Autor Téma: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020  (Prečítané 12391 krát)

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« : 13. September 2020, 17:33:52 »
Takže tu máme ďalšiu možnosť zúčastniť sa tvorby výkladu pre Alltoys (Avion Bratislava), viď predošlá inštancia

Tentoraz je témou zima.

Predpokladaná inštalácia je v týždni od 12.októbra, tj zostávajú nejaké 4 týždne z toho len cca 2 po dodaní materiálov.

Bude to scenéria v minifigovom merítku na cca 6x2 (š x h) baseplate (viď fotky minulej verzie). Vzhľadom na inštalačný priestor to vieme natiahnuť max na 8 baseplates na šírku. Výška v podstate neobmedzená  ;D

Čo hľadáme
- MOCy so zimnou tématikou* - dajte vedieť či niečo máte alebo chcete spraviť a stíhate to do toho termínu. Budovy, vozidlá, ...
- MODy existujúcich setov* - v tomto prípade rátame s aktuálnymi Winter Village setmi (10263 Winter Village Fire Station a 10267 Gingerbread House), tj hľadáme či sa niekto podujme úlohy spraviť MOD z poskytnutého setu tak aby to stihol a zapadlo to do témy*. Ak by niekoho napadol iný aktuálny set (teraz dostupný na lego.com) ktorý by upravil tak má tak 2-3 dni na zdvihnutie ruky.
- grafiku na pozadie - máme možnosť ovplyvniť aj čo bude na vytlačenom banneri vzadu. Tu si predstavujem poskytnut podklad vyskladaný z kociek v digitále, takže by to chcelo niekoho kto má na to vlohy. Konkrétne mi napadá scenéria s Kriváňom (ako na tomto foto) spravená vo forme 2,3,4 vrstviev brickov. Tj niečo ako bolo v TLM viď príloha - spodná vrstva obloha možno nejaký obláčik, stredná vrstva samotný kopec, vrchná nejaké lesy pred ním. Prípadne iný nápad ak to dotyčný vie zrealizovať. Výstupom má byť len obrázok v čo najlepšej kvalite alebo 3D model v programe kde sa dá tak vyrenderovať. Ak sa niekto chce prihlásiť tak poprosím do 2-3 dní, potom bude pár dní na prácu

Účastníci budú odmenení.

* LEGO si dáva určité podmienky.
Prvá pre sety, radi by boli aby to boli buď aktuálne predajné sety a nie veci ktoré len nedávno vyšli z predaja aby ľudia zbytočne nepýtali čo už nieje (tj majú to ešte v pamäti)
Druhá pre MOCy/MODy, platia podobné podmienky ako pri IDEAS, súťažiach a pod - tj nekonfliktné témy, bez násilia a pod a bez náboženských symbolov. Je mi jasné že v našich končinách sa Vianoce spájajú aj s týmto, ale to sú globálne korporátne pravidlá. U susedov si tým už prešli (ani kostol, ani betlehem,...) a bolo okolo toho kopec diskusií.
Takže podčiarkujem aby si to uvedomili aj jedinci čo majú v tomto momente pred výbuchom hejtu, v tejto téme sa o tom nebude diskutovať, toto slúži na rýchlu a efektívnu organizáciu, je tu ohľadom tejto politiky TLG špeciálna téma, nech sa páči . Je to akcia od lokálneho zastúpenia TLG a ich pravidlá, ak má s tým niekto principiálny problém nech sa nezúčastní, nezmeníme to my, nezmení to ani lokálne zastúpenie (ktoré vie aké sú lokálne sviatky). Na TatraLUGom organizovaných výstavách kostoly a pod sú a môžu byť, bodka.
« Posledná zmena: 13. September 2020, 17:40:17 od papluh »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #1 : 13. September 2020, 20:12:24 »
Ak by bol záujem ja som dávnejšie staval MOC - snežné pásové vozidlo
http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=2033.0
To by som vedel poskytnúť, je to minifig mierka.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #2 : 13. September 2020, 21:54:44 »
Super, bereme.

Odhlásený BrickBee

  • Príspevkov: 8
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #3 : 14. September 2020, 12:19:10 »
Ak by bol záujem môžem poskytnúť 31038 changing seasons v zimnej verzii ( https://rebrickable.com/sets/31038-1-b2/changing-seasons-winter/?inventory=1#parts )
Prípadne aj 31080 modular winter vacation vo verzii winter cafe ( https://rebrickable.com/mocs/MOC-40670/Friendly%20Orc/31080-winter-cafe/#bi )

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #4 : 14. September 2020, 14:16:22 »
Určite, každý MOC-MOD je fajn.
Tá 31080 je síce novšia ale je to úplne niečo iné ako 3 originály tak je to ok.
Tá 31038 je už dávno mimo predaja tak je to tiež ok.
... a navyše, kto z bežných zákazníkov si pamätá všetky 3v1 modely   >:D

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #5 : 14. September 2020, 15:37:12 »
Ako dáky zimný domček by som vedel postaviť ale nemám momentálne na čom kedže všetko ja v NB :) Nemá niekto tem biely baseplate?  ;)

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #6 : 14. September 2020, 16:05:20 »
To by sa dalo zabezpečiť. Máš nejakú predstavu čo asi  a aké veľké ?
A kedy by si začal? Tj či počkáme čo pošle LEGO asi za 1-2 týždne, alebo potrebuješ začať skôr.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #7 : 14. September 2020, 16:51:12 »
Predstavu ešte nemám jasnú. Ale na taký 32x32 baseplate dáku chalúpku by som aj dal. Len musím pozrieť ako som na tom z bielymi dielmi hlavne na strechu a podložie.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #8 : 14. September 2020, 17:11:45 »
Poskytnem zimný cintorín rozmer 32x32 a 16x32 hokejové ihrisko. Z predošlej výstavy jedno auto zo Speed Champions sa môže prerobiť na bager ktorý odhrna sneh.
@Liondee 32x32 bielu môžem poskytnúť.

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #9 : 14. September 2020, 18:55:23 »
mne to je ďaleko do hlavného mesta, ale pripomínam, že pod panáčikmi sa pri korčulovaní môže aj preboriť ľad  ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #10 : 14. September 2020, 20:26:26 »
Poskytnem zimný cintorín rozmer 32x32 a 16x32 hokejové ihrisko. Z predošlej výstavy jedno auto zo Speed Champions sa môže prerobiť na bager ktorý odhrna sneh.
@Liondee 32x32 bielu môžem poskytnúť.

Auto chceš prerobiť na bager, čo odhŕňa sneh??? :-) radšej postav nejaký fajnový snežný pluh od základu, najlepšie podľa nejakého skutočného auta.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #11 : 14. September 2020, 21:19:11 »
Auto chceš prerobiť na bager, čo odhŕňa sneh??? :-) radšej postav nejaký fajnový snežný pluh od základu, najlepšie podľa nejakého skutočného auta.
Auta neviem stavať tak aby to vyzeralo, najnovšie staviame a vystavujeme aj alternatívne modely preto som navrhol takúto možnosť. Jedna sa o unc s pluhom.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #12 : 14. September 2020, 22:45:40 »
matej: pošli prosím aktuálne foto toho ihriska. 

Čo sa týka cintorína, tak ako som vravel Renému príde mi to že to bude ako päsť na oko ak tam bude cintorím a nie kostol. Plus celkovo vhodnosť samotného cintorína do takej scenérie. Len pre istotu pošli tiež aktuálnu foto.

Odhlásený jaro.marek

  • Príspevkov: 122
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #13 : 15. September 2020, 20:41:17 »
Snáď jediný set so zimnou tematikou čo mám je https://brickset.com/sets/60034-1/Arctic-Helicrane. K dispozícii ho dať môžem; ja z neho nedokážem postaviť nič iné, ale možno niekto by vedel. Alebo možno k tomu ratracu nejako nakombinovať.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2020
« Odpoveď #14 : 15. September 2020, 21:43:58 »
 jaro.marek: s neho  by bol akurát ten štvorzáprah ak by sa len trocha scivilnili tie sane