 2016, 09:34:39 »
Ach jaj chlapci - tak som vam to nakreslil tak, ako to navrhujete. Cim vyplnite tu medzeru na ceste?

Tak pokial nutne nebazirujes na tom, ze dva hotely musia byt pri sebe, tak je to mozne ako tu uz bolo niekolko krat posminane vyriesit tuto situaciu vlozenim dalsej cesty a vzniknutu medzeru medzi domami doplnit MOCom.

Kazdopadne riesenie s posuvanim domov po baseplatoch je celkovo zle v pripade, ze to bude robit viac ludi (ak len jeden, ten si to moze spravit ako chce):
1. Vlastnik domu by musel pravdepodobne vlastnit aj prisluchajuce cesty a vzhladom na to, ze kazdy dom by prekryval niekolko ciest, je toto nerealizovatelne viac ludmi
2. Oddelit dom od baseplatu je lahke, ale niektore domy maju vytileovane prizemie priamo na baseplate a to sa posuvat asi nebude chciet nikomu (mne urcite nie) + demolacia chodnika, ktory by musel ist pravdepodobne aj na cudziu cestu
3. Ak by sa medzery medzi domami vyplnali MOC domami, tak tie by museli stat na dvoch baseplatoch, ktore by ani nemuseli byt vo vlastnictve autora
4. Ak by medzery ostavali ako ulicky, tiez by ich bolo treba nejako "skraslit", hole study by asi nevyzerali dobre
5. Historia zatial bohuzial ukazuje, ze akakolvek manipulacia s modelmi pri stavani mesta ma za nasledok problemy s vratenim vsetkych veci povodnym vlastnikom v povodnom stave pri rozoberani.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #28 : 11. Február 2016, 10:34:56 »
sice ma do tejto temy nic nie je ale taky mensi napad... do hodin pouzit tento diel

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #29 : 11. Február 2016, 18:49:33 »
ja by som cesty nelepil na chodnik, vznikne priestor pre zeleny pas, kvety, stromy, lavicky, bus stop, parking, jednotne osvetlenie... proste ozivit to zelenou, mne to city pripada mrtve. a na moj vkus prilis vela prechodov pre chodcov. dalsia moznost je spravit pesiu zonu, namestie...
bye